اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل ربات

با سلام خدمت دوستان
    راستش تعدادی از تاپیک هارو رو خوندم و به نتیجه مشخصی نرسیدم.
    من دنبال یک فرستنده و گیرنده 4 کانال برای کنترل ربات خودم نیاز دارم.یه مدار ساده وبا دقت متوسط و با برد نه چندان زیاد حدود 50 یا نهایت 100 متر میخوام.کاری که میخوام بکنه اینه که ربات رو جلو،عقب،چپ و راست ببره همین و بس.البته یه مسئله هم وجود داره.این که ممکنه کلید حرکت رو به جلو و به سمت چپ با هم فشرده بشن و در یک لحظه نیاز به انجام هر دو عمل باشه.این مسئله هم باید در مدارات لحاظ بشه.
    اطلاعات زیادی در زمینه فرستنده و گیرنده ندارم.به همین خاطر دنبال یه شماتیک اماده مثلا با ای سی های pt و ماژول های ارزون قیمت ask یا چیز دیگه ای میگردم و همچنین طرز استفاده از اونها
    --------
    دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید.

پاسخ : کنترل ربات

سلام
    من توصیه میکنم از ماژول های wireless استفاده کنی درسته. که یخورده گرون در میاد ولی یه ماژول مادر پدر دارایه :mrgreen: ولی اگه میخوهی از ماژول های FM استفاده کنی هم دردسر داره هم تداخل فرکانسی
    در مورد کانال هم اگر بتونی هر ماژول فرستنده گیرنده ای را راه اندازی کنی با برنامه نویسی میتونی هر تعدا کانال خواستی براش محیا کنی البته بستگی به باندریت و ظرفیت کانال ماژولت هم داره شما هر کدومو که خواستی انتخاب کن ما تا اونجایی که در توان باشه کمکتون میکنیم
    موفق باشی :job:
    قنديل، تنديس قطره هايي است كه تسليم جاذبه زمين نشدند. "چگوآرا"

دیدگاه

بسیار ممنون وسپاسگزار
      راستش من اصلا نمیخوام کار رو پیچیده کنم و تنها چیزی که میخوام حرکت به چهار طرفه و بس.
      میخوام بدون استفاده از میکرو و با انکودر ودکودر این کار رو انجام بدم و خروجی اونها رو مستقیم به رله بدم.
      یه راه ساده و با هزینه پایین نیاز دارم.دقت و برد بالا و این چیزا هم زیاد مهم نیست.
      بهترین و ساده ترین راه چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari
        بسیار ممنون وسپاسگزار
        راستش من اصلا نمیخوام کار رو پیچیده کنم و تنها چیزی که میخوام حرکت به چهار طرفه و بس.
        میخوام بدون استفاده از میکرو و با انکودر ودکودر این کار رو انجام بدم و خروجی اونها رو مستقیم به رله بدم.
        یه راه ساده و با هزینه پایین نیاز دارم.دقت و برد بالا و این چیزا هم زیاد مهم نیست.
        بهترین و ساده ترین راه چیه؟
        توی انجمن ماژول ها وسیستم های مخابراتی هست این چیزی که میخواید
        AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X