اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به رگولاتور ولتاژ حدود 200 ولت زیر 1 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به رگولاتور ولتاژ حدود 200 ولت زیر 1 آمپر

یه ولتاژ حدود 160 ولت نیم امپر دارم که ریپل داره و توی مدار تاثیر منفی میزاره (مدار امپلیفایر لامپی هدفون هست که با برق خیلی حساسه) یه مدار رگولاتور ساده میخوام که ریپل رو بگیره. یه چیزی مثل LM317 که تا 40 ولت کشش داره ولی با ولتاژ بالاتر. مدار تو اینترنت زیاده فقط خیلی هاشون قطعاتش در ایران نیست. کسی چیزی داره که با ماسفت یاترکیب LM317 با یه چیز دیگه اینکارو انجام بده؟

این شاید یه ایده ای بده:

<a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
    فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

پاسخ : نیاز به رگولاتور ولتاژ حدود 200 ولت زیر 1 آمپر

شکل ریپل رو بزارین لطفا" شاید مشکل از تغذیه نباشه . برای جذف ریپل از فیلتر استفاده میشه بیشتر تا رگولاتور ولتاژ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      شکل ریپل رو بزارین لطفا" شاید مشکل از تغذیه نباشه . برای جذف ریپل از فیلتر استفاده میشه بیشتر تا رگولاتور ولتاژ
      این مدار یه امپلیفایر لامپی هدفون هست که بخاطر ساختار OTL که داره خیلی به برق حساسه. الان نویزی وجود نداره فقط یک هـــــــام حدود 50 الی 100 هرتز شنیده میشه که مروبوط به نوسان جریان هست. از فیلترهای پایین گذر و بالاگذر و CRC و ... استفاده کردم و الان مدار خیلی ساکت تر شد ولی هنوز یه مقدار خیلی کمی هام شنیده میشه. راه حل مدارهای OTL اینه که یا از سویچینگ استفاده بشه که مشخصه بالای 50 ولت نیست یا اینکه یه رگولاتور خطی استفاده بشه. الان ای سی رگولاتور یا قطعه دیگه ای هست که بتونه حدود 200 ولت رو رگوله بکنه و همین حدودا خروجی بده؟
      من برای ولتاژ فیلامان لامپ ها از LM317 استفاده میکنم خوب جواب میده ولی الان ولتاژ بالاتره منم تا حالا برای این ولتاژ رگولاتور استفاده نکردم.
      <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
      فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

http://sound.westhost.com/project15.htm
        http://sound.westhost.com/project142.htm
        برا اولی میتونی از 2sc5200 استفاده کنی فقط تلفاتشو حساب کن تا نسوزونیش
        برای دومیم میتونی از ترکیب 5200 با mje340 یه دارلینگتون ولتاژ بالا بسازی
        با تغییر زنرم به ولتاژ خروجی دلخاهت میرسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X