اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا روشی برای تعریف مقادیر پارامتریک برای مقادیر از نوع زمان پیشنهاد بدید VHDL.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا روشی برای تعریف مقادیر پارامتریک برای مقادیر از نوع زمان پیشنهاد بدید VHDL.

با سلام. لطفا روشی برای تعریف مقادیر پارامتریک برای مقادیر از نوع زمان تو کدهای شبیه سازی VHDL پیشنهاد بدید.

تو کد مثال زیر من میخوام پارامتر تاخیر رو از روی یک مقدار دیگه حساب کنم. چطور میتونم انجامش بدم.

کد:
    	constant C1 		: integer :=10;
    	constant cDelay 	: time := C1 ns;
    یا علی.

پاسخ : لطفا روشی برای تعریف مقادیر پارامتریک برای مقادیر از نوع زمان پیشنهاد بدید VHDL.

کسی نظری نداره؟؟؟

عزیزان چرا پس اینجوری؟ حداقل بگید میشه یا نه؟
    یا علی.

دیدگاه

پاسخ : لطفا روشی برای تعریف مقادیر پارامتریک برای مقادیر از نوع زمان پیشنهاد بدید VHDL.

نوع time قابل سنتز نیست
      فقط برای شبیه سازیه
      فکر کنم منظورت از پارمتری Generic باشه نه؟
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

طبق توضیحم، من هم برای شبیه سازی خواستم.
        و منظور از پارامتریک اینه که از روی چند تا پارامتر دیگه قابل محاسبه باشه. مثلا مقدار تاخیر تو رابطه زیر از روی مقدار C1 تعیین شده.
        کد:
        	constant C1 		: integer :=10;
        	constant cDelay 	: time := C1 ns
        ;
        یا علی.

دیدگاه

این نوع تبدیل برای پارامتریک کردن زمان ها در برخی شبیه سازیها مورد استفاده قرار می گیره.

برای تبدیل از مقادیر پارامتریک به نوع Time فعلا به راه حل زیر رسیدم.
          پس از محاسبه مقدار پارامتری بر حسب نانو ثانیه یا هر چیزی،(که خود این مقدار میتونه از نوع integer یا real باشه) اون رو در یک مقدار از نوع Time باید ضرب کرد. به مثال زیر توجه کنید:

کد:
          		constant cParam1 		:real := 2.2;
          		constant cParam2 		:real := 3.3;
          		constant cDelay_ns 	:real := cParam1 * cParam2;
          		signal sSig1			:std_logic;
          	begin

sSig1	<= '1' after cDelay_ns * 1 ns;
          یا علی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X