ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/01/20
    8
    0

تقويت خروجي گيرنده مادون قرمز

من قصد دارم يک رديف فرستنده مادون قرمز (20 عدد) رو در فاصله حدودا 18 سانتي 20 تا گيرنده بزارم (گيرنده ها و فرستنده ها نسبت به هم در فاصله هاي يکسان و مساوي)و وقتي شيئي کوچيک مثلا يه کره به قطر 4 ميلي متر در اين مستطيل اومد خروجي تغيير سطح بده که بدمش به وقفه ميکرو.مشکلي که دارم با مدار پ امپه(از مقايسه کننده ولتاژ استفاده ميکنم).مقايسه کنندم در صورتي که وروديش با دو تا پتانسيومتر بهش داده ميشه کاملا درست عمل ميکنه(از lm339 که يه مقايسه کننده سازگار با سطح ttl هست استفاده کردم.) اما وقتي يکي از ورودياش رو با گيرنده هام تأمين کنم ولتاژ از يه حدي بيشتر بالا نمياد(بايد حدود 5 باشه حدود 3 ولته).مداراي مختلفي هم بستم و مثلا قبلش با يه پ امپه ديگه از تبديل جريان به ولتاژ استفاده کردم بازم جواب نگرفتم.

دو تا سوال دارم
    1. اول اگه کسي بگه اشکال کار من چيه و دقيقا بايد چکار کنم که درست شه خيلي ممنون ميشم.
    2.دوم هم در مورد اتصال اين گيرنده ها کسي نظري داره که بهتره موازي ببندم يا سري؟ (در حالتي که شيئي در مستطيل نيست همه ي گيرنده ها پرتو دريافت ميکنن).
    2013/03/11
    362
    6

پاسخ : تقويت خروجي گيرنده مادون قرمز

اصولا باید جواب بده/من خودم وقتی از مادون قرمز استفاده کردم نور محیط خیلی روش تاثیر میزاشت مدام ولتاژشو کمو زیاد میکرد جای تاریک تستش کن شاید جواب داد اگه مدارت درست باشه
    2013/06/19
    1,544
    77

اينطوري فکر نکنم جواب بده
    چون گيرنده اي که شئ جلوشه بالاخره از بقيه فرستنده ها نور رو دريافت ميکنه و قائدتا نبايد خروجي سنسور زياد تغييرات داشته باشه
    با اين حال شما خروجي گيرنده رو در حالتي که شئ وجود داره و وجود نداره بگير بگو چنده تا ببنيم بايد چکارش کنيم
    AYRIC
    2008/01/20
    8
    0

خيلي تغيير ميکنه مثلا اگه سنسورارو با يه مقاومت پول پ کنم اونطرف سنسورم يزنم زمين، ولتاژ در حالي که چيزي جلوش نيست حدود 1.7 ولته وقتي حتي يه شيئ کوچيک جلوي يکيش مياد ميشه 2.4 ولت، حالا مثلا اگه قطر جسمو نصف کنيم ولتاژ ميشه 1.9، از اون کوچکتر هم تشخيص نميده.حالا بايد اينو ببرم تو يه سطحي که ميکرو لبه ببينه، که نميدونم چکار کنم.خيلي ممنون براي پاسخ ها
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4