ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: USB 18F4550

2009/08/18
    28
    1

USB 18F4550

سلام به همه دوستان و مهندسین گرامی.
    برای یه کار صنعتی نیاز دارم که از پورت یو اس بی میکروی 18f4550 استفاده کنم.
    شاید بگین توی پستای قبلی درموردش صحبت شده.راستش همشو خومدم .خیلی در هم و کلی گفته شده.
    نیاز دارم که کامپیوتر میکرو رو به عنوان یه پورت سریال بشناسه.ممنون میشم اگه کمکم کنین
    کامپایلرم CCS هستش
    2013/08/28
    539
    13

پاسخ : USB 18F4550

با سلام
    ميدونم خيلي زوده :mrgreen:
    اما اگه به mikroC كار كنين، كتابخانه براي اين كار داره.
    رو اين موضوع تمركز كنين كه ميكرو روي مد CDC پيکربندي بشه، در اين صورت به عنوان پورت سريال شناخته مي شه.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2010/08/14
    311
    6

من کامپايلر CCS استفاده نمي کنم ولي همون طور که دوستمون گفتن بايد از کتابخونه CDC استفاده کني. توي اين حالت به عنوان پورت سريال شناخته ميشه. يه مد BULK هم هست که توي اين حالت امکانات خيلي بشتري داري. من خودم با هر دوتا کار کردم. الان بوت لودر من usb هست و تو مد BULK کار ميکنه. فقط چيزي که هست کتابخونه حدود 3کيلوبايت از حجم ميکرو رو اشغال ميکنه.
    2010/10/04
    تهران
    1,639
    563

من با 4550 زياد كار كردم و هميشه از پروتكل HID استفاده كردم كه درايور نمي خواد و ويندوز هم خيلي راحت ميشناسدش.
    گرچه با توجه به سرعت و دقت بيشتر انتقال اطلاعات و امكاناتي كه HID در اختيار ميذاره نيازي به سريال نيست ولي برام جالبه اگه ميكرو به عنوان پورت سريال شناخته بشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2009/08/18
    28
    1

خوب داداشم در مورد hid يه توضيحي بده تا ما مبتديا هم يه چيزي ياد بگيريم ديگه.منتظريم عزيز
    2010/10/04
    تهران
    1,639
    563

HID يه پروتكل استاندارد و عمومي براي انتقال اطلاعات از طريق USB هست.كيبرد و موس USB هم از همين پروتكل استفاده مي كنند.
    مباحثش قدري پيچيده س. بهترين كار استفاده از توابع كتابخانه اي MICROE و راه اندازي يه ميكرو با مثالش هست.
    وقتي ميكرو راه اندازي شد بقيه شو خودتون ميريد جلو. فقط خيلي سعي نكنيد از جزيياتش سر در بياريد چون وقت تلف كردنه و به دردي هم نميخوره.
    براي ارتباط با ميكرو از كامپيوتر ابتدا از همون HID TERMINAL MIKROE استفاده كنيد. بعدش ميتونيد با نرم افزارهايي مثل VISUAL STUDIO يا LABVIEW هم با استفاده از DLL هاي مربوط به HID كارهاي خوبي باهاش انجام بديد.
    يه مزيت ديگه HID اينه كه شما ميتونيد اسم دستگاهتون رو تو تنظيمات USB بنويسيد و به محض اتصال به PC، ويندوز اون اسم رو توي NOTIFICATION AREA (گوشه پايين سمت راست مانيتور) نشون ميده، ضمنا توي DEVICE MANAGER هم اسم دستگاه رو نشون ميده، نرم افزارتون قطع و وصل شدنش رو ميفهمه و EVENT هاي مختلفي رو ميتونيد ازش استفاده كنيد.
    ضمن سرعت بالاي انتقال اطلاعات، عمليات چك صحت ارسال و دريافت بطور خودكار انجام ميشه و در صورت وقوع خطا، بطور اتوماتيك RESEND ميشه.
    اينم بگم كه USB كلا با روش پولينگ توسط كامپيوتر درايو ميشه. كمترين زمان پولينگ براي HIGH SPEED 480Mb/S برابر با 125 ميكروثانيه هست و براي FULL SPEED 12Mb/S برابر با 1 ميلي ثانيه هست.
    اين زمانهاي پولينگ خيلي دقيق هستند و اونايي كه برنامه كامپيوتري مينويسن ميتونن از اونا براي زمان سنجي هاي دقيق هم استفاده كنن.
    تنها ضعف USB نسبت به سريال مسئله طول كابل هست كه بايد براي يك ارتباط مطمئن كمتر از 2 متر باشه، البته كيفيت كابل و سرعت هم تو اين موضوع مؤثرند.
    بنظرم مورد ديگه اي نميرسه، اگه سئوالي هست بفرمائيد در خدمتم.
    2013/08/28
    539
    13

سلام
    من با هر دو يعني هم باHID و هم با CDC کار کردم، هر کدوم مزيت هايي دارن
    مثلا HID درايور نمي خواد و با dll ويندوز شناسايي ميشه.اما اگه بخواين با لب ويو مثلا ارتباط برقرار کنين در دسرش زياده بايد برين سراغ CDC که اونهم زياد چيز خاصي نداره.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2007/11/09
    ایران
    438
    2
    nsm

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam2013
    سلام
    من با هر دو يعني هم باHID و هم با CDC کار کردم، هر کدوم مزيت هايي دارن
    مثلا HID درايور نمي خواد و با dll ويندوز شناسايي ميشه.اما اگه بخواين با لب ويو مثلا ارتباط برقرار کنين در دسرش زياده بايد برين سراغ CDC که اونهم زياد چيز خاصي نداره.
    شايد از نظر شما راحت و پيش پا افتاده باشه
    لطفا بيشتر توضيح بديد

ممنون
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند
    2013/08/28
    539
    13

با سلام
    براي توضيح بيشتر پيشنهاد مي دم يک 4550 از بازار تهيه کنيد و شروع به کار کنيد، خالي از لطف نيست.
    کار هم واقعا راحت هست. بعد از نصب MIKROC PRO FOR PIC به بخش مثال ها برين و مثال hid usb رو که براي 4550 هست، مشاهده کنيد. با استفاده از Help نرم افزار با کار توابع آشنا ميشيد و مي تونيد بسته به نياز تغييرات مورد نظرتون رو اعمال کنيد. براي تست پيشنهاد مي کنم همون برنامه مثال رو مستقيم بريزين توي ميکرو و تست بگيرين. اگر اين کارو انجام بدين، خواهيد ديد(البته اگه مدارتون رو هم خوب بسته باشين) که بدون اين که درايوري نصب شده باشه، دستگاه شما شناسايي ميشه و در Device manager قابل مشاهده است. اين اساس کار HID ها هست.همون که ميگيم Plug and Play. بعد از شناسايي دستگاه، HID Terminal MIKROC رو باز کنين و با دستگاه ارتباط برقرار کنين. خوب من هم ابتدا فکر مي کردم HID خوبه و البته خوب هم هست اما نه براي هر کاري. مشکل از اونجا شروع شد که خواستم با لب ويو دستگاهمو کنترل کنم. بعد از چندين سرچ ديدم HID دنگ و فنگ داره براي اينکه بشه شناسوندش به لب ويو. راه حل اينه که پورت USB رو به عنوان پورت COM مجازي استفاده کنيم. چون لب ويو راحت با COM کار مي کنه. اين همون CDC است که گفتم. براي اين کار هم کتابخانه MIKROC PRO هست که به همون راحتي ميشه خوندش و فهميدش. براي اين کار اما به يک درايور نياز داريم، تا دستگاه شناسونده بشه، که اونهم توسط VISA DRIVER WIZARD تو لب ويو خيلي راحت ساخته و نصب ميشه. کلي آموزش تو اينترنت براش هست. امکانات ديگري مثل تيديل دستگاه به mass storage device هم تو اين کتابخونه وجود داره.
    اميدوارم توضيحات کمکي بهتون کرده باشه. :icon_razz:
    2010/10/04
    تهران
    1,639
    563

آ*من با HID تو سي شارپ زياد كار كردم و مشكلي هم نداشتم و فكر ميكنم لب ويو هم بتونه از DLL هاي MANAGED ويژوال استوديو استفاده كنه.
    ولي در مورد شناسوندن ميكرو به عنوان VCP يا MASS STORAGE توي كتابخونه ها چيزي پيدا نكردم.
    اگه اينكارو كردين لطفا عملي تر راهنمايي كنين. ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12