اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرمول ها و محاسبات درزمینه رباتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرمول ها و محاسبات درزمینه رباتیک

سلام دوستان واقعا ما در زمینه ساخت و طراحی ربات های خودمون از فورمول های موجود استفاده نمیکنیم که این یک ایراد بزگ است مثلا یکی به یک موتور قدرت مند نیاز داره و میپرسه چی بزارم که این حرف کاملا اشتباه است و باید بر اساس نیازش موتورشو انتخاب کنه حالا از شما دوستان خواهش میکنم اگر فرمول هایی در زمینه رباتیک در اختیار دارید لطف کنید در اختیار دیگر دوستان بزارید

اولش خودم میزارم برای انتخاب موتور:

http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13784851981.rar

پاسخ : فرمول ها و محاسبات درزمینه روباتیک

سلام و تشکر رضا.
    من اول کمی درمورد مکانیک توضیح بدم سپس فرمولاشو میزارم.
    ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    مکانیک چیست؟
    مکانیک علم گسترده ای است که به بررسی نیروهای وارد بر سیستم، گشتاور اعمال، شتابها و سرعت های ناشی از آنها می پردازد. با این رویکرد میتوان علم مکانیک را به دو بخش کلی استاتیک و دینامیک تقسیم کرد، علم استاتیک، بخش هایی از رباتیک را مورد بررسی قرار میدهد که ربات ثابت است و حرکتی ندارد اما علم دینامیک، سیستم ربات را در حالت حرکت بررسی میکند.
    استاتیک رباتها
    علم استاتیک (همانطورکه ازنام آن پیداست) سیستم های مکانیکی را در حالت ایستا (ساکن) بررسی میکند، بدین معنا که در این حالت نقطه ای از ربات به زمین ثابت شده است و ربات حرکتی نمی کند. نیرو و گشتاور از مفاهیمی می باشند که در این بخش از مکانیک بررسی میشوند. شکل زیر مثال سادهای را برای درک مفهوم استاتیک بودن یک جسم نشان میدهد :

مشاهده می کنید که میله از یک سمت به دیوار ثابت شده است و از سمت دیگر به آن نیرو وارد میشود این نیرو میتواند وزنهای که از میله آویزان شده است،چکشی که برآن ضربه می زند یا وزن خود میله می باشد.
    به تجربه آموختم در آخر کار ،که قدر مرد به علم است و قدر علم به مال. (بهلول)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X