اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رطوبت سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رطوبت سنج

لطفا : اگر کسی مدار رطوبت سنج را با avr یا 8051 داره به
    id www.goldenfile20@yahoo.co.uk بفرستید. باتشکر

پاسخ : رطوبت سنج

اصولا به این منوال هست که اگه کسی چیزی به کسی میده همین جا لینک میده تا همه استفاده کنن !
    یه نگاه به این بنداز .. سنسورهای موجود در بازار رو می تونی ببینی ... بقیه اش فقط گرفتن دیتا شیت سنسوره ! البته اگه صبر کنی شاید دوستانی که مدارشو بستن شماتیکی برات بزارن !
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=5419.msg45103

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز انواع مختلفی سنسور رطوبت وجود دارد ولی من با یک نوع سنسور رطوبت کار کردم که قیمت اون 1000 تومان است و تو جمهوری زیاد وجود دارد.
      طرز کار سنسور:
      این سنسور با تغییر رطوبت مقاومتش تغییر می کنه یعنی شما با یک تقسیم ولتاز و دادن خورجی به یک adc شما می توانی تغییرات رطوبت رو به 0 و یک تبدیل کنی و با برنامه میکرو که می نویسی تغییرات رطوبت رو مورد کنترل قرار بدی.
      نکته:
      این سنسور به رطوبت خیلی حساس است و تغییرات اون زیاد است و برای کار آزمایشگاهی مناسب است و بدرد کارهای صنعتی نمی خوره چون این سنسور ایزوله نیست ولی برای پروزه خوبه
      موفق باشی

دیدگاه

اسم سنسور رو هم می گفتی بد نیود .. یه نگاه به دیتا شیتش می نداختیم !!!

دیدگاه

الان اسمش یادو نیست ولی اگه یادم بیاد بهت می گم.

این سنسور نیاز به دیتا شیت نداره چون تغییرات اون مقاومتی است.و دارای 2 پایه است و شما می تونی با یک تقسیم ولتاژ اونو به ولتاژ تبدیل کنید و به یک adc بدهید و با توجه به تغییرات آن کارهای کنترلی خود رو انجام بدید.

من عکس سنسور بعدا می زارم ببین.
          قیمت اون هم 1000 تومان است.

دیدگاه

سلام
            سنسوری که الان تو بازار هست خروجیش تغییر ظرفیت خازنی هست و باید تاو رو بدست بیاری تا تغییرات تاو رو ببینی
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام بچه ها
              میشه یکی برنامه رطوبت سنج با avr برام بفرسته
              b_eyvazkhani@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X