اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کد گشایی ریموت کنترل های pt2262 با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کد گشایی ریموت کنترل های pt2262 با میکرو

حتما تا حالا از این ریموت کنترل های pt2262 که برای باز کردن در خونه استفاده میشه و الان توی بازار تک کانال و 2 کانال و 4 کانال و 8 کانالش فت و فراوون ریخته دیدین.میخوام کد اینا رو با میکرو بخونم و همون کاری رو که دیکدر pt2262 که pt2272 هست انجام میده رو با میکرو انجام بدم.خودمم دیدم که تو خیلی از مدارات اینکارو بدون pt2272 و مستقیم با میکرو انجام میدن. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم به ما هم یاد بدین.

پاسخ : کد گشایی ریموت کنترل های pt2262 با میکرو

کدهای این ها به صورت سخت افزاری تایین میشه نه نرم افزاری مگه اینکه با توجه به فرستنده تو میکرد تنظینات انجام بدی......
    داناترین مردم کسی است که دانش مردم را با دانش خود جمع کند
    پیامبر اکرم (ص)
    علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است
    اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.(کورش کبیر)

دیدگاه

سلام
      وقتی سخت افزار لازم هست و ارزون و کم مصرف چرا میخوای میکرو بیچاره رو اذیت کنی
      وقتی این کارو کنی بیشتر ذهن میکرو اشغال این کار میشه و مدام باید وقفه ها رو بخونه
      کار عاقلانه ای نیست
      اون ایسی گیرنده به تو خیلی کمک میکنه
      حالا اگه خوشت میاد برنامه ت مشغول این وقفه ژی در ژی این کار بشه خب حرفی نیست
      تو باید بدونی چه پروتکلی داره خروجی فرستنده این ایسی که معمولا هم ساده هستن
      باید توی دیتا شیت ببینی صفر و یک چجور میفرسته و کلا چند بیت میفرسته فرستنده در هر سیکل
      بعدشم این ایسی ها با فشار دکمه فقط یه بار کد نمیفرستن بلکه تا زمانی که دستت رو دکمه ست پی در پی میفرستن
      باید بیت ها رو تو یه سیکل بشماری
      بعد هر بیت به 3 شکل //یک و یا صفر و یا شناور// شناور یعنی نه صفر نه یک بلکه هوا= هیچی بهش وصل نیست

که برای هر بیت تقریبا 2 بار وقفه ایجاد میکنن و باید از وقفه استفاده کنی نه سریال
      بعد اول ادرس ارسال میکنه که خودت تو ایسی فرستنده اعمال کردی بعد دیتا که معمولا 1//2// 4 //پایه ست

موفق باشی
      اما این کار اشتباه ست // از گیرنده خودش استفاده کن برادر // از من گفتن بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sahel2013
        سلام
        وقتی سخت افزار لازم هست و ارزون و کم مصرف چرا میخوای میکرو بیچاره رو اذیت کنی
        وقتی این کارو کنی بیشتر ذهن میکرو اشغال این کار میشه و مدام باید وقفه ها رو بخونه
        کار عاقلانه ای نیست
        اون ایسی گیرنده به تو خیلی کمک میکنه
        حالا اگه خوشت میاد برنامه ت مشغول این وقفه ژی در ژی این کار بشه خب حرفی نیست
        تو باید بدونی چه پروتکلی داره خروجی فرستنده این ایسی که معمولا هم ساده هستن
        باید توی دیتا شیت ببینی صفر و یک چجور میفرسته و کلا چند بیت میفرسته فرستنده در هر سیکل
        بعدشم این ایسی ها با فشار دکمه فقط یه بار کد نمیفرستن بلکه تا زمانی که دستت رو دکمه ست پی در پی میفرستن
        باید بیت ها رو تو یه سیکل بشماری
        بعد هر بیت به 3 شکل //یک و یا صفر و یا شناور// شناور یعنی نه صفر نه یک بلکه هوا= هیچی بهش وصل نیست

که برای هر بیت تقریبا 2 بار وقفه ایجاد میکنن و باید از وقفه استفاده کنی نه ون جوابسریال
        بعد اول ادرس ارسال میکنه که خودت تو ایسی فرستنده اعمال کردی بعد دیتا که معمولا 1//2// 4 //پایه ست

موفق باشی
        اما این کار اشتباه ست // از گیرنده خودش استفاده کن برادر // از من گفتن بود
        دادشمون اصلا معلوم نیس میخواد مهندسی معکوس کنه، اصلااااا ها :biggrin:
        برای pt ها بهتره از یه مفاومت 1 مگ و یه مقاومت 470 کیلو استفاده کنی.
        برای دی کد کردنم زحمت خرید لاجیک آنالیزر رو به خودت بده که تو سایتم هست. اگرم جواب نداد قشنگ با adc اسکن کن خروجی رو بعد بریز تو یه آرایه اونم بریز تو مموری کارت اونم بده متلب برات بکشه. بعد دونه دونه بشین نگا کن و آنالیز کن
        hi miami

دیدگاه

سلام
          من چند نمونه ریموت ماشین دیدم که با pt2262 ساخته شده بودند
          الان میخوام مشابه همون ریموتو بسازم یا به عبارتی کدگشایی کنم
          با لاجیک آنالیزر راحت میشه این کارو کرد؟
          اگر بخوام از میکرو استفاده کنم از ماژول های گیرنده 315 و 433 مگاهرتز باید استفاده کنم؟ فرکانس کاری ریموت ها معمولآ چنده؟
          ممنون
          [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
          [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
          [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
          [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
          صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

این آی سی ها صرف نظر از فیکس کد که بصورت سخت افزاری دارن، در موقع ارسال، یک عدد 24 بیتی (باینری) ارسال میکنن، 20 بیت اول کد فیکس هستش که با توجه به سخت افزار تعیین میشه، 4 بیت آخر کد عمل هستش، مثلا PT2262m4 چهار نوع کد عمل داره که هر کدوم مربوط به یکی از چهار پایه گیرنده هستش.
            موفق باشید.
            انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

اینم مدار چاپیاماده برای PT2272 ایسی وماژول رو لحیم کنید از طریق دیپ سوییچ بهش کد بدید و از خروجی ها لذت ببرید اگه متوجه نشدید خروجی ها کدومشونن بگید نام گذاری کنم :nerd:
              http://s5.picofile.com/file/8159504684/reciver_PcbDoc.html
              http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X