اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم فاز و نول چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیم فاز و نول چیست؟

با سلام بر دوستان عزیز:
    میخواستم بدونم سیم فاز و نول تعریف علمی(الکترونیک) چی هست؟؟؟ را های تشخیص سیم های فاز و نول چطوری هست؟
    بگذارید با یک مثال بگم: فرض کنید یک سیم دو رشته افشان دارید: میخواهید یک سر سیم را دو شاخه و یک سر سیم را سرپیچ + لامپ وصل کنید!!! خب: الان اگه بخواهیم وسط سیم را قطع کنیم و یک فیوز مینیاتوری + یک کلید یک پل به دو رشته سیم وصل کنید !! مثلا ایا فیوز باید به سیم فاز نصب بشه یا کلید یک پل؟ ایا فرقی می کند؟ ترتیب قرار گیری شان چطوری هست؟

یا تشکر

پاسخ : سیم فاز و نول چیست؟

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    با سلام بر دوستان عزیز:
    میخواستم بدونم سیم فاز و نول تعریف علمی(الکترونیک) چی هست؟؟؟ را های تشخیص سیم های فاز و نول چطوری هست؟
    بگذارید با یک مثال بگم: فرض کنید یک سیم دو رشته افشان دارید: میخواهید یک سر سیم را دو شاخه و یک سر سیم را سرپیچ + لامپ وصل کنید!!! خب: الان اگه بخواهیم وسط سیم را قطع کنیم و یک فیوز مینیاتوری + یک کلید یک پل به دو رشته سیم وصل کنید !! مثلا ایا فیوز باید به سیم فاز نصب بشه یا کلید یک پل؟ ایا فرقی می کند؟ ترتیب قرار گیری شان چطوری هست؟

یا تشکر

سلام
    از روی رنگ میشه تشخیص دائ نشد با فازمتر جدول رنگ کابل ها در نشریه 110 هست و مبحث 13
    فیوز را اینطوری نمی بندن
    فیوز اگر تک پل باشد روی فاز می بندن اگر دوپل باشد هر دو تا قطع می کند

دیدگاه

فیوز را اینطوری نمی بندن
      فیوز اگر تک پل باشد روی فاز می بندن اگر دوپل باشد هر دو تا قطع می کند
      ممنون دوست عزیز: من سیم فاز را با فاز متر پیدا کردم ولی زمانی که فیوز (تک پل) را روی سیم فاز بستم لامپ را خاموش و روشن میکنه!! و بر عکس: یعنی زمانی که فیوز را روی سیم نول بستم!!باز هم لامپ را روشن و خاموش می کنه!! یعنی اصلا فرق نکرده با هم!! قضیه اش چطوری هست؟
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: من سیم فاز را با فاز متر پیدا کردم ولی زمانی که فیوز (تک پل) را روی سیم فاز بستم لامپ را خاموش و روشن میکنه!! و بر عکس: یعنی زمانی که فیوز را روی سیم نول بستم!!باز هم لامپ را روشن و خاموش می کنه!! یعنی اصلا فرق نکرده با هم!! قضیه اش چطوری هست؟
        سپاس
        فیوز خودش داستان داره از روش انتخاب بگیر تا ساختمان و نحوه عملکرد آن --

وقتی اوور لود(اضافه جریان) در سیستم اتفاق می افتد فیوز عمل می کند چون سیم فاز خط هات (برق دار)ما هست ممکن باعث اتفاق ناگواری شود بنابراین روی خط فاز می بندن تا فاز از سیستم جدا شود

تا زمانی که حلقه در سیستم تشکیل نشود جریان عبور نمی کند بنابراین زمانی که شما فیوز را روی نول قرار دادید با قطع آن لامپ خاموش می شود ولی هنوز سیم برق دار در سیستم موجود است

دیدگاه

ممنون:تازه جالب شد!! لطفا بیشتر توضیح بدهید!

دیدگاه

کتاب ها رو بخون

دیدگاه

اگه کتاب میشناسید:لطفا معرفی کنید!
              سپاس

دیدگاه

با سلام و احترام
                مبحث 13 - نشریه 110 از اینترنت بگیر + کتاب های کلهر فککر کنم دو تاست ولی قدیمی هست و بسیار مفید + راهنمای زیمنس که ترجمه اش بدرد نمی خوره اصلی را بخوان

همه را تو اینتر نت سرچ من یک مدتی نیستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X