اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار آژیر دزدگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار آژیر دزدگیر

سلام به همه دوستان
    کسی یه مدار ساده نداره که آژیر هورن دزدگیرای اماکن رو به صدا دربیاره
    زیباترین لبخند لبخند خداست

پاسخ : مدار آژیر دزدگیر

قبلا تو بازار بود مبدل آژیر به بلندگو ،اما جدیدا نیست رفتم بازار میگیرم اگر پیدا شد نقشه اش را میزارم اما خوب اگه پیدا نشد منم نیاز دارم اگر پیدا کردین اینجا بزارید ممنون
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

سلام دوست گرامی این نقشه مهندسی معکوس شده قسمت آژیر برای فعال سازی اسپیکر هورن 20w هستش سوالی بود در خدمتم موفق باشی[]
      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نمیشه یه نوسانساز بسازیم و خروجیش رو بدیم به بیس یه ترانزیستور NPN جریان بالا و بلندگو رو به عنوان بار بزاریم تو کلکتور ترانزیستور؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadamirpoor
          نمیشه یه نوسانساز بسازیم و خروجیش رو بدیم به بیس یه ترانزیستور NPN جریان بالا و بلندگو رو به عنوان بار بزاریم تو کلکتور ترانزیستور؟؟
          میشه ولی ترانزیستورت زیاد داغ می کنه وقدرت 20 وات اصلو برای هورنو نداره من چون خودم کار نصب سانترال دزدگیرو انجام میدم تو بعضی از آژیر سرخودها (سیرن) که تو دزد گیر ماشینها استفاده میشه از یه ترانزیستور استفاده میکنند که معمولن رنج نیمه قدرته

دیدگاه

سلام هر چه سعی کردم نشد این عکس باز شه
            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
              سلام هر چه سعی کردم نشد این عکس باز شه
              به احتمال زیاد مرور گر شما ایراد داره من از موزیلا استفاده میکنم :agree: شما هم استفاده کنید :nice: :nice:

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                کسی یه مدار ساده نداره که آژیر هورن دزدگیرای اماکن رو به صدا دربیاره
                این هست
                hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
                  میشه ولی ترانزیستورت زیاد داغ می کنه وقدرت 20 وات اصلو برای هورنو نداره من چون خودم کار نصب سانترال دزدگیرو انجام میدم تو بعضی از آژیر سرخودها (سیرن) که تو دزد گیر ماشینها استفاده میشه از یه ترانزیستور استفاده میکنند که معمولن رنج نیمه قدرته
                  Tip41 تا 6 امپر جریان میده.یعنی بیشتر جریان لازم داره.الان تو مدار جالبی که اقای پسر شجاع گذاشته.خروجی ایسی به بلندگوی وصل شده.یعنی ایسی میتونه جریان بلندگو رو تامین کنه؟ :question:

دیدگاه

Tip41 تا 6 امپر جریان میده.یعنی بیشتر جریان لازم داره.الان تو مدار جالبی که اقای پسر شجاع گذاشته.خروجی ایسی به بلندگوی وصل شده.یعنی ایسی میتونه جریان بلندگو رو تامین کنه؟ :question:
                    این مدار و خودم تست کردم. با 12 ولت 10 آمپر. اگه میخوایین تقویت کنید میتونید خروجی رو اول بدید به L298بعدم به دوتا TIP41C که هیت سینک دارن.
                    مشکلتون حل میشه
                    hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
                      این مدار و خودم تست کردم. با 12 ولت 10 آمپر. اگه میخوایین تقویت کنید میتونید خروجی رو اول بدید به L298بعدم به دوتا TIP41C که هیت سینک دارن.
                      مشکلتون حل میشه
                      مدارو بستم جواب خروجی 555 رو دادم به یه tip41 و بلندگو رو تو کلکتور گذاشتم.جواب داد و صدای بلندی هم داشت فقط یه مشکل کوچولو پیش اومد یه کم که کار کرد خازن آداپتورم ترکید.آداپتورم 12 ولت 1 آمپر واسه دوربین مداربسته بود.به نظر شما دلیلش چیه؟

دیدگاه

سلام
                        برای ساخت مدار دزدگیر می تونید از لینک زیر استفاده کنید. توی این مدار برای تشخیص حرکت از سنسور PIR استفاده شده و خروجی مدار آژیر هست.
                        http://www.elmicro.ir/electronic/circuit/217-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-pir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X