ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2013/06/15
    26
    0

ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ ولت

سلام
    ببخشید میخوام یه لانچر موشک بسازم که پاین موشک باقرار دادن کبریت اون رو با ولتاژ ۱۲ ولت با کنترل از راه دور روشن کنم همه چیش رو ساختم ولی تو المنتش موندم بعضی جا ها دیدم یه سیم پیچ رو با ولتاژ ۱۲ داغ میکرد
    کسی میتونه کمکم کنه ؟
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ ولت

سلام
    برای اینکار چاشنی الکتریکی مخصوص وجود داره که برای روشن کردن فیتیله دینامیت استفاده میشه. از شرکتهای مهدنی میتونید تهیه کنید.
    اگر شیمیدان خوبی باشید میتونید بسازید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

:cry: :cry: سلام دوست عزیز میشه بگی این که میگی چی هست اصلا چکار میکنه چه شکلیه ؟؟؟؟d: :sad:
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2013/06/15
    26
    0

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ 

نه نیاز به یه چاشنی نیست -من فقط نیاز به یه المنت یا سیم مقاومتی که به دور یه سرامیک پیچیده شده باشه دارم تا با ولتاژ ۱۲ ولت وآمپر نیم تا ۱ بتونه دمایی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰درجه رو داشته باشه همین کافیه کسی میتونه کمکم کنه؟

و تا اینجاش من دوماه دونبال مواد موشک گشتم و بعد این نمیتونم دنبال چاشنی برم و تا اونجایی که میدونم چاشنی دو حالت فشاری و جرقه با قدرت بالا رو دارند و قیمت بالایی و واسه کار من حرارت و آتش لازمه.
    2012/08/18
    تهران
    721
    18

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبريت با 12 ولت

به جاي المنت ميتونيد از يک عدد مقاومت 1/4 وات 1اهم استفاده کنيد قسمت گوگرد دار کبريت و مقاومت و فتيله ي موشک رو کنار هم قرار بديدو با چسب کاغذي بچسبونيد حالا از مقاومت دورشته سيم بکشيد به محل استقرار خودتون و وصل کنيد به منبع 12 ولتي

البته ميتونيد به جاي مقاومت از لامپ هاي ريسه اي کريسمس هم استفاده کنيد به اين صورت که نوک لامپ رو ميشکونيد به طوري که فيلامان داخل لامپ پاره نشه حالا يک تکه گوگرد کبريت رو در تماس با فيلامان قرار ميديد و فتيله رو هم ميذاريد کنارشون وباز همه رو با چسب کاغذي ميپوشونيد
    2009/12/26
    1,730
    264

يه لامپ رشته اي 100وات معمولي سوخته رو ميشکني فيلمانش با باطري 1.5 ولت هم در يک لحظه نور شديد ميده و ميسوزه باهاش ميتونيد هر چيزي رو روشن کني دماش بالاي 900 درجه بايد باشه
    2013/06/15
    26
    0

میشه ازیه سیم مقاومتی با سرامیک دایره ای استفاده کرد؟ من محاسبش رو بلد نیستم
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    230

ياد دوران جاهليت افتادم :mrgreen:
    شما يه المنت سشوار رو بگير سيم هاشو باز کن چند دورشو دور هر چيزي ميخواي بپيچ
    اگه مواد منفجره داري که با اب ميشه مخلوطشون کرد و بعد خشک شدن استفاده کرد يکميشو با اب مخلوط کن (اب کم) که حالت خميري بشه بعد بمال روي المنت و بزار توي افتاب خشک بشه حالا به المنت 12 ولت رو وصل کن و نتيجه رو ببين!
    اگه مواد منفجره نداري که با اب بشه مخلوط کرد چند تا کبريت رو بردار باروت هاشو بسابون تا پودر شه بعد يکم روش اب بريز و همون مراحل بالا رو تکرار کن
    فکر کنم بشه از الکل صنعتي به جاي اب استفاده کردد که سريع خشک بشه ولي امتحان نکردم
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmp64
    میشه ازیه سیم مقاومتی با سرامیک دایره ای استفاده کرد؟ من محاسبش رو بلد نیستم
    سلام
    اگر میخوای با ولتاژ 12ولت یک امپر سرخ بشه باید مقاومت سیم 12 اهم باشه. اگه میخوای نیم امپر بکشه مقاومت 24 اهم.
    قانون اهم:V=I*R
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2009/08/26
    282
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    سلام
    اگر میخوای با ولتاژ 12ولت یک امپر سرخ بشه باید مقاومت سیم 12 اهم باشه. اگه میخوای نیم امپر بکشه مقاومت 24 اهم.
    قانون اهم:V=I*R
    البته توان المنتت به همون اندازه تغییر میکنه، تو 12 اهم 1 آمپر توان 12 واته ولی برای 24 اهم 0.5 آمپر توان 6 واته
    P=(I*I)*R :mrgreen:
    یا P=V*I :mrgreen: :mrgreen:
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32