اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان پس از ساخت برد مدار چاپی به آن trace اضافه کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان پس از ساخت برد مدار چاپی به آن trace اضافه کرد؟

سلام دوستان
    من یه برد دادم آلفا مدار(پاساژ امجد) برام ساخته اما بعد از کار کردن باهاش متوجه شدم که نیاز هستش یه trace به بردم اضافه کنم نمیخوام بخاطر یه trace ساده بردمو بدم دوباره بسازن .کسی اینجا میدونه چه جوری میتونم به بردم که از قبل ساختمش trace اضافه کنم؟
    یکی بهم گفته باید از مدارهای فریت(یا فیریت) استفاده کنم این مدارات در واقع یه جور برچسب هستن(عملکردشون مثل برچسب های حروف هستش که لوازم تحریر فروشی ها میفروشنش :rolleyes اما مشکلی که هست اینه که من نوع زغالیشو دیدم که پشت برد کنترل تلویزیون ازش استفاده میکنن میخوام بدونم نوع مسی هم وجود داره که بشه ازش توی بردهای مدار چاپی استفاده کرد؟
    اگه وجود داره کجا میتونم تهیه اش کنم من چند تا از مغازه های پاساژ امجد رو سر زدم اما نداشتن :sad: اگه کسی از این مدارات دیده خواهشا بهم بگه از کجا میتونم تهیه اش کنم واقعا برام حیاتیه :cry:

از توجه شما بسیار سپاسگزارم.

پاسخ : چگونه می توان پس از ساخت برد مدار چاپی به آن trace اضافه کرد؟

خب عزیز من یه سیم بردار دو نقطه رو بهم وصل کن. آسمون که به زمین نمیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      احسنت گاهی وقتها ما کارا رو ایقدر برای خودمون سخت میکنیم که از کاه کوه میسازیم
      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
        دوست من این فرمایش شما قبلا به ذهن خودم رسیده بود اما به دلیل شرایط خاص کاری من ، استفاده از سیم کارمو فوق العاده سخت میکنه. من باید روی این trace که اضافه میکنم چندین بار خازن های SMD بذارمو بردارم فکرشو بکن هربار به خازن SMD 805 سیم وصل کنی و بعدش بذاری تو مدار!!!!
        اگه نتونم مدار فریت رو پیدا کنم نهایتا همینکارو انجام میدم به هرحال ازینکه وقت گذاشتیو به پستم جواب دادی بی نهایت سپاسگزارم

دیدگاه

خب به جای سیم معمولی از این کابل (یا بهتره بگم pcb) فلکسیبل موجود در بازار استفاده کن. اون جاییکه هم که میخوای خازن بذاری میتونی همین کابل ها رو با کاتر جوری ببری که شکل پد خازن دربیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            خب به جای سیم معمولی از این کابل (یا بهتره بگم pcb) فلکسیبل موجود در بازار استفاده کن. اون جاییکه هم که میخوای خازن بذاری میتونی همین کابل ها رو با کاتر جوری ببری که شکل پد خازن دربیاد
            از راهنماییتون ممنونم.فقط میشه دقیقا بگین چه کابلی؟(شماره ی کابل چنده؟) یا حداقل عکسی چیزی ازش میشه بذارین تا بهتر متوجه منظورتون بشم؟
            با سپاس

دیدگاه

تو لینک زیر اون کابلیی که به السیدی وصله رو ببین ؛ نوع آمادش تو بازار هست با تعداد سیمهای مختلف
              http://www.kavirelectronic.ir/eshop/...roduct=1200135

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                آفرین کم هزینه ترین و بی دردسر ترین و در عین حال تمیزترین راه رو پیشنهاد دادید....موفق باشید
                زکات علم،نشر و پخش آن است.
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                  تو لینک زیر اون کابلیی که به السیدی وصله رو ببین ؛ نوع آمادش تو بازار هست با تعداد سیمهای مختلف
                  http://www.****.ir/eshop/product.php?id_product=1200135
                  متاسفانه هر کاری میکنم لینک رو بالا نمیاره میشه لطف کنین مجددا لینک رو بذارین موقع باز کردن صفحه اخطار میده که همچین آدرسی موجود نیست
                  بسی سپاس

دیدگاه

دشمنی eca با کویر الکترونیک(و بلعکسه :biggrin: )دیگه لینکاش ستاره میشه :rolleyes:
                    تو اون لینک به جای ستاره ها ؛ انگلیسی بنویس کویرالکترونیک
                    فکر کنم دو دقیقه دیگه پستم پاک بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                      دشمنی eca با کویر الکترونیک(و بلعکسه :biggrin: )دیگه لینکاش ستاره میشه :rolleyes:
                      تو اون لینک به جای ستاره ها ؛ انگلیسی بنویس کویرالکترونیک
                      فکر کنم دو دقیقه دیگه پستم پاک بشه
                      با سپاس.موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        http://www.****.ir/eshop/product.php?id_product=1200135
                        فکر خوبیه. فقط این کابلها اگه اشتباه نکنم رشته ای هستن و نوع تک مسیره اش وجود نداره درسته؟ من خودم باید با کاتر یه مسیر ازش جدا کنمو بچسبونم رو بردم درسته؟
                        از راهنماییتون سپاسگزارم

دیدگاه

بله نوع تک مسیرش وجود نداره.
                          البته خیلی راحت با قیچی می تونید هر مقدار که نیاز دارید رو برش بدین
                          از جاهایی که قطعات تعمیری موبایل می فروشن می تونید خرید کنید
                          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                            بله نوع تک مسیرش وجود نداره.
                            البته خیلی راحت با قیچی می تونید هر مقدار که نیاز دارید رو برش بدین
                            از جاهایی که قطعات تعمیری موبایل می فروشن می تونید خرید کنید
                            موفق باشید
                            با سپاس فراوان از شما دوست عزیز و تمام دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن
                            پیروز و سربلند باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X