اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

propeller clock با استفاده از avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

propeller clock با استفاده از avr

اکثرپروژه هائی که توی اینترنت هست با pic ساخته شده میخواستم بیبنم کسی هست که تجربه ساخت این نوع ساعت( یاصفحه نمایش ) را با avr داشته باشه.
    همه چیز را همگان دانند وهمگان هنوز به دنیا نیامده اند.(بزرگمهر حکیم)

پاسخ : propeller clock با استفاده از avr

تا اونجایی که یادم میاد چند تا تاپیک دیگه هم راجع به این موضوع داشتیم.
    اما نوشتن اون کار سختی نیست. اگه الگوریتم کار رو بدونی بقیه کار فقط تایپ دستوراته.
    یه برنامه رفرش و تایمره دیگه.

دیدگاه

من توی اینترنت کلی سرچ کردم. تنها دو مورد رو با avr پیدا کردم که یکیش مهندس لاچینی بود که قیمت 75000 تومان بابت طرحش میگیره.ویک کانادائی که براش میل زدم ولی هنوز جواب نداده. ساخت سخت افزارش هم متفاوت بود.بعضی از طراحان از کنترل دورموتور استفاده کرده بوند بعضیاشون از IR .میخواستم ببینم کسی شخصا با این پروژه وAVR درگیر بوده وازچه روشی استفاده کرده وازچه سخت افزاری استفاده کرده
      همه چیز را همگان دانند وهمگان هنوز به دنیا نیامده اند.(بزرگمهر حکیم)

دیدگاه

نو چند تا سایت هست ولی همه ی آنها پولی هست.
        من سایتی ندیدم که تونو آموزش داده باشه و ولی سرچ می زنم اگه پیدا کنم می زارم.
        در ضمن تو جمهوری ساخته شده ی اون هست. خواستی می تونی بخری و نقشه ی اونو برداری .
        :bye :bye

دیدگاه

ساده ترین حالت اینه که ولتاژ تغذیه موتور DC رو اونقدر تغییر بدی تا نوشته ها درست دیده بشن.

اما بهتره که دور موتور رو با اثر هال یا همون مادون قرمز کنترل کنی.
          یه کار دیگه هم می تونی انجام بدی. RPM موتورت رو بدست بیار( تو ولتاژ کاری) . بعد برنامه رو بر اساس اون بنویس.

دیدگاه

شما برنامه رو بنویس و اونو به یه موتور dc ی کوچچک (قیمتش حدودا 200 تومنه)وصل کن بعد با یه ولوم سرعت موتور رو تغییر بده تا در یک ولتاژ و دور موتور نوشته کامل و به طور صحیح ظاهر بشه بعد حالا میتونی ولوم رو برداری و جاش یه مقاومت برابر با همون مقاومت ولوم بذاری.
            www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X