اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بلند گویی با سبک جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بلند گویی با سبک جدید

سلام
    یه روز که داشتم با آمپلی و بلندگو هام ور میرفتم به فکر یه چیز جالب افتادم
    در مورد طرز کار بلندگو اونقدر میگم که یه بوبین که به دیافگرام وصله و با میدان مغناطیسی متغیر حاصل از جریان ارتعاش به وجود میاره و باعث لرزش دیافگرام و تولید صدا میشه

من اومدم دور یه قرقره یه عالمه سیم لاکی پیچیدم تا مقاومتش به 5 اوهم رسید.(همینجوری 5 اوهمو انتخاب کردم،حالا گیر ندید بش)بعد از وسطش یه قطعه آهن به شکل مکعب مستطیل به عنوان هسته رد کردم
    بعد اومدم به کف یه دبّه که خیلی بزرگ بود یه آهنربای هارد دیسک(آهنربای هارد دیسک استفاده کردم چون قوی تر از اون به ذهنم نرسید) با جسب قطره ای چسبوندم
    دو سر اون سیم پیچو به خروجیه آمپلی وصل کردم
    بعد در حین اینکه آمپلی داشت کار میکرد،سیم پیچو به آهنربای چسبیده به کف دبّه نزدیک کردم
    میدان مغناطیسی که سیم پیچ ایجاد میکرد باعث لرزش کف دبه میشد چون آهنربا بش چسبیده،یه جورایی کف دبه نقش دیافگرام بلنگو رو بازی میکنه.
    دیگه بیشتر از این توضیح نمیدم،چون طرز کارش خیلی سادس

ولی چنتا مشکل داره:
    این سیم پیچ فقط فرکانس های پایینو جواب میده،انگار که داری از ساب ووفر استفاده میکنی
    سیم پیچ خیلی داغ میکنه
    اگر ولومو ببری رو آخر،صدایی که شنیده میشه خیلی کمه،که به نظر من به چیزای زیادی بستگی داره مثه پیچیدن دقیق سیم دور قرقره،انتخاب هسته ی مناسب،انتخاب آهنربای قوی (حتی قوی تر از آهنربای هارد دیسک)،استفاده از یه سطحی که مقاومتی در برابر لرزش از خودش نشون نده و .....

این پستو زدم تا این ایده رو (شایدم قبلا در موردش شنیده باشین یا خودتون ساخته باشین) با شما در میون بزارم و اگه شما عیب دیگه ای در این کار میبینید بگید
    نظرتون در موردش چیه،چه توصیه هایی در مورد بهتر کار کردنش دارید.
    ممنون

پاسخ : بلند گویی با سبک جدید

دوست عزیز چرا دوست دارید بلندگو رو دوباره اختراع کنید oo: بلندگو خیلی وقت هست که اختراع شده و الآن هرروز داره به سمت کیفیت بهتر پیش میره. حتی بلندگوهای بوقی هم از این سیستم پیشرفته تر هستند
    ولی در کل اگه خیلی بیکار باشیم برای سر گرمی خوبه :mrgreen:
    I Love Music

دیدگاه

منم چون بیکاری داشت بم فشار میوورد گفتم یه چیزی دور هم ساخته باشیم!!!

دیدگاه

خوب شاید همین باعث بشه یه ایده جدید به ذهن آدم برسه . ها ؟

دیدگاه

اینو هم ببینین بد نیس :دی
          https://www.youtube.com/watch?v=EIbzQ_8-aaM

دیدگاه

با تشکر از "AKHZ" عزیز
            در این ویدیو که شما گذاشتید،دقیقا بر عکس این کاری که من کردم
            من آهنربارو به دیافگرام چسبوندم،ولی توی این فیلم مثه بقیه ی بلندگو ها بوبین به دیافگرام چسبیده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ardeshir74
              با تشکر از "AKHZ" عزیز
              در این ویدیو که شما گذاشتید،دقیقا بر عکس این کاری که من کردم
              من آهنربارو به دیافگرام چسبوندم،ولی توی این فیلم مثه بقیه ی بلندگو ها بوبین به دیافگرام چسبیده.
              سلام
              درستش اینه که : اونی رو که وزن کمتری داره به دیافراگم بجسبونن تا ممان یا همون اینرسی مجموعه متحرک کمتر بشه و بهتر بتونه حرکت کنه تا بلندگو پاسخ بهتری داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                سلام
                درستش اینه که : اونی رو که وزن کمتری داره به دیافراگم بجسبونن تا ممان یا همون اینرسی مجموعه متحرک کمتر بشه و بهتر بتونه حرکت کنه تا بلندگو پاسخ بهتری داشته باشه
                این الان پاسخ قانع کننده ای بود!!! مرسی O_O
                ولی کاره منم برا کسب تجربه همچین بیخودی نبود،قبول کنید!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X