اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در ورودی محافظت شده با OptoCoupler

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در ورودی محافظت شده با OptoCoupler

سلام
    برای مدارم یک ورودی محافظت شده میخوام طراحی کنم که با OPTO کار کنه فقط اگر برای کاهش ولتاژ ورودی از مقاومت استفاده کنم با ولتاژ های بالا نیاز به یک مقاومت وات بالا داره که دمای زیادی رو باید دفع کنه و اصلا منطقی نیست مشکل دوم هم اگر ولتاژ ورودی توی یک رنج متفاوت مثلا از 24 ولت تا 72 ولت باشه بازم مشکل ساز میشه
    کسی میتونه راه حلی پیشنهاد کنه؟؟

پاسخ : راهنمایی در ورودی محافظت شده با OptoCoupler

دو راه داری
    1- اپتو را با مقاومت و دیود زنر راه اندازی کنی که اگر تغییرلت ولتاژت خیلی زیاد باشه شاید جواب نده باید تست کنی اما به احتمال خیلی زیاد میشه
    2-از پ امپ کمک بگیری به این صورت که در حالت مقایسه کننده مستقیم وصلش کنی و ورودی مدارت را به پایه 2 یا 3 بدی توسط یک دیود زنر مثلا 5 ولت ، و خروجی اپ امپ را باهاش اپتو یا ترانزیستور یا... راه بندازی
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

از راهنمایی شما بسیار ممنونم
      ولی در هر دو راه یک مشکل هست
      در راه اندازی با مقاومت و زنر شما باید اختلاف ولتاژ ورودی تا 5 ولت زنر رو توسط مقاومت مستحلک کنید. مثلا برای ولتاژ ورودی 72 ولت شما باید 67 ولت رو رو مقاومت هدر بدید . با احتساب جریان 10 میلی آمپر برای اوپتو شما 600 میلی آمپر از مقاومت بار باید بکشی که منطقی نیست
      تو راه دوم هم اگر اپتو در حالت تفاضلی بسته شده دوباره مقاومت رو خواهی داشت ولی این بار چون مقاومت کمتر هست جریان زیاد تری از خط میگذره که بازم شاید مقول نباشه مگر ازیک شبکه مقاومتی استفاده کنیم و مقاومت کوچکتر رو جایی در میان خط قرار بدیم

فکر کنم یک راه دیگه هم هست. استفاده از یک مسفت نوع p که گیتش با یک مقاومت با خط مثبت وصل شده. دارم روش کار میکنم ببینم میتونم جواب بگیرم
      نتیجش رو همین جا اعلام میکنم

دیدگاه

ورودی پ امپ مقاومتش خیلی زیاده ابده ال بینهایت یعنی هیچ جریانی نمیکشه در حد میکرو و وقتی توسط یک دوید زنر مثلا 12 ولت به مدارت متصل کنی اگر ولتاژ خطت 70ولت هم باشه جریان خیلی کمی میکشه در حد شاید 1 میلی آمپر حتی کمتر و شما هیچ تلفاتی نداری خیلی تلفاتت کمه امتحان کنید ،
        همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
        کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X