اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی کتاب های جدید و کاربردی میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی کتاب های جدید و کاربردی میکروکنترلر

به نام خدا
    با سلام

ویرایش دوم کتاب ساختار میکروکنترلرهایAVRمهندس سلیمیان به بازار آمده است . در این کتاب سخت افزار و نرم افزار میکروکنترلرهایAVR ( نرم افزارهای Proteus ، Codvision و Avrstudio ) به طور کامل بررسی و مثالهای کاربردی و متنوع بسیار زیادی به آن ( نسبت به دو چاپ قبلی) اضافه شده است . این مثالها به دو زبان اسمبلی و C در کتاب آورده شده اند. تمرینهای کاربردی جالبی نیز به انتهای هر فصل اضافه شده است . علاوه بر این کتاب میکروکنترلرهای PIC این نویسنده به بازار آمده که کتاب بسیار جالبی است . این کتاب نیز سه زبان اسمبلی ،C و Basic را توضیح داده و مثالهای جالبی دارد.

پاسخ : معرفی کتاب های جدید و کاربردی میکروکنترلر

ویرایش اول اش که ترجمه ی خط به خط Datasheet بود، امیدوارم این کتابی که معرفی کردید، بهتر باشه :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

مطمئن باشید. من این کتاب را با کتاب قبلی مقایسه کردم و بعد معرفی کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad123
        به نام خدا
        با سلام

ویرایش دوم کتاب ساختار میکروکنترلرهایAVRمهندس سلیمیان به بازار آمده است . در این کتاب سخت افزار و نرم افزار میکروکنترلرهایAVR ( نرم افزارهای Proteus ، Codvision و Avrstudio ) به طور کامل بررسی و مثالهای کاربردی و متنوع بسیار زیادی به آن ( نسبت به دو چاپ قبلی) اضافه شده است . این مثالها به دو زبان اسمبلی و C در کتاب آورده شده اند. تمرینهای کاربردی جالبی نیز به انتهای هر فصل اضافه شده است . علاوه بر این کتاب میکروکنترلرهای PIC این نویسنده به بازار آمده که کتاب بسیار جالبی است . این کتاب نیز سه زبان اسمبلی ،C و Basic را توضیح داده و مثالهای جالبی دارد.
        ار طرز نوشتنت پیداست که حتما خودتون مهندس سلیمیان هستید!!!!!!!!!!!!!! متاسفاته من هم دو سال پیش گول خوردم و این کتاب رو گرفتم. من فکر می کنم که این آقای سلیمیان اصلا مهندس نیست احتمالا رشتش مترجمیه زبان انگلیسیه!!!!!! برای همین غیر ممکنه کتابش بتونه با 4-5 تا کتاب نسبتا خوب توی بازار رقابت کنه. احنمالا توی ویرایش جدید چند تا مثال و تمرین از کتابهای دیگه توی کتابش کپی کرده. البته من کتاب PIC ایش رو دیدم اون هم مثل کتاب AVR رش هست!!!!!!!!!!!!!!! حالا اگه به نظر شما کتاب PIC تون جالبه، میشه فهمید که کتاب AVr جدیدتون چه جوریه!!!!............من وااااااااااقعا برای مترجم و همینطور کسایی که این کتاب رو خریدند (مثل خودم) متاسفم :NO:

دیدگاه

از اونجایی که خیلی ها مثل من زبان شون ضعیفه، ترجمه ی دیتاشیت تو بازار باشه بد نیست. اما نه اینکه آدم ترجمه رو با کمال خونسردی بزنه تالیف!! :eek:

دیدگاه

من در مورد کتابی که دیدم مطلب نوشتم و واقعاً هم کتاب جالبیه .

دیدگاه

خوب اگه کتابهای بهتری میشناسین ارائه کنین
              بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

کتاب مهندس کاهه برای برنامه نویسی به زبان بیسیک

دیدگاه

مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR - محمد مهدی پرتوی فر فرزاد مظاهریان یوسف بیانلو
                  در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.

دیدگاه

میکروکنترلر های AVR تالیف دکتر حسن سید رضی - همراه با سی دی 11000

انتشارات ناقوس
                    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
                    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cooolman_ahv
                      میکروکنترلر های AVR تالیف دکتر حسن سید رضی - همراه با سی دی 11000

انتشارات ناقوس
                      سلام،

جالبه که AVR در سال 1996 عرضه شده و روی جلد این کتاب ملاحظه می کنید نوشته: "میکروکنترلرهای جدید AVR" :eek:
                      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

دوستان سلام,
                        من نزدیک به 10 کتاب در زمینه AVR خوندم.کتاب مهندس سلیمیان اصلا خوب نیست.به نظر من کتاب هایی که ناشر نص چاپ کرده خوبه!!!
                        انگاری چاپ کتاب avr در ایران جواد شده!
                        از بین کتاب هایی که من خوندم کتاب مرجع میکروکنترلرهای AVR از پرتوی فر و کتابی که جدیدا امسال چاپ شده کتاب های خوبی هستند.
                        به تمامی افراد توصیه میکنم کتاب میکروکنترلرهای AVR الوندی رو ببینند!بعد میبینید که با بقیه کتاب ها متفاوته!!!البته من همه مطالب این کتاب را هنوز نخوندم!
                        کتاب سید رضی رو من ندیدم که نظری بدم.با دوستم موافق هستم که AVR دیگه جدید نیست!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza1050
                          ......................
                          ..............................
                          [color=red]بسم الله

پی نویس :
                          با سلام

کاربر گرامی :
                          ضمن عرض ادب و خوشامد گویی :

جهت اطلاع : در زمینه آموزش AVR منابع مناسبی ، توسط اساتید این انجمن تهیه گردیده است که دوستان میتوانند ، بصورت کاملا رایگان ، به آن دسترسی داشته باشند .

لطفا جهت تبلیغات از قسمت " فروشگاه و یا بازارچه برق و الکترونیک" استفاده نموده و از ایجاد پستها و تاپیکهای غیر مجاز ، خودداری نمایید .

با احترام
                          19/10/88

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X