اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( منبع تغذیه )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( منبع تغذیه )

سلام .

دوستان من یک میکرو دارم که می خوام باهاش 4 تا لامپ مهتابی رو روشن کنم . یعنی به صورت کنترل از راه دور لامپ ها رو روشن کنم.

مشکل من تو میکرو و مدار آن نیست .مشکل من تو مدار منبع تغذیه آن هاست .

من یک دستگاه دارم که روش 4 تا لامپ مهتابی نصب هست و یک عدد دوشاخه برق داره که می ره تو پریز برای روشن شدن این ها . حالا می خوام از همین دوشاخه هه وصل کنم به منبع تغذیه میکرو یعنی وصل شه به ترانسم ( 220 به 9 ) و بعد 5 ولت خروجی برای میکرو .

منظورم این هست که می خوام دستگاه من فقط یه دوشاخه داشته باشه که سیستم رو روشن کنه.

حالا وقتی از دوشاخه وصل کردم به منبع تغذیه میکرو اول میکرو خوب کار کرد اما وقتی خواست لامپ ها رو روشن کنه همش میکرو ریست شد فکر کنم به خاطر ترانس مهتابی ها باشه .

حالا شما چه ایده ای دارید که فقط یک دوشاخه به پریز برق بره و هم میکرو رو درست و سالم در همه شرایط تغذیه کنه هم لامپ ها رو .

در ضمن به هیچ عنوان نمی تونم از باطری برای میکرو استفاده کنم . فقط مدار منبع تغذیه رو کمکم کنید تا اصلاح کنم ممنون می شم .

پاسخ : روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( منبع تغذیه )

سلام
    فکر کنم یه مقدار باید توی مدارت تغییر ایجاد کنی :nerd:
    مشکل خواصی نیست/حل شدنیه :biggrin:
    اتفاقا من مدارشو دارم باید یه مقدار به من وقت بدی توی آرشیوم بگردم و برات لود کنم :arrow:
    امروز زندگی را آغاز کن !
    امروز مخاطره کن !
    امروز کاری کن !
    نگذار که به آرامی بمیری !
    پابلو نرودا

دیدگاه

سلام
      مدارتو باید تغییر بدی
      البته یه مقدار باید دقت کنی چوی توی این مداری برای گذاشتم مستقیما با 220 ولت کار می کنی

مدار اولی برای مهتابی هاست . قسمت خروجی رو به دوشاخه ی مهتابی وصل کن . قسمت ورودی رو به ورودی 220 ولت مدار تغذیه
      مقاومت 470کیلو هم به میکرو متصل میشه.

مدار دوم منبع تغذیه هستش . البته باید دقت کنی چون بدون ترانس ساخته شده در کل مدارت فاز وجود داره . اگه از این تغذیه استفاده کرده حتما باید از جعبه برای مدارت استفاده کنی و کاملا دقت کنی . بازم می گم برق داخل مدارت قرار می گیره و خطر داره . {اگه نخواستی می تونی از همون ترانست استفاده کنی - اینجور ایمنیش بیشتره}

نکته ی مهم : به توضیحاتی که دادم حتما توجه کن :arrow: :arrow: :arrow:
      امروز زندگی را آغاز کن !
      امروز مخاطره کن !
      امروز کاری کن !
      پابلو نرودا

دیدگاه

سلام من هم همین مشکل رو داشتم . چند تا خازن ظرفیت بالا به تغذیه وصل کردم و تا حدودی بهتر شد ولی مشکل به طور کامل حل نشد . راستی پایه reset رو آزاد گذاشتی ؟

دیدگاه

arnic جان دستت درد نکنه

در خصوص مدار بالایی که گذاشتی برای مهتابی .
          آن 4.7 کیلو اهم که اشتباهی در متن فرمودی 470 کیلو در حقیقت میکرو آن رو تحریک می کنه تا آن اوپتوکوپلر روشن بشه و آن ترایاک آتیش کنه تا لامپ مهتابی روشن بشه این که گفتم درسته یا نه ؟

در حقیقت من لامپ مهتابی نمی خوام روشن کنم می خوام لامپ ماورابنفش که برای ضدعفونی محیط استفاده می شه و شبیه لامپ مهتابی هست رو روشن کنم . این مدار که روی آن تأثیری نداره ؟

چون از استاندارد لامپ مهتابی فعلاً چیزی نمی دونم فقط دارم این مدار رو به آن سیستم اضافه می کنم.

مدار منبع تغذیه را با ترانس درست کردم تا ایزوله باشه آخه این طوری که شما گذاشتی و فرمودی فاز توش داره و ایمن نیست

در حقیقت آن قسمت که نوشتید OUT یعنی همان LOAD که لامپ ها وصل می شه دیگه ?

دیدگاه

mehrdad جان

پایه ریست میکرو رو هوا نیست و همیشه غیر فعالش کردم تا یک وقت ناگهانی باعث ریست مدار نشود

دیدگاه

سلام
              آقا به نظر من مشکل تو کم آوردن جریانه
              تنهاکاری که نیازه بکنی اینه که یه خازن با ظرفت خیلی بالا در حد 5000 میکرو فاراد(از موازی کردن خازن های کوچیک میتونی استفاده کنی) این مشکل رو خیلی راحت حل کنی
              منم به مشکل تو بر خوردم
              خازن گذاشتم حل شد
              توجه کن هرچی ظرفیت خازن بیشتر باشه نویز پذیری میکرو هم کمتر میشه
              بهتره پایه reset میکرو رو هم با یه مقاومت 1 کیلو به vcc بدی که خیالت راحت شه
              راهترین راه استفاده از خازن با ظرفیت بالاست
              زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran.rivandi
                arnic جان دستت درد نکنه

در خصوص مدار بالایی که گذاشتی برای مهتابی .
                آن 4.7 کیلو اهم که اشتباهی در متن فرمودی 470 کیلو در حقیقت میکرو آن رو تحریک می کنه تا آن اوپتوکوپلر روشن بشه و آن ترایاک آتیش کنه تا لامپ مهتابی روشن بشه این که گفتم درسته یا نه ؟
                >>>> بله . :arrow:

در حقیقت من لامپ مهتابی نمی خوام روشن کنم می خوام لامپ ماورابنفش که برای ضدعفونی محیط استفاده می شه و شبیه لامپ مهتابی هست رو روشن کنم . این مدار که روی آن تأثیری نداره ؟
                >>>> این مدار کاری به مهتابی یا هر چیز دیگه بودن نداره . این مدار تنها برق 220 رو قطع و وصل می کنه . :arrow:

در حقیقت آن قسمت که نوشتید OUT یعنی همان LOAD که لامپ ها وصل می شه دیگه ?
                >>>> بله . دقیقا دوشاخه ای که به برق 220 ولت متصل می کنید رو باید به این قسمت متصل کنید. :arrow:
                امروز زندگی را آغاز کن !
                امروز مخاطره کن !
                امروز کاری کن !
                پابلو نرودا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X