اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سولار باتری چراغ مصرفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سولار باتری چراغ مصرفی

با سلام
    خوب هستید دوستان
    بک سوال داشتم ؟
    یک جفت باتری سولار داریم که جمعا 38 ولت خروجی میده که دو باتری 12 ولت ماشین که 70 آمپر ساعت میباشند رو و سری هم بسته شده اند شارژ می کند و سپس 10 تا چراغ LED 9 وات رو روشن نگه میداره حالا اگر به خوام از همین روش چراغ مصرفی رو 12 ساعت روشن نگه دارم آیا با این شرا یط می توان این کار رو کرد من در محاسباتم متوجه شدم 12 ساعت رو باید روشن نگه داره اما این طور نمیشه و ظزف 15 دقیقه سریع خالی میشه ؟ اشکال کار از کجاست دوستان ؟! باید چه تعییراتی در در مدار داد !؟؟؟
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

پاسخ : سولار باتری چراغ مصرفی

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
    با سلام
    خوب هستید دوستان
    بک سوال داشتم ؟
    یک جفت باتری سولار داریم که جمعا 38 ولت خروجی میده که دو باتری 12 ولت ماشین که 70 آمپر ساعت میباشند رو و سری هم بسته شده اند شارژ می کند و سپس 10 تا چراغ LED 9 وات رو روشن نگه میداره حالا اگر به خوام از همین روش چراغ مصرفی رو 12 ساعت روشن نگه دارم آیا با این شرا یط می توان این کار رو کرد من در محاسباتم متوجه شدم 12 ساعت رو باید روشن نگه داره اما این طور نمیشه و ظزف 15 دقیقه سریع خالی میشه ؟ اشکال کار از کجاست دوستان ؟! باید چه تعییراتی در در مدار داد !؟؟؟
    سلام
    مساله مهم در اینجا قضیه بقای انرژیه
    سولار سل ها تون چند واتیه ؟
    جناب آروین در این رابطه بررسی های خوبی انجام دادند

دیدگاه

سولار ها 75 وات هستند البته در طول روز سولار ها با توجه به یک ضریبی خاص باتری رو شارژ می کنند و در بهترین حالت که در تمام ساعت روز افتاب مستقیم وجود داشته باشه به اندازه توان 75 وات خود شارژ میکنند البته 2 ردیف باتری سولار سری شده داریم که توان ها همجمع میشوند !
      اول توکل
      دوم پشتکار
      سوم مشورت
      چهارم عمل
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

البته فکر کنم توان سولار برای شارژ ضغبفه چون پروژکتور ها هم توان بالایی دارد پس فکر کنم پروژکتورها باید توان کمتر ی انتخاب بشوند ؟
        درسته یا نه دوستان نظری دیگه دارند ؟!
        اول توکل
        دوم پشتکار
        سوم مشورت
        چهارم عمل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
          سولار ها 75 وات هستند البته در طول روز سولار ها با توجه به یک ضریبی خاص باتری رو شارژ می کنند و در بهترین حالت که در تمام ساعت روز افتاب مستقیم وجود داشته باشه به اندازه توان 75 وات خود شارژ میکنند البته 2 ردیف باتری سولار سری شده داریم که توان ها همجمع میشوند !
          هیچ وقت سولار ها با تون نامی خود کار نمیکنند

دیدگاه

ممنون
            سایت مرجع خوب برای این کار سراغ دارید
            اول توکل
            دوم پشتکار
            سوم مشورت
            چهارم عمل

دیدگاه

در یک آزمایش ولتاژ بی باری باتری خورشیدی رو اندازه بگیرید و در ازمایش دوم جریان اتصال کوتاه رو. از تقسیم ولتاژ بی باری بر جریان اتصال کوتاه مقاومت داخلی باتری خورشیدی بدست میاد.
              توان ماکزیمم باتری خورشیدی وقتی قابل استخراج است که مقاومت بار برابر مقاومت داخلی باشه و از فرمول زیر بدست میاد
              توان ماکزیمم باتری خورشیدی=ولتاژ بی باری بتوان دو تقسیم بر چهار برابر مقاومت داخلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad751
                در یک آزمایش ولتاژ بی باری باتریو اندازه بگیرید و در ازمایش دوم جریان اتصال کوتاه رو. از تقسیم ولتاژ بی باری بر جریان اتصال کوتاه مقاومت داخلی باتری بدست میاد.
                توان ماکزیمم سولار وقتی قابل استخراج است که مقاومت بار برابر مقاومت داخلی باشه و از فرمول زیر بدست میاد
                توان ماکزیمم=ولتاژ بی باری بتوان دو تقسیم بر چهار برابر مقاومت داخلی
                فکر نمیکنین اگه باتری 70 آمپری اتصال کوتاه بشه چه جهنمی بپا میشه ؟
                همین باتری 55 آمپر موقع استارت چند صد آمپر رو بصورت لحظه ای تامین میکنه حالا اگه اتصال کوتاه بشه بنظرتون چند آمپر از باتری میگذره ؟ جدای از آسیبی که به باتری میزنین به اون آمپر متری که میخواین اون جریان رو باهاش اندازه بگیرین فکر کنین .

پانوشت : لینک مربوط به محاسبات رو که جناب آروین زحمتشو کشیده بودند پیدا کردم
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51600.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                  فکر نمیکنین اگه باتری 70 آمپری اتصال کوتاه بشه چه جهنمی بپا میشه ؟
                  همین باتری 55 آمپر موقع استارت چند صد آمپر رو بصورت لحظه ای تامین میکنه حالا اگه اتصال کوتاه بشه بنظرتون چند آمپر از باتری میگذره ؟ جدای از آسیبی که به باتری میزنین به اون آمپر متری که میخواین اون جریان رو باهاش اندازه بگیرین فکر کنین .

پانوشت : لینک مربوط به محاسبات رو که جناب آروین زحمتشو کشیده بودند پیدا کردم
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51600.0
                  منظور باتری خورشیدی بود اصلا نیازی به محاسبه توان باتری نداریم و باتری اسید لید مقاومت داخلیش تقریبا صفره. پست ویرایش شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                    سلام
                    ولی این پاسخ های بعضی دوستان گاهی باعث دردسر میشه
                    اگه بگی حرفی که زدی غلطه تو ذوق طرف میخورره و من شخصا و قلبا راضی به این کار نیستم.
                    ولی اگه هم نگی سوال طرف به بیراهه میره
                    همین تاپیک رو نگاه کنین

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82553.0
                    بنظر شما اتصال کوتاه کردن چیزی که مشخصات فنی اون وجود داره عاقلانه ست ؟
                    اتصال کوتاه کردن باتریهای خورشیدی بعلت اینکه مقاومت داخلی بالایی دارند مشکلی ایجاد نمیکنه .اگر شرکتی بخاد دستگاهی بخره مخصوصا اگر تعداد زیاد و یا گران قیمت باشه قطعا جهت تطبیق مشخصات فنی، آزمایشات فنی را انجام خواهد داد حالا هر چقدر سازنده دستگاه خوشنام باشه پس تنها به مشخصات فنی همیشه اکتفا نمیشه. و علاوه بر این چون کارخانه سازنده باتری خورشیدی مشخصات باتریو در یک شرایط آرمانی ( هوای صاف ، آفتاب خفن و...) بدست میاره بد نیست کاربران این نوع باتریها توان واقعی رو در شرایط آفتاب محلی از لحاظ زمان و مکان بتونن بدست بیارن و پست مربوطه آموزش صحیحی است برای بدست آوردن توان واقعی باتری خورشیدی در شرایط کار. و خود شما هم قبول دارید مشخصات فنی با واقعیت اختلاف داره.
                    نوشته اصلی توسط mohsen++
                    هیچ وقت سولار ها با تون نامی خود کار نمیکنند

دیدگاه

--

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X