ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2011/11/27
    19
    0

روشن کردن 4 لامپ مهتابي با ميکرو ( مشکل در منبع تغذيه )

سلام .

دوستان من يک ميکرو دارم که مي خوام باهاش 4 تا لامپ مهتابي رو روشن کنم . يعني به صورت کنترل از راه دور لامپ ها رو روشن کنم.

مشکل من تو ميکرو و مدار آن نيست .مشکل من تو مدار منبع تغذيه آن هاست .

من يک دستگاه دارم که روش 4 تا لامپ مهتابي نصب هست و يک عدد دوشاخه برق داره که مي ره تو پريز براي روشن شدن اين ها . حالا مي خوام از همين دوشاخه هه وصل کنم به منبع تغذيه ميکرو يعني وصل شه به ترانسم ( 220 به 9 ) و بعد 5 ولت خروجي براي ميکرو .

منظورم اين هست که مي خوام دستگاه من فقط يه دوشاخه داشته باشه که سيستم رو روشن کنه.

حالا وقتي از دوشاخه وصل کردم به منبع تغذيه ميکرو اول ميکرو خوب کار کرد اما وقتي خواست لامپ ها رو روشن کنه همش ميکرو ريست شد فکر کنم به خاطر ترانس مهتابي ها باشه .

حالا شما چه ايده اي داريد که فقط يک دوشاخه به پريز برق بره و هم ميکرو رو درست و سالم در همه شرايط تغذيه کنه هم لامپ ها رو .

در ضمن به هيچ عنوان نمي تونم از باطري براي ميکرو استفاده کنم . فقط مدار منبع تغذيه رو کمکم کنيد تا اصلاح کنم ممنون مي شم .
    2013/06/19
    1,544
    80

پاسخ : روشن کردن 4 لامپ مهتابي با ميکرو ( مشکل در منبع تغذيه )

خب شما همون يه دوشاخه رو اون سرش رو دوتا انشئاب ازش بگير يکي رو بده به ترانس و يکي رو بده به رله و اونطرف رله رو وصل کن به مهتابي ها. حالا اگه رله رو تحريک کني برق ميره براي مهتابي ها

براي تغذيه ميکرو هم از منبع تغذيه سوئيچينگ آماده 5 ولت استفاده کني خيلي بهتره هم ارزونه (حدود 3 يا 4 تومن) هم کوچيکه. هم اون مشکل ريست شدن ميکرو رو ديگه نخواهيد داشت. و اگه بخواي با ترانس کار کني بايد با فيلتر و اينا ريپل خروجي تغذيه رو بگيري. براي تحريک رله هم اول فقط از يه ترانزيستور استفاده کن اگه جواب نداد يه اوپتوکوپلر هم بذاربين ميکرو و ترانزيستور
    AYRIC
    2011/11/27
    19
    0

roboreza جان سلام

من اين کار رو کردم يعني يک انشعاب دوشاخه به ترانس رفته و يک انشعاب رفته به رله و بعد مهتابي که رله رو ميکرو تحريک مي کنه و با اوپتوکوپلر تحريک مي شه مشکل اينجاست که موقع روشن شدن لامپ مهتابي جريان همش به مهتابي مي ره و منبع تغذيه ميکرو ديگر نمي تونه جريان لازم براي ميکرو رو تامين کنه
    2013/06/19
    1,544
    80

همون تغذيه سوئيچينگ رو اگه توي خروجيش چندتا خازن بزرگ بذاريد مشکلتون حل ميشه
    AYRIC
    2011/11/27
    19
    0

آيا منبع تغذيه سوئيچينگ ايمن هست براي مدار يا نه ؟ آيا يک خرابي قطعه در مدار ان مي تواند باعث افزايش ولتاژ خروجي و آسيب به مدار گردد ؟
    2013/06/19
    1,544
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.rivandi
    آيا منبع تغذيه سوئيچينگ ايمن هست براي مدار يا نه ؟ آيا يک خرابي قطعه در مدار ان مي تواند باعث افزايش ولتاژ خروجي و آسيب به مدار گردد ؟
    ضريب اطمينانشون بالاست. مشکلي پيش نمياد. و اگر بخواي به اين چيزا فکر کني که هيچي بدرد کار شما نميخوره :mrgreen:
    حتي از اون نظر خيلي بهتر از ترانس و يکسو ساز و خازن و رگولاتور بعد اونها برات عمل ميکنه
    AYRIC
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6