اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گوی معلق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گوی معلق

با سلام
    من میخوام با استفاده از یک سیم پیچ و کنترل جریان یک گوی سبک را در فضا معلق کنم حال یرای این کار به جریان زیادی نیاز دارم 5امپر
    به نظر شما با کنترل کننده pidجواب میده ؟نظر شما در این باره چه؟

پاسخ : گوی معلق

سیم پیچش 5 امپر جریان میکشه از l298استفاده میکنم زود داغ میکنه به نظر شما چه کار بکنم؟

دیدگاه

چرا سختش میکنید PID چرا ؟ یک سیم ضخیم استفاده کنیدو با یک مدار کنترل جریان مثلا روی 5 آمپر ست کنیدش (اگه بلند میشه با این جریان) چون که نوسان که نمیکنه ولتاژتون که مثلا اندوکتانس سیمپیچ زیاد و کم بشه ، فقط یک جریان دی سی برقراره

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

تحلیل شخصی من از موضوع.
        شما باید با شکلی فاصله جسم معلق از سیمپیچ رو بدست بیارید. با نزدیک شدن جریان را کم و با دور شدن جریان را زیاد بکنید.
        در صورتی که از جریان ثابت استفاده بکنید
        با کمی نزدیک شدن تراکم میدان در جسم معلق زیاد شده و شدت جذب بیشتر میشود و جسم معلق به سیمپیچ نزدیکتر میشود
        و با کمی دور شدن تراکم میدان کم شده و عکس بالا اتفاق میافتد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
          تحلیل شخصی من از موضوع.
          شما باید با شکلی فاصله جسم معلق از سیمپیچ رو بدست بیارید. با نزدیک شدن جریان را کم و با دور شدن جریان را زیاد بکنید.
          در صورتی که از جریان ثابت استفاده بکنید
          با کمی نزدیک شدن تراکم میدان در جسم معلق زیاد شده و شدت جذب بیشتر میشود و جسم معلق به سیمپیچ نزدیکتر میشود
          و با کمی دور شدن تراکم میدان کم شده و عکس بالا اتفاق میافتد.
          تراکم میدان کم بشه عکس جذب یعنی دفع اتفاق میفته آیا؟! اگر ثابت باشه فقط یک نوسان خواهیم داشت

head<=
          ...تشکر خدا...
          [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

دفع اتفاق نمیفته. با دور شدن تراکم کم میشه در نتیجه جذب کم میشه و در نتیجه دور تر میشه.
            در صورت داشتن میدان ثابت ما در یک نقطه ثابت میتونیم معلق بمونیم. ذره ای نزدیک بشیم جذب کامل میشه و میچسبه و ذره ای دور بشیم میفته.

تمام تحلیل های من برای زمانیه که بخوایم اهنربا رو بالای گوی قرار بدیم. یعنی گوی از میدان اویزون بشه.

دیدگاه

یک سنسور اثر حهال را به اهنربای الکتریکی میچسبانید و مدار انرا بایاس مکنید هنگامیکه گوی به اهنربا نزدیک شود شدت میدان قویتر شده و ولتاژ خروجی سنسور تغییر میکند و با تقویت سیگنال سنسور و مقایسه ان با یک ولتاژ مرجع که نماینده فاصله از اهنربا میباشد میتوانید فاصله گوی از اهنربا را تنظیم نمایید.
              در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X