اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب الگوریتم مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب الگوریتم مناسب

سلام دوستان
    من دو تا تصویر از یه ساختار دارم
    تصویر اول بصورت مایل گرفته شده(زاویه اش نسبت به خط عمود) مشخص نیست اما تصویر دوم کلا عمود بر اون ساختار است
    حالا خود ساختار
    تعداد بسیار زیادی لوله تقریبا عمودی شبیه به موی انسان هستند که کنار هم قرار دارند
    ارتفاع هر کدوم از اون ها با یکدیگر متفاوت هست، همچنین ضخامت هاشون هم متفاوت
    زاویه هر کدوم نسبت به خط عمود متفاوته؛ بعبارت بهتر این لوله ها زاویه ای بین 0 تا 30 درجه نسبت به خط عمود بر صفحه ای دارند که روی اون قرار دارند
    حالا کاری که میخوام انجام بدم اینا هستن
    1. تعداد این لوله ها رو بشمارم
    2. طول نسبی این لوله ها رو حساب کنم
    3. ضخامت نسبی لوله رو حساب کنم
    4. به طور تقریبی بگم چند درصد از این لوله ها عمودند و چند درصدشون با زاویه ای متفاوت
    دوستان استاد خودم، چه راهی رو پیشنهاد میکنن
    اگر راهنمایی بفرمایین واقعا سپاسگزارتون میشم

پاسخ : انتخاب الگوریتم مناسب

اگر مقدور هست یک نمونه عکس بزارید تا بشه راحت نظر داد

دیدگاه

مرسی
      متاسفانه به تصویر اصلی دسترسی ندارم، فعلا
      اما یک نمونه از اون رو با paint کشیدم، خیلی خوب در نیومده اما فکر کنم کار رو راه بندازه :redface:
      این تصویر نمایه از کنار هست، سعی می کنم نمایه بالا شم با paint بکشم
      توضیح عکس:
      قسمت هایی که بصورت نقطه نقطه ای نشونشون دادم، سطحی هستند که این لوله ها روش قرار دارند
      باید بگم که تعداد لوله ها بسیار زیاد هستن و اصلا در تصویر اصلی، سطح دیده نمیشه

http://upload7.ir/images/80036624908703332743.png
      اگه لینک کار نکرد، خبر بدین تا یه جای دیگه upload کنم

دیدگاه

سلام ..

برای پیدا کردن پاره خط ها زوایه ی قرار گرفتن اونها (--نسبت به خط افق؛ فکر میکنم--)، شاید کدی که در انتهای این پست ضمیمه شده، بتونه به نوعی کمکتون کنه .. برای توضیحات بیشتر (--هر چند خیلی خلاصه! --) شاید ایـن پست بتونه براتون مفید باشه .. بعلاوه، برای clean (--شاید واژه ی دقیقی نباشه؛ امــا از نظر شهودی، به معنای تمیز کردن به اون رفرنس میدیم در اینجا--) کردن تصویر پس زمینه؛ میتونید از تکنیک های Morphology استفاده کنید و بعد از اون؛ برای محاسبه ی اندازه ی پاره خط ها، میتونید در تصویر باینری، به شمارش تعداد پیکسل ها بپردازید .. پیروز باشید ..
        فایل های پیوست شده
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

"حسام الدین" متشکرم
          لطف کنین این عکس رو نگاه کنین
          شبیه به نمونه های اصلیه
          یکیشون تصویر از بالائه(تقریبا)
          و دیگری از کنار
          لطف کنین نظرتون رو در مورده اون کارهایی که توی پست اول میخواستم انجام بدم رو بگین
          سپاس گزارم
          http://upload7.ir/images/50958629562269553588.png

http://upload7.ir/images/45477905128034272979.jpg

دیدگاه

سلام ..

شاید تصاویر از بالا بتونن از این جهت خوب باشن که بتونید با باینری کردن اونها و مشخص کردن یک Threshold مناسب؛ تعداد نقاط مشخص شده رو بشمارید و با این روش تعداد اونها رو در واحد مشخصی به صورت تقریبی اعلام کنید .. تصاویر از کنار هم، شاید خوب باشه اگر در ابتدا Resize کنید و اونها رو به تکه هایی (--Patch هایی--) تقسیم کنید و در هر قطعه، تلاش کنید تا با Enhance (--بهینه کردن--) کردن تصویر؛ بتونید از کد پست قبل استفاده کنید و زوایای خطوط رو به دست بیارید .. قبل از هر چیز، شاید کار بر روی بهتر کردن تصویر برای پردازش بتونه مفید باشه .. لازم هست که روی تصایر آزمایش کنید الگوریتم های مختلف رو، به این دلیل که تصاویرتون خاص هستن .. بحث های زیادی هم در همین انجمن مطرح شدن که شاید مرور بعضی از اونها بتونن کمکتون کنن .. (1 -- 2 -- 3 -- 4 -- 5) .. پیروز باشید ..
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X