اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عیب یابی پر آمپیلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عیب یابی پر آمپیلی

سلام دوستان عزیز. من یه پر آمپیلی فایر درست کردم. نقششو با اتو روی فیبر انداختم بعد کیتشو درست کردم بعد قطعاتش رو خریدم و روش لحیم کردم حالا که امتحانش کردم دیدم وقتی ورودیش رو به کامپیوتر و خروجیش رو به امپیلی وصل میکنم درحالی که پر آمپیلی به برق وصل نیست آمیلی فایر یه صدای ضعیفی پخش میکنه و زمانی که پر آمپیلی هم به برق وصل میشه هیچ صدایی بجز همون صدای ضعیف از آمپیلی شنیده نمیشه و یکی از ترانزیستور های پر آمپیلی هم در حد سوختن گرم میشه بطوری که بیش تر از چند ثانیه نمیشه اون رو به برق زد. ترانس این پر آمپیلی 9ولت 300 میلی آمپر هستش که با مداری که داخل pdf نقشه پر آمپیلی اومده دوبل میشه. دوستان بنظر شما اشکال کار از کجاست؟
    راستی اگر نگاه کنید مقاومت هایی که در این مدار استفاده شده 4رنگ هستن ولی مقاومت هایی که من استفاده کردم 3رنگ بیشتر ندارن ولی اهمشون برابر با همون اهمی هست که در لیست قطعات اومده. آیا مشکل از مقاومت هاست؟
    مدار پی دی اف پرآمپیلی رو گذاشتم دوستان نگاه کنن و بگن مشکل من از کجاست. راستی اگر در لیست قطعات آخرین مقاومت رو نگاه کنین 4.7 کیلو اهم هستش ولی داخل مدار اصلا استفاده نمیشه اون چیه؟ اصلا جای اون مقاومت تو مدار نیست. من نمیدونم حسابی اعصابم رو ریخته بهم. آخه ترانزیستوراشم همونه ، نقشه همونه نمی دونم چرا اینجوری میکنه. ترانزیستوراشم
    2 TL072
    1 TL071
    هستش نمیدونم خواهشا دوستان راهنمایی کنن به این مدار واقعا احتیاج دارم.

http://s4.picofile.com/file/7914388381/pretonos_2_.pdf.html
    خدا خاصيت دستاش اينه كه بي اندازه ميتونه ببخشه

پاسخ : عیب یابی پر آمپیلی

دوست عریز این مدار رو دوستان بارها ساختن البته نه از روی این pdf یه pcb دیگه هم داره ...
    تو این مدار از ترانزیستور استفاده نشده اونها ای سی op amp هستند .
    اما مشکل کار شما میتونه درست مونتاژ نکردن برد،جابه جا وصل کردن تغذیه یا خرابی خود ای سی باشه.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

خوب من قطعات رو درست گذاشتم چند بار هم چک کردم. من میگم شاید از مقاوت ها باشه آخه مقاومت هایی که تو لیست قطعات اومده همه 4رنگ دارن غیر از رنگ تلرانس ولی مقاومت هایی که من استفاده کردم 3رنگ هستن. خوب منبع تغذیه که وصل کردنش کاری نداره طبق نقشه یه ترانس 9ولت رو به مدار دوبل وصل کردم و 3سر خوروجی رو طبق نقشه مدار به مدار پری وصل کردم. نمیدونم چکار کنم که بفهمم مشکل از کجاست؟

دیدگاه

یه عکس از مدارت بگذار تا ببینیم چیکار کردی...
        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اینم عکس مداری هست که درست کردم
          این قطعات هستش

http://s2.picofile.com/file/7915085157/7_11_2013_2_30_57_PM.png

این پشت مداره
          http://s2.picofile.com/file/7915094408/7_11_2013_2_32_01_PM.png

پشت مدارو چون دفه اولم یکم بد دراوردم ولی یه قسمتش خوب در نیومد فقط یه خطش بود که نازک بود بعد با سیم از پشت دراوردم.

دیدگاه

درود

دوست عزیز همانگونه که گفتی بردت بسیار ناجور شده . از دید من بهتر هست یک برد تمیز بسازی.
            چرا بردت بر عکس هست oo: فکر کنم هنگام چاپ به این مهم دقت نکردی .جهت نصب آی سی ها را چک کردی ؟ چون بر عکس شده میگم.
            قبل از مونتاژ مسیرهای مسی را با اهم متر چک کردی که قطعی وجود نداشته باشد؟
            مورد بعدی : کاش همه مقاومت ها را 0.25 وات کار میگزاشتی :agree:
            مقاومت هایی که گفتی 4 دایره رنگی دارند، آنها تلرانس 1% دارند و متال فیلم هستند . البته شاید میدانی. که در کیفیت تاثیر دارند.

این 2 پیوند زیر ساخته بنده هست و بسیار خوب پاسخ داد

http://s2.picofile.com/file/79152229...onent_Side.jpg

http://s4.picofile.com/file/7915223759/COOPER_SIDE.jpg

ولوم ها را چون در آن زمان دوبل نداشتم تکی گزاشتم که مهم نیست.

دوستمون gh.kh درست گفتند خیلی از رفقا ساختند و بسیار هم راضی بودند .

پیروز باشی
            خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

اشکال تو چاپ مدار روی برد هست شما اگر مدار اقا سام رو نگاه کنی کاملا متوجه میشی که مدارت رو اشتباه چاپ کردی

دیدگاه

اره دوست عزیز به عنوان یه برد عالی میتونیم برد سام رو مثال بزنیم ...
                این برد رو خیلی از دوستان ساختند.
                اما اگر هنوز میخوای برد خودت رو تعمیر کنی اول مقاومتهاتو درست کن چون با این مقاومتها کیفیت کارو پایین میاری ...
                اما در مورد اشکال مدار میتونه خروجی ای سی که داغ میکنه اتصال کوتاه باشه یا تغذیه مشکل داره.....
                (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

ممنون از همه شما دوستان که کمک میکنید.
                  خوب برای این که مدار من برعکس نشه باید چکار کنم؟
                  من مدار رو روی کاغذ گلاسه کپی گرفتم بعد روی مدار گذاشتم و اتو کشیدم الانم برعکس شده. خوب برای این که برعکس نشه باید چکار کنم؟ یعنی مدار کار نمیکنه برای این هستش که برعکسه؟
                  آخه منبع تغذیم که 9ولت که با مداری که گذاشته دوبل میشه و وصل میشه به ورودی پر آمپیلی.
                  مدارو هم چک کردم با اهمتر سالم بود فقط اگر بگید مدار رو چطوری چاپ کنم که برعکس نشه ممنون میشم که یکی دیگه درست کنم و مقاومت های با تلرانس 1درصد و با آی سی های جدید ببندم که دیگه انشالا کار کنه.
                  راستی دمت گرم آقای سام-سیروس عجب بردی درست کردی. بابا همه که مثل شماها استاد نیستن ما بخدا دفه اولمونه داریم برد درست میکنیم. ایشالا که با کمک شما دوستان این بار درست میکنم و امیدوارم خوب در بیاد.

دیدگاه

برای اینکه برعکس نشه باید قبل از اینکه پرینت بگیری برعکسش کنی .
                    یا اون فایلی که سام داره رو ازش بگیر و مستقیم روی کاغذ پرینت کن نیاز به چرخش هم نداره البته باید با نرم افزار پروتئوس بازش کنی.
                    ترانس هم اگر یه ترانس دوبل پیداکنی این دردسرا رو نداری تو این ولتاژ قیمت زیادی هم نداره.
                    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

راستی برای این که بخوام روی کاغذ گلاسه مدارو چاپ کنم از روی فایل pdf مدار برای هم اندازه شدن مدار هنگام چاپ با اندازه های استاندارد مدار باید چکار کنم؟

دیدگاه

آقا این همون فایلی هست که gh.kh گفت . این 600 Dpi هست و نیازی هم به برگرداندن ندارد . همین را پس از پرینت روی برد چاپ کن .

http://s4.picofile.com/file/7915603331/For_Print.jpg

درباره چاپ برد که پرسیدی : از دید من باید با فتو شاپ این کار را انجام بدهی و با همان هم پرینت بگیری . بسیار آسان تر و حرفه ای تر هست
                        یک کم هم با فتوشاپ سر و کله بزنی یاد میگیری . شاید هم بلد باشی.

برای اطمینان از اندازه ها ، میتونی پایه های آی سی را در دید بگیری و آزمایش کنی درست هست یا نه .

برای چاپ بهتر آنست که از کاغذ زرد پشت لیبل یا کاغذ پشت ورق های به اصطلاح شبرنگ استفاده کنی . کیفیت بسیار خوب و بهتر از کاغذ گلاسه میشه
                        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

از همه دوستان ممنون. ولی آخرش نگفتید این 2تا مقاومت 4.7 کیلو که تو آخرین مقاومت تو لیست قطعات اومده کجا باید لحیم بشه آخه من جاشو رو برد پیدا نمیکنم.

شکست ها درسیست برای شیرین ترین پیروزی
                          نوشته:((اینجانب))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lovetalkh
                            از همه دوستان ممنون. ولی آخرش نگفتید این 2تا مقاومت 4.7 کیلو که تو آخرین مقاومت تو لیست قطعات اومده کجا باید لحیم بشه آخه من جاشو رو برد پیدا نمیکنم.
                            سلام
                            من هم چک کردم ولی جاشو پیدا نکردم!
                            متنشم اسپانیاییه ولی چیزی راجع به اون نگفته!

نگران اون نباش pcb رو دوباره بزن و اینبار از ابتدای کار با دقت زیاد پیش بورو حتما نتیجه میگیری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X