اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص مقادیرخازنها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص مقادیرخازنها

دوستان دوتاعکس گذاشتم میخواهم بدونم
    1)خازن دارای نوارهای رنگی به شکل مقاومت مقدارش چنده ونوع خازن چی میتونه باشه(عدسی یا...)
    2)خازن نارنجی رنگ اگه روی بدنه اش عدد100نوشته شده باشه ظرفیتش 100پیکوفارادمیشه یانه و ازچه نوعیه
    http://s3.picofile.com/file/7918850107/NoName1.jpg
    http://s4.picofile.com/file/7918856555/NoName8.jpg
    باتشکر

پاسخ : تشخیص مقادیرخازنها

سلام
    شاید این pdf به دردت بخوره یه نگاهی بنداز
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=671270392b4e631a3f76f92acf6ab32b
    به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

ممنونم دوست عزیز
      واقعیتش من قبلاpdfهای مشابه رو مطالعه کرده بودم امابه ترکیب رنگی مثل شکل اول برنخوردم ترتیب رنگی به این شکل:نارنجی-بنفش-مشکی-خاکستری-سفید(البته اگه درست تشخیص داده باشم) واقعاگیج کننده است
      درشکل دوم عدد100نوشته شده مگه از100پیکوفارادرقم اخرتعدادصفرهارونشون نمیده(این قائده خود100پیکوفارادروشامل میشه یانه) درستش کدومه 101یا100

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roshik
        ممنونم دوست عزیز
        واقعیتش من قبلاpdfهای مشابه رو مطالعه کرده بودم امابه ترکیب رنگی مثل شکل اول برنخوردم ترتیب رنگی به این شکل:نارنجی-بنفش-مشکی-خاکستری-سفید(البته اگه درست تشخیص داده باشم) واقعاگیج کننده است
        این کد 5 نواری هست

درشکل دوم عدد100نوشته شده مگه از100پیکوفارادرقم اخرتعدادصفرهارونشون نمیده(این قائده خود100پیکوفارادروشامل میشه یانه) درستش کدومه 101یا100
        [/quote]
        این خازن 0.01 نانو هست. اگه دورقمی باشه یا سه رقمی با رقم سوم 1 اون موقع میگیم ظرفیت بر حسب پیکو هست
        به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
        عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

ممنون
          - این جدولوهم نگاه کردم چیزی دستگیرم نشداخه در استاندارد رنگ بندی بایداولین نواررنگی ازیک طرف قطعه به گوشه اون نزدیکترباشه امااین یکی ظاهراازدوطرف فاصله اش یکیه چقدرگمراه کننده است
          -فرمودین خازن نارنجی ظرفیتش 0.01نانومیشه یابه عبارتی10پیکوفارادنمی دونم شایددرست باشه میتونین توضیح مختصری درموردنتیجه گیریتون بدین

دیدگاه

ماشاءا...اینجاافرادتحصیل کرده وکارکشته کم نیستندیعنی کسی پیدانمیشه که مقدارخازنوازروی کدرنگیش برام تشخیص بده

دیدگاه

با سلام دوست عزیز
              خازن نارنجی رنگ که خازن بودنش مشخصه مقدارش 100 پیکو هست ولی اون رنگیه رو شما میتونی با یه خازن سنج اندازه بگیری.هر چند من به خازن بودنش شک دارم.اگه لطف کنید و عکس کامل از مدارتون بذارید بهتر میشه کمک کرد.
              یه سوال هم که دارم اینه که رنگ کنار سفید خاکستریه یا نقره ای.؟
              من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X