اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز متور های الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز متور های الکتریکی

کسی میتونه یه مدار به من بده که دیگه نویز متور دست از سر میکرو برداره؟
    چند جا دیدم نوشته بود 2 تا خازن 104 از پایه های متور به بدنه متور وصل کن این کارو کردم اما فایده نداشت :cry2:
    حالا مجبور شدم 2 تا مقاومت 3 اهم وصل کنم به پایه های متور
    ولی خب قدرتش کم شده
    اخه من چیکار کنم
    چرا این متور زبون ادمزاد سرش نمیشه؟؟ :angry:
    راستی از ال298 برای درایو کردن متور استفاده کردم
    اما زبون ال 298 را هم نمیفهمه

پاسخ : حذف نویز متور های الکتریکی

مطمئنی مال نویز موتوره oo:
    یعنی این avr ها با یه همچین موتوری هم نویز میگیرن :eek:
    شنیدم نویزی میشه ولی نه دیگه در این حد فکر کنم مال تغذیتون باشه نه موتور :agree:
    یه شماتیک از تغذیه بذارید تا یه نگاه بندازیم :rolleyes:
    AYRIC

دیدگاه

پاسخ : حذف نوز متور ها الکترک

متورش zga37 هست
      فکر نکنم مال تغذه باشه
      آخه وقت متور خاموش مشه مکرو رستارت مشه!! oo:
      :cry:
      تو تغذه از ترانس و رگولاتور استفاده کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bardiya3
        متورش zga37 هست
        فکر نکنم مال تغذه باشه
        آخه وقت متور خاموش مشه مکرو رستارت مشه!! oo:
        :cry:
        تو تغذه از ترانس و رگولاتور استفاده کردم
        توی تغذیه خازن های قبل و بعد از رگولاتور رو گذاشتی؟
        دیود هرزگرد های موتور رو گذاشتی؟
        AYRIC

دیدگاه

دوست عزیز من مدارهایی طراحی کردم که چسبیده به درایوهای چند کیلو وات که سلطان نویز(!) در صنعت هستند سالهاست داره کار میکنه، خود میکرو به این راحتی ها نویز نمیگیره اگه سیمهای ورودی خروجی تو مدار هست و از ولتاژ 5 ولت برای اونها استفاده کردی شک نکن نویز از همونه باید ولتاژش بشه 24 و با اپتوکوپلر و رله ورودی خروجی ها با میکرو در ارتباط باشه، منبع تغذیه ی کار درست (منظورم سوئیچینگ) و استفاده از کریستال خارجی هم در مراحل بعدی اهمیت قرار داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
            توی تغذیه خازن های قبل و بعد از رگولاتور رو گذاشتی؟
            دیود هرزگرد های موتور رو گذاشتی؟
            خازن گذاشتم
            ولی دیود هرزگرد چجوریه؟ :cry:
            من بلد نیستم آخه رشتم نرم افزاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
              دوست عزیز من مدارهایی طراحی کردم که چسبیده به درایوهای چند کیلو وات که سلطان نویز(!) در صنعت هستند سالهاست داره کار میکنه، خود میکرو به این راحتی ها نویز نمیگیره اگه سیمهای ورودی خروجی تو مدار هست و از ولتاژ 5 ولت برای اونها استفاده کردی شک نکن نویز از همونه باید ولتاژش بشه 24 و با اپتوکوپلر و رله ورودی خروجی ها با میکرو در ارتباط باشه، منبع تغذیه ی کار درست (منظورم سوئیچینگ) و استفاده از کریستال خارجی هم در مراحل بعدی اهمیت قرار داره
              منظورتون سیم های ورودی خروجی متور هست؟
              خب بله توی مداره
              ولتاژ متور 12 ولته
              از پاور کامپیوتر هم استفاده کردم باز همونطور شد
              اپتوگوپلر چیه؟
              میشه مدارش را بگذارید؟ من از رله استفاده نکردم فقط از l298 استفاده کردم

دیدگاه

واللا اینطوری که نمیشه، نه من متوجه مدار شما شدم نه شما متوجه توضیحات من، شما مدارت رو اینجا بذار اشکالش رو بهت میگم و اینکه چطوری رفع اشکال کنی، ضمنا الان دقیقا مشکل مدارت چیه؟ اینکه میگی نویز میگیره یعنی چه اتفاقی تو مدارت میفته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
                  واللا اینطوری که نمیشه، نه من متوجه مدار شما شدم نه شما متوجه توضیحات من، شما مدارت رو اینجا بذار اشکالش رو بهت میگم و اینکه چطوری رفع اشکال کنی، ضمنا الان دقیقا مشکل مدارت چیه؟ اینکه میگی نویز میگیره یعنی چه اتفاقی تو مدارت میفته؟
                  متور وقتی خاموش میشه میکرو ریستارت میشهhttp://uploadkon.ir/?file=shematic.zip
                  اینم شماتیک

دیدگاه

سلام کافیه پایه ریست رو با مقاومت 1 کیلو با VCC و با خازن مثلا 104 به GND وصل کنید ،، دیود هرز گرد هم این طوریه یه خازن کوچیک هم موازی دیود کنید :

منبع عکس electrical-riddles.com
                    چون موتور سلف هستش موقع پالس دادن بهش رفتار های جالبی نشون نمیده
                    اگه میتونید بین vcc , gnd خازن بزرگی بزارید مثل 3300 میکرو

این احتمالا نویز نیست ، چون موتور در لحظات اولیه جریان زیادی میکشه باعث میشه ولتاژ پایه ریست و vcc افت کنه ،

head<=
                    ...تشکر خدا...
                    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام
                      اول از همه اینکه برای تغذیه ای سی هات حتما یک خازن 10nf بزار به این صورت که خازن بین پایه مثبت تغذیه و زمین قرار میگیرد
                      دوم برای فرمان به رله ها از opto cupler استفاده کن مستقیم به میکرو وصل نشه
                      سوم دیود دوسر پایه های فرمان رله گذاشته شود
                      چند تا سوال
                      چرا این همه دیود استفاده کردی ؟
                      با این وضعیت مدارت کار میکنه ؟
                      پایه های فعال ساز 298 برای چی به میکرو وصل نکردی ؟
                      (اخه من مدار کنترل سرعت موتور به صورت وایر لس بستم عملی جواب گرفتم اصلا اذیت نکرد این همه دیود یرای ورودی های 298 استفاده نکردم )
                      داناترین مردم کسی است که دانش مردم را با دانش خود جمع کند
                      پیامبر اکرم (ص)
                      علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است
                      اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.(کورش کبیر)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
                        سلام کافیه پایه ریست رو با مقاومت 1 کیلو با VCC و با خازن مثلا 104 به GND وصل کنید ،، دیود هرز گرد هم این طوریه یه خازن کوچیک هم موازی دیود کنید :

منبع عکس electrical-riddles.com
                        چون موتور سلف هستش موقع پالس دادن بهش رفتار های جالبی نشون نمیده
                        اگه میتونید بین vcc , gnd خازن بزرگی بزارید مثل 3300 میکرو

این احتمالا نویز نیست ، چون موتور در لحظات اولیه جریان زیادی میکشه باعث میشه ولتاژ پایه ریست و vcc افت کنه ،
                        مرسی که اینقدر منو راهنمایی میکنید :cry:
                        متور وقتی ولتاژش قطع میشه و خاموش میشه میکرو را ریست میکنه! oo:
                        وقتی روشن میشه که به خوب کار میکنه
                        اون که بغل دیوده مقاومته؟ یا خازنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eh.sedaghat
                          با سلام
                          اول از همه اینکه برای تغذیه ای سی هات حتما یک خازن 10nf بزار به این صورت که خازن بین پایه مثبت تغذیه و زمین قرار میگیرد
                          دوم برای فرمان به رله ها از opto cupler استفاده کن مستقیم به میکرو وصل نشه
                          سوم دیود دوسر پایه های فرمان رله گذاشته شود
                          چند تا سوال
                          چرا این همه دیود استفاده کردی ؟
                          با این وضعیت مدارت کار میکنه ؟
                          پایه های فعال ساز 298 برای چی به میکرو وصل نکردی ؟
                          (اخه من مدار کنترل سرعت موتور به صورت وایر لس بستم عملی جواب گرفتم اصلا اذیت نکرد این همه دیود یرای ورودی های 298 استفاده نکردم )
                          ممنون بابت اینهمه راهنمایی گرانبهاتون
                          opto copler چیه؟ همون ترانزیستوره؟ آخه اینا رله ای سی هستند بازم نیاز به opto copler داره؟
                          بدون این دیود ها نویز راحت وارد میکرو میشد گفتم دیود بزارم شاید از رد شدن نویز به میکرو جلوگیری بشه ولی هنوز امتحان نکردم ببینم کار میده یا نه!
                          3 آخه دیگه پین خالی نداشتم که پایه فعال ساز را به میکرو وصل کنم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bardiya3
                            متور وقتی خاموش میشه میکرو ریستارت میشهhttp://uploadkon.ir/?file=shematic.zip
                            اینم شماتیک
                            یه چیزی رو که من نفهمیدم. اصلا چرا شما از رله توی خروجی l298 استفاده کردی؟ چه لزومی داره؟
                            به اوپتو کوپلر نیازی نیست یکم مدارت رو خلوت کنی درست میشه کارت. مگه این که بخوای اون رله های توی خروجی رو که به نظر من بی مصرفن نگه داری.

دیود هایی که برای هرزگرد موتور گذاشتی چه مدلیه؟
                            یه چیز دیگه هم این که موتور zga37 اگر بار روش باشه خیلی بیشتر از توان l298 جریان میکشه

AYRIC

دیدگاه

دورود بر همه دوستان
                              من یه پیشنهاد دیگه دارم شما بگو دقیقا می خوای چیکار کنی شاید راه بهتری باشه
                              خدای نکرده 7 سال داریم الکترونیک می خونیم
                              :nice:
                              داناترین مردم کسی است که دانش مردم را با دانش خود جمع کند
                              پیامبر اکرم (ص)
                              علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است
                              اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.(کورش کبیر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X