اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ ولت

سلام
    ببخشید میخوام یه لانچر موشک بسازم که پاین موشک باقرار دادن کبریت اون رو با ولتاژ ۱۲ ولت با کنترل از راه دور روشن کنم همه چیش رو ساختم ولی تو المنتش موندم بعضی جا ها دیدم یه سیم پیچ رو با ولتاژ ۱۲ داغ میکرد
    کسی میتونه کمکم کنه ؟

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ ولت

سلام
    برای اینکار چاشنی الکتریکی مخصوص وجود داره که برای روشن کردن فیتیله دینامیت استفاده میشه. از شرکتهای مهدنی میتونید تهیه کنید.
    اگر شیمیدان خوبی باشید میتونید بسازید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

:cry: :cry: سلام دوست عزیز میشه بگی این که میگی چی هست اصلا چکار میکنه چه شکلیه ؟؟؟؟d: :sad:
      !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
      نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با ۱۲ &#16

نه نیاز به یه چاشنی نیست -من فقط نیاز به یه المنت یا سیم مقاومتی که به دور یه سرامیک پیچیده شده باشه دارم تا با ولتاژ ۱۲ ولت وآمپر نیم تا ۱ بتونه دمایی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰درجه رو داشته باشه همین کافیه کسی میتونه کمکم کنه؟

و تا اینجاش من دوماه دونبال مواد موشک گشتم و بعد این نمیتونم دنبال چاشنی برم و تا اونجایی که میدونم چاشنی دو حالت فشاری و جرقه با قدرت بالا رو دارند و قیمت بالایی و واسه کار من حرارت و آتش لازمه.

دیدگاه

پاسخ : ساخت لانچر موشک - روشن کردن کبریت با 12 ولت

به جای المنت میتونید از یک عدد مقاومت 1/4 وات 1اهم استفاده کنید قسمت گوگرد دار کبریت و مقاومت و فتیله ی موشک رو کنار هم قرار بدیدو با چسب کاغذی بچسبونید حالا از مقاومت دورشته سیم بکشید به محل استقرار خودتون و وصل کنید به منبع 12 ولتی

البته میتونید به جای مقاومت از لامپ های ریسه ای کریسمس هم استفاده کنید به این صورت که نوک لامپ رو میشکونید به طوری که فیلامان داخل لامپ پاره نشه حالا یک تکه گوگرد کبریت رو در تماس با فیلامان قرار میدید و فتیله رو هم میذارید کنارشون وباز همه رو با چسب کاغذی میپوشونید

دیدگاه

یه لامپ رشته ای 100وات معمولی سوخته رو میشکنی فیلمانش با باطری 1.5 ولت هم در یک لحظه نور شدید میده و میسوزه باهاش میتونید هر چیزی رو روشن کنی دماش بالای 900 درجه باید باشه

دیدگاه

میشه ازیه سیم مقاومتی با سرامیک دایره ای استفاده کرد؟ من محاسبش رو بلد نیستم

دیدگاه

یاد دوران جاهلیت افتادم :mrgreen:
                شما یه المنت سشوار رو بگیر سیم هاشو باز کن چند دورشو دور هر چیزی میخوای بپیچ
                اگه مواد منفجره داری که با اب میشه مخلوطشون کرد و بعد خشک شدن استفاده کرد یکمیشو با اب مخلوط کن (اب کم) که حالت خمیری بشه بعد بمال روی المنت و بزار توی افتاب خشک بشه حالا به المنت 12 ولت رو وصل کن و نتیجه رو ببین!
                اگه مواد منفجره نداری که با اب بشه مخلوط کرد چند تا کبریت رو بردار باروت هاشو بسابون تا پودر شه بعد یکم روش اب بریز و همون مراحل بالا رو تکرار کن
                فکر کنم بشه از الکل صنعتی به جای اب استفاده کردد که سریع خشک بشه ولی امتحان نکردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmp64
                  میشه ازیه سیم مقاومتی با سرامیک دایره ای استفاده کرد؟ من محاسبش رو بلد نیستم
                  سلام
                  اگر میخوای با ولتاژ 12ولت یک امپر سرخ بشه باید مقاومت سیم 12 اهم باشه. اگه میخوای نیم امپر بکشه مقاومت 24 اهم.
                  قانون اهم:V=I*R
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                    سلام
                    اگر میخوای با ولتاژ 12ولت یک امپر سرخ بشه باید مقاومت سیم 12 اهم باشه. اگه میخوای نیم امپر بکشه مقاومت 24 اهم.
                    قانون اهم:V=I*R
                    البته توان المنتت به همون اندازه تغییر میکنه، تو 12 اهم 1 آمپر توان 12 واته ولی برای 24 اهم 0.5 آمپر توان 6 واته
                    P=(I*I)*R :mrgreen:
                    یا P=V*I :mrgreen: :mrgreen:
                    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

من این کارو کردم، به 2-3 روش، یکی از لامپ 3 ولتی التهابی استفاده کردم کمی حباب رو میشکونی و توشو پر گوگرد کبریت میکنه با 2-3 ولت درجا یه انفجار کوچیک میده.
                      یکی دیگه هم با یه سیم نازک سیم رو دو سه دور طوری که دور ها رو هم نیاد میپیچی سر کبریت و چسب میزنی اینم با 2 ولت جواب گرفتم کبریت آتیش میگیره.(با باطری 1500 میلی آمپری تست کردم).یه روش دیگه هم اینکه از سیم های المنت مثل المنت هویه یا حتی المنت های صنعتی استفاده کنی، البته در این حالت بیشتر برای ساخت چیزی مثل فندک سیگار الکتریکی استفاده میشه که مهمه اون جنس در برابر حرارت مقاوم باشه و پاره نشه؛ تو دوتا حالت قبلی سیمها از حرارت ذوب میشن.

دیدگاه

از سیم های اسکاج های کیلویی استفاده کن
                        یه رشته نازک ازشون بردار و دور قرمزی کبریت بپیچ
                        حالا دور سیم رو به 12 ولت وصل کن (کبریت روشن میشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezabagheri
                          از سیم های اسکاج های کیلویی استفاده کن
                          یه رشته نازک ازشون بردار و دور قرمزی کبریت بپیچ
                          حالا دور سیم رو به 12 ولت وصل کن (کبریت روشن میشه)
                          اوووووووووووو
                          چرا خودتونو زجر میدین oo:
                          یه نوع سنگ هست که برای چاشنی برای پرتاب گلوله ها استفاده میشه البته قیمت بالایی داره
                          اگه خوردش کنی بعد حرارت بهش بدی چند برابر نیروی تولیدیش از گوگرد کبریت بیشتره :agree:
                          برای اسمش بهم pm بده

دیدگاه

بعضی از دوستان یه طرح هایی میگن که کلا امکان نداره مثلا فشار و دمای آتیشی که از دهنه موشک خارج میشه اون رشته ی اون لامپ رشته ای رو درجا ذوب میکنه و من می خوام یه چیزی درست کنم که یک بار مصرف نباشه من هر بار که نمیتونم یه لامپ رشته ای پیدا کنم یا داخل یه لامپ رشته ای 3 ولتی چراغ قوه هر بار گوگرد بریزم تا منفجر بشه که اون وقت موشک روشن نمیشکه حرارت یهونه بلکه حداقلا باید 2 ثانیه بهش بخوره

یا مثلا فرمودند از سنگ جرقه استفاده کنم من میخوام از دور کنترلش کنم حالا باید واسه روشن کردن سنگ برم زیر موشک که امکانش هست منفجر هم بشه

من سیم مقاومتی خریدم دور یه سرامیک با قطر 8 میلیمتر با پیچش زیاد پیچیدم و حرارتش خوب هست ولی دیر گرم میشه و بچه ها چطور میتونم تقویتش کنم یا
                            اینکه المنتی مثل المنت اتو هست ///همون چیز سفید که شبیه سلف های بزرگ هست/// که ولتاژش 12 و آمپرش 1 باشه ؟ خودم یه بار از اتو درآوردم 240v و 10A بود

این شکلی بود البته من لانچری که میخوام بسازم واسه یه بار پرتاب نیست همون که یه کبریت بزاری وسط داغ کنه بهتره تا فکر های دیگه

واسه این کار میخواستم از لیزر حرارتی استفاده کنم ولی دی وی دی های msi - pioner-lg -sumsong باز کردم که توشون اون دیود 3 پایه نبود و فقط یه دیود الکی ضعیف بود که نورش به دو سانتم نمیرسد

دیدگاه

سلام: کسی میدونه چطور با شمع موتور میشه جرقه ایجاد کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X