اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

سلام بچه ها
    چند روز پیش داشتم با یه ATMEGA8 یه پین میکرو رو High و low میکردم. با مولتی متر که تست میکردم دیدم پایه بغلی هم یه مقدار ولتاژ داره(بقیه نداشتن).اگه اشتباه نکرده باشم پین اصلی PB0 بود که پین کناریش یعنی PD7 هم یه مقدار ولتاژ داشت.
    من نمی دونم مکانیزم داخلی AVR چطوره ولی این موضوع خیلی جالبه.
    دوستان برید شما هم یه تست کنید و نتیجه رو اینجا بگید. برام جالبه.

پاسخ : یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

نوشته اصلی توسط rozeh
    سلام بچه ها
    چند روز پیش داشتم با یه ATMEGA8 یه پین میکرو رو High و low میکردم. با مولتی متر که تست میکردم دیدم پایه بغلی هم یه مقدار ولتاژ داره(بقیه نداشتن).اگه اشتباه نکرده باشم پین اصلی PB0 بود که پین کناریش یعنی PD7 هم یه مقدار ولتاژ داشت.
    ولتاژ رفرنس هم تو ATMEGA8 و ATMEGA32 من دیدم بجای 2.56 نشون میده 2.62 :eek:
    نکه آی سی ها همه استاندارده!!! برا اونه ...

دیدگاه

آخه این آی سی هارو که دوقوزه باد چین میسازه همشو ایران وارد میکنه اصن معلوم نیست چجوریه
      منم واسه راه اندازی sht11 خودمو بیچاره کردم هرکار میکردم راه نمیفتاد
      بعد به جای PORTC.0 PORTC.1 از پورت c3 and c4 استفاده کردم درست شد! :nerd:

دیدگاه

من واقعا موندم که این چطوری اینجوریه؟

دیدگاه

چند تا میکرو atmega8 از سایت خریدم روش نوشته بود فیلیپین اصلادیدم یه جوری شدم :cry: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
            چند تا میکرو atmega8 از سایت خریدم روش نوشته بود فیلیپین اصلادیدم یه جوری شدم :cry: :cry2:
            هر وامونده ای بگی از چین بهتره.

دیدگاه

بی خیال هرچی کمتر فک کنی به اینجور چیزا بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                سلام بچه ها
                سلام
                دلایل مختلفی میتونه داشته باشه!

1: بر روی برد بورد تست کردی؟
                در اینصورت جای میکرو و روی برد برد عوض کن ببین درست میشه؟
                ما دردسرها کشیدیم از این برد بردها!
                اصلا نمیشه بهشون اعتماد کرد!
                مخصوصا اگه سنی ازشون گذشته باشه!

2: مولتی متر بر روی کدوم حال بود؟
                روی حالت AC بود یا DC ؟

3: اون پایه که مقدارش رو گرفتی، در برنامه چه مقداری براش ست کرده بودی؟
                اگه اشتباه نکنم پایه ها در حالت پیش فرض Hi-Z های امپدانس هستن
                که اگه در برنامه ست نکنیشون، یک ولتاژی از خودشون نشون میدن.

4: بر روی چند تا میکرو تست کردی؟
                اگه میکروی دیگه ای هم داری تستش کن!
                ببین نتیجه ی مشابه، با برنامه ی مشابه، حاصل میشه؟

5: اسیلوسکوپ داری؟
                اگه داری با اسکوپ پایه رو مشاهده کن!

و ...
                1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
                  سلام
                  دلایل مختلفی میتونه داشته باشه!

1: بر روی برد بورد تست کردی؟
                  در اینصورت جای میکرو و روی برد برد عوض کن ببین درست میشه؟
                  ما دردسرها کشیدیم از این برد بردها!
                  اصلا نمیشه بهشون اعتماد کرد!
                  مخصوصا اگه سنی ازشون گذشته باشه!

2: مولتی متر بر روی کدوم حال بود؟
                  روی حالت AC بود یا DC ؟

3: اون پایه که مقدارش رو گرفتی، در برنامه چه مقداری براش ست کرده بودی؟
                  اگه اشتباه نکنم پایه ها در حالت پیش فرض Hi-Z های امپدانس هستن
                  که اگه در برنامه ست نکنیشون، یک ولتاژی از خودشون نشون میدن.

4: بر روی چند تا میکرو تست کردی؟
                  اگه میکروی دیگه ای هم داری تستش کن!
                  ببین نتیجه ی مشابه، با برنامه ی مشابه، حاصل میشه؟

5: اسیلوسکوپ داری؟
                  اگه داری با اسکوپ پایه رو مشاهده کن!

و ...
                  1- آره، برد برد نوع مرغوب هستش. حدودا 11 تومن خریدمش که بهترین نوع بود. نو هم هست.
                  2- DC !
                  3- خب آره، من بهش دست نزده بودم، ولی اگه اینجوریه چرا فقط همین اینجوریه؟ چرا بقیه اینجوری نبودن؟ اگه اشتباه نکرده باشم پایه AVCC هم ولتاژ کامل داشت.
                  4- همون یکی فقط.
                  5- فعلا نه! :redface: یه مدت دیگه یا لاجیک آنالیزر می خرم. :twisted:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                    1- آره، برد برد نوع مرغوب هستش. حدودا 11 تومن خریدمش که بهترین نوع بود. نو هم هست.
                    2- DC !
                    3- خب آره، من بهش دست نزده بودم، ولی اگه اینجوریه چرا فقط همین اینجوریه؟ چرا بقیه اینجوری نبودن؟ اگه اشتباه نکرده باشم پایه AVCC هم ولتاژ کامل داشت.
                    4- همون یکی فقط.
                    5- فعلا نه! :redface: یه مدت دیگه یا لاجیک آنالیزر می خرم. :twisted:
                    خب پس کارای زیر رو بکن:
                    1: جای میکرو رو روی برد برد عوض کن دوباره تست کن.
                    2: PD7 بود مشکل داشت؟ به عنوان خروجی با مقدار 0 یا 1 تعریف کن، ببین ولتاژش چقدره؟
                    احتمال داره که اون پایه ش دچار مشکل شده باشه.
                    3: اگه میتونی حتما همین برنامه رو با یک میکروی دیگه هم تست کن!

راستی یه سوال؟
                    تغذیه ت چقدره؟
                    مقداری که روی PD7 میفته چقدره؟
                    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

من خودم بدونه اینکه پورت میکرو رو خروجی معرفی کنم،همینجوری ست میکنم و با یه ترانزیستور ال ای دی رو روشن میکنم. :mrgreen:خیلی خوب هم هست.
                      تازه اگه یه پورت رو خوروجی معرفی کنی و ولی ست نشده باشه،حدودا .8 ولت ولتاژ داره اینطور که یادم بود.)

نوشته اصلی توسط rozeh
                      سلام بچه ها
                      خوب به نظر من از داخل این پایه ها بسیار به هم نزدیکن و امکان افتادن مقداری ولتاژ رو ی پایه بغلی طبیعیه،
                      واسه همینه که میگن آقا بیا از پول پ یا پول دون استفاده کنید دیگه.باز ای وی آر که خدای نویزه.
                      من که از pic این موضوع رو ببینم تعجب میکنم.نه ای وی آر.ولی باز خوبه ،ای وی آر منظور نگیره :mrgreen:
                      به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

این مسئله رو تو xmega چک کردم و دقیقا همین مشکل رو پورت ها وجود داشت :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
                          این مسئله رو تو xmega چک کردم و دقیقا همین مشکل رو پورت ها وجود داشت :angry:
                          :biggrin:
                          جالب تر شد!
                          چند ولت داشت؟

دیدگاه

این آی سی ها معمولا در ابعاد نانو ساخته میشن و با تکنولوژی ساخت ویفر و اصلا نباید یه همچین اتفاقی بیفته براشون. شما فکرشو بکنید تو یک سی پی یو کامپیوتر یه همچین فاجعه ای اتفاق بیفته :eek: !!!!! من شرط میبندم خود اتمل هم خبر نداره یه همچین چیپ هایی با اسم شرکتش تو بازار هست.

دیدگاه

وقتی میگفتم 0 شه 0.47 ولت وقتی میگفتم یک 0.7 و برای برطرف شدنش اون پایه رو خروجی تعریف کردم درست شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X