اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( مشکل در منبع تغذیه )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( مشکل در منبع تغذیه )

سلام .

دوستان من یک میکرو دارم که می خوام باهاش 4 تا لامپ مهتابی رو روشن کنم . یعنی به صورت کنترل از راه دور لامپ ها رو روشن کنم.

مشکل من تو میکرو و مدار آن نیست .مشکل من تو مدار منبع تغذیه آن هاست .

من یک دستگاه دارم که روش 4 تا لامپ مهتابی نصب هست و یک عدد دوشاخه برق داره که می ره تو پریز برای روشن شدن این ها . حالا می خوام از همین دوشاخه هه وصل کنم به منبع تغذیه میکرو یعنی وصل شه به ترانسم ( 220 به 9 ) و بعد 5 ولت خروجی برای میکرو .

منظورم این هست که می خوام دستگاه من فقط یه دوشاخه داشته باشه که سیستم رو روشن کنه.

حالا وقتی از دوشاخه وصل کردم به منبع تغذیه میکرو اول میکرو خوب کار کرد اما وقتی خواست لامپ ها رو روشن کنه همش میکرو ریست شد فکر کنم به خاطر ترانس مهتابی ها باشه .

حالا شما چه ایده ای دارید که فقط یک دوشاخه به پریز برق بره و هم میکرو رو درست و سالم در همه شرایط تغذیه کنه هم لامپ ها رو .

در ضمن به هیچ عنوان نمی تونم از باطری برای میکرو استفاده کنم . فقط مدار منبع تغذیه رو کمکم کنید تا اصلاح کنم ممنون می شم .

پاسخ : روشن کردن 4 لامپ مهتابی با میکرو ( مشکل در منبع تغذیه )

خب شما همون یه دوشاخه رو اون سرش رو دوتا انشئاب ازش بگیر یکی رو بده به ترانس و یکی رو بده به رله و اونطرف رله رو وصل کن به مهتابی ها. حالا اگه رله رو تحریک کنی برق میره برای مهتابی ها

برای تغذیه میکرو هم از منبع تغذیه سوئیچینگ آماده 5 ولت استفاده کنی خیلی بهتره هم ارزونه (حدود 3 یا 4 تومن) هم کوچیکه. هم اون مشکل ریست شدن میکرو رو دیگه نخواهید داشت. و اگه بخوای با ترانس کار کنی باید با فیلتر و اینا ریپل خروجی تغذیه رو بگیری. برای تحریک رله هم اول فقط از یه ترانزیستور استفاده کن اگه جواب نداد یه اوپتوکوپلر هم بذاربین میکرو و ترانزیستور
    AYRIC

دیدگاه

roboreza جان سلام

من این کار رو کردم یعنی یک انشعاب دوشاخه به ترانس رفته و یک انشعاب رفته به رله و بعد مهتابی که رله رو میکرو تحریک می کنه و با اوپتوکوپلر تحریک می شه مشکل اینجاست که موقع روشن شدن لامپ مهتابی جریان همش به مهتابی می ره و منبع تغذیه میکرو دیگر نمی تونه جریان لازم برای میکرو رو تامین کنه

دیدگاه

همون تغذیه سوئیچینگ رو اگه توی خروجیش چندتا خازن بزرگ بذارید مشکلتون حل میشه
        AYRIC

دیدگاه

آیا منبع تغذیه سوئیچینگ ایمن هست برای مدار یا نه ؟ آیا یک خرابی قطعه در مدار ان می تواند باعث افزایش ولتاژ خروجی و آسیب به مدار گردد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran.rivandi
            آیا منبع تغذیه سوئیچینگ ایمن هست برای مدار یا نه ؟ آیا یک خرابی قطعه در مدار ان می تواند باعث افزایش ولتاژ خروجی و آسیب به مدار گردد ؟
            ضریب اطمینانشون بالاست. مشکلی پیش نمیاد. و اگر بخوای به این چیزا فکر کنی که هیچی بدرد کار شما نمیخوره :mrgreen:
            حتی از اون نظر خیلی بهتر از ترانس و یکسو ساز و خازن و رگولاتور بعد اونها برات عمل میکنه
            AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X