اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی اولیه sim908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی اولیه sim908

با سلام
    من یک برد راه انداز sim908 از همین سایت خریدم ولی توش موندم.
    پایه vbat را به 3.5 ولت وصل کردم و پایه gnd را به زمین همین که اینکار را می کنم led power روشن میشه.
    بعد پایه 3 را به زمین وصل می کنم و 2 ثانیه نگه می دارم ولی هیچ خبری نمی شه. البته یک بار چراغ net تند تند روشن خاموش شد ولی دیگه خبر دیگه نشد ؟
    ضمنا به hyper terminal هم چیزی نمی فرسته. baud rate های مختلف را هم امتحان کردم.

لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : مشکل در راه اندازی اولیه sim908

فکر کنم ولتاژ 3.5 کم باشه :rolleyes:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام . ولتاژ 3.5 ولت برای راه اندازی ماژول مناسبه ولی بهترین کارکرد رو تو ولتاژ 4 ولت داره و یک نکته خیلی خیلی مهم که تو دیتا شیت بهش اشاره شده و من هم عملا این موضوع رو دیدم این که باید حداقل جریان تغذیه ماژول 2 آمپر باشه وگر نه بعد از اتصال پاور کی و روشن شدن ماژول زمانی که netlight تند تند چشمک میزنه تابه شبکه وصل بشه ماژول ریست میشه و چراغ netlight هم خاموش میشه . :bye

دیدگاه

دوستان بعد از راه اندازی ماژول شما باود رو با ارسال یک کاراکتر A تنظیم می کنید و از هر باودی برای ارسال استفاده کرده باشین خود ماژول اون رو تشخیص میده و با اون شروع به برقراری ارتباط خواهد کرد.

(البته گفته ها مال sim900 بود که فکر کنم فرقی در ارتباط با هم ندارن.)
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

سلام.
          من تازگی و به ناچار هدر بورد sim908 مربوط به eca را گرفتم. ( با قیمت گران و نامقرون به صرفه :cry2
          حالا چند تا سوال:
          1-ایا برای راه اندازی باید خازن(مثلا 1000 میکروفاراد ) به پایه های ولتاژ وصل کنیم؟ یعنی آیا نیاز داره؟ چون تو بورد ندیدم و جاهای مختلف که خواندم گفته شده بود که برای اینکه ریست نشه یه همچین خازنی نیاز داره.مثل همانی که در راه انداز sim900 هست.
          2-ایا پایه های rxd و txd مربوط به gsm و gps یکی هستند یا جداگانه اند؟
          3-آیا میشود که در یک لحظه هم gsm کار کنه و هم gps؟
          4-آیا باودریت بالا تاثیری در سرعت ارسال sms یا ... داره؟ مثلا برای gps زودتر اطلاعات بگیره.
          5-برای تامین ولتاژ از lf33 dip استفاده کنم؟ از لحاظ آمپر و ولتاژ کاری ماژول میگم.

ممنون می شم اگر دوستان هرچه زودتر جواب بدن.چون میخوام ابن ماژول را راه بندازم.
          [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
          [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
          [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟ :angry: :cry2: :NO:
            راستی برای ارتباط مستقیم sim908 با میکرو نباید مقاومتی قرار داد؟ از نظر ولتاژ میگم.
            خواهشا هر چه زودتر جواب بدین. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidrobot
              سلام.
              من تازگی و به ناچار هدر بورد sim908 مربوط به eca را گرفتم. ( با قیمت گران و نامقرون به صرفه :cry2
              حالا چند تا سوال:
              1-ایا برای راه اندازی باید خازن(مثلا 1000 میکروفاراد ) به پایه های ولتاژ وصل کنیم؟ یعنی آیا نیاز داره؟ چون تو بورد ندیدم و جاهای مختلف که خواندم گفته شده بود که برای اینکه ریست نشه یه همچین خازنی نیاز داره.مثل همانی که در راه انداز sim900 هست.
              2-ایا پایه های rxd و txd مربوط به gsm و gps یکی هستند یا جداگانه اند؟
              3-آیا میشود که در یک لحظه هم gsm کار کنه و هم gps؟
              4-آیا باودریت بالا تاثیری در سرعت ارسال sms یا ... داره؟ مثلا برای gps زودتر اطلاعات بگیره.
              5-برای تامین ولتاژ از lf33 dip استفاده کنم؟ از لحاظ آمپر و ولتاژ کاری ماژول میگم.

ممنون می شم اگر دوستان هرچه زودتر جواب بدن.چون میخوام ابن ماژول را راه بندازم.
              1 - اگه منبع تغذیت بتونه جریان لحظه ای مورد نیاز ماژولو بده نیازی نیست ولی بذاری بهتره
              2 - نه فرق میکنن برای ارتباط با ماژول gsm باید استفاده کنی اونا مال دیتا GPS هست و مد دیباگ
              3 - بله میشه
              4 - نه به درد نمیخوره باید از LM2576 استفاده کنی که بتونه 2 آمپر جریانو بده

باید بذاری ( البته بستگی به ولتاژ کاری میکرو داره برای میکرویی که 5 بذار برا میکروی 3.3 نیازی نیست )
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات
              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                1 - اگه منبع تغذیت بتونه جریان لحظه ای مورد نیاز ماژولو بده نیازی نیست ولی بذاری بهتره
                2 - نه فرق میکنن برای ارتباط با ماژول gsm باید استفاده کنی اونا مال دیتا GPS هست و مد دیباگ
                3 - بله میشه
                4 - نه به درد نمیخوره باید از LM2576 استفاده کنی که بتونه 2 آمپر جریانو بده

باید بذاری ( البته بستگی به ولتاژ کاری میکرو داره برای میکرویی که 5 بذار برا میکروی 3.3 نیازی نیست )
                ممنون از پاسختان. :nice:
                فقط آیا برای ارتباط مستقیم sim908 با میکرو نباید مقاومتی قرار داد؟ از نظر ولتاژ میگم.

دیدگاه

ممنون از پاسختان. :nice:
                  فقط آیا برای ارتباط مستقیم sim908 با میکرو نباید مقاومتی قرار داد؟ از نظر ولتاژ میگم.
                  بخون با دقت
                  خط آخر پس چی نوشتم؟!
                  جواب همون سوالت بود دیگه
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

متشکر از جوابتان.
                    من ماژول را راه انداختم و به پورت سریال کامپیوتر زدم و با دستو AT ماژول را چک کردم و درست کار میکرد.
                    ولی یه مشکل :من سیمکارت را متصل کردم و سعی کردم مثلا با دستور AT+CSQ قدرت سیگنال را چک کنم یا SMS ارسال کنم که با پیغام ERROR از سوی ماژول مواجه شدم و با یک تماس از طریق مویایل به ماژول که حاوی آنتن و سیمکارت بود متوجه شدم که انگار دستگاه سیمکارتو نمیشناسه و وقتی زنگ زدم میگفت که گوشی خاموش است. :cry2:مشکل چیه؟ چه باید کرد؟ :angry:

دیدگاه

متشکر از جوابتان.
                      من ماژول را راه انداختم و به پورت سریال کامپیوتر زدم و با دستو AT ماژول را چک کردم و درست کار میکرد.
                      ولی یه مشکل :من سیمکارت را متصل کردم و سعی کردم مثلا با دستور AT+CSQ قدرت سیگنال را چک کنم یا SMS ارسال کنم که با پیغام ERROR از سوی ماژول مواجه شدم و با یک تماس از طریق مویایل به ماژول که حاوی آنتن و سیمکارت بود متوجه شدم که انگار دستگاه سیمکارتو نمیشناسه و وقتی زنگ زدم میگفت که گوشی خاموش است. :cry2:مشکل چیه؟ چه باید کرد؟ :angry:
                      خب شماتیک قسمت SIM Card رو بذار ببینم چیار کردی
                      و این که این دیگه مشکل از ماژوله اگه AT میدی و OK برمیگردونه ارتباط مشکلی نداره
                      Buad Rate رو روی 9600 بذاری تا خطا نداشته باشه توی ارسال
                      این مشکل دیگه چیزی نیست که بشه بگم چیکارش کنی باید با یه ماژول دیگه هم تست کنی ببینی مشکل از چییه
                      فقط چک کن ببین PIN فعال هست یا نه چون اگ فعال باشه باید پین کد رو وارد کنی تا بیاد بالا
                      تست کن خبرشو بده ببینم چیکار میشه کرد
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

خب شماتیک قسمت SIM Card رو بذار ببینم چیار کردی
                        و این که این دیگه مشکل از ماژوله اگه AT میدی و OK برمیگردونه ارتباط مشکلی نداره
                        Buad Rate رو روی 9600 بذاری تا خطا نداشته باشه توی ارسال
                        این مشکل دیگه چیزی نیست که بشه بگم چیکارش کنی باید با یه ماژول دیگه هم تست کنی ببینی مشکل از چییه
                        فقط چک کن ببین PIN فعال هست یا نه چون اگ فعال باشه باید پین کد رو وارد کنی تا بیاد بالا
                        تست کن خبرشو بده ببینم چیکار میشه کرد
                        متشکر از جوابتان.
                        نه pin نمیخواهد.والا از یکی پرسیدم میگه برای اینکه فعال بشه status را به vcc وصل کن.من وصل کردم فقط چراغ stat روی برد روشن میشه و اتفاق خاصی نمی افته.نمیدانم چه کنم.کد خواصی نمیخواد؟ مگه نباید مثل سیمکارت که روی گوشی میزاریم و خود به خود متصل میشه باشه؟
                        راستی برای راه اندازی gps باید چه کرد؟

دیدگاه

متشکر از جوابتان.
                          نه pin نمیخواهد.والا از یکی پرسیدم میگه برای اینکه فعال بشه status را به vcc وصل کن.من وصل کردم فقط چراغ stat روی برد روشن میشه و اتفاق خاصی نمی افته.نمیدانم چه کنم.کد خواصی نمیخواد؟ مگه نباید مثل سیمکارت که روی گوشی میزاریم و خود به خود متصل میشه باشه؟
                          راستی برای راه اندازی gps باید چه کرد؟
                          کدوم دانشمندی گفته Status رو بزنی به VCC?!!!!!!!!!! :eek:
                          میگفتی دیتا شیتو بخونه ، نوشته خروجیه
                          همین کارارو میکنین میسوزه بعد همه تو سایت پست ترحیم میزنن برای ماژولشون
                          خب نکنین این کارارو بابا
                          چرا باید بشناسه من که تا حالا به مشکل بر نخوردم و همشون خوب کار کردن
                          حالا شما اینشو راه بنداز GPS تو قدم بعدی
                          ولی در کل اونم کاری نداره چنتا دستور بدی راه میوفته
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

کدوم دانشمندی گفته Status رو بزنی به VCC?!!!!!!!!!! :eek:
                            میگفتی دیتا شیتو بخونه ، نوشته خروجیه
                            همین کارارو میکنین میسوزه بعد همه تو سایت پست ترحیم میزنن برای ماژولشون
                            خب نکنین این کارارو بابا
                            چرا باید بشناسه من که تا حالا به مشکل بر نخوردم و همشون خوب کار کردن
                            حالا شما اینشو راه بنداز GPS تو قدم بعدی
                            ولی در کل اونم کاری نداره چنتا دستور بدی راه میوفته
                            یعنی هنوز نسوخته؟ چون به صورت عادی راه میاندازم چراغ net چشمک میزنه که این نشانه ی سالم بودن ماژوله.درسته؟
                            اصلا مشکل یه چیز دیگه هست. :applause:
                            فهمیدم که hyper terminal خودش داشته جواب دستورات من را میداده.یعنی وقتی که دستور at را میزدم خودش ok میزد و دستورات مربوط به sim908 را با error پاسخ میداده. :angry:
                            چه باید کرد؟با چی امتحان کنم؟

دیدگاه

یعنی هنوز نسوخته؟ چون به صورت عادی راه میاندازم چراغ net چشمک میزنه که این نشانه ی سالم بودن ماژوله.درسته؟
                              اصلا مشکل یه چیز دیگه هست. :applause:
                              فهمیدم که hyper terminal خودش داشته جواب دستورات من را میداده.یعنی وقتی که دستور at را میزدم خودش ok میزد و دستورات مربوط به sim908 را با error پاسخ میداده. :angry:
                              چه باید کرد؟با چی امتحان کنم؟
                              چی؟!!!!
                              هایپر ترمینال مگه جواب میده؟!
                              من نمیدونم چیکار کردی ولی ببین وقتی TX , RX وصل باشه وقتی به PWRKY سیگنال بدی روشن که میشه کلی برات چیز مینویسه
                              میگه POWER UP ، مینویشه Call Ready و کلی چیز دیگه
                              اینا باید بیاد
                              ببین دقت کن Baud Rate درست باشه ، پایه ها رو درست وصل کرده باشی
                              اکو ماژول رو روشن کن که وقتی بش دستور میدی همون دستورو تکرار کنه ببینی چی میگیره
                              ATE1 رو بفرستی اکو روشن میشه
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X