اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو برش میده ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو برش میده ؟؟

درورد بر دوستان
    من یه سیگنال دارم شکل 1 این رو دارم با یه پ آمپ LM358p که تغذیه متقارن 12 ولت هم بهش دادم مقدارش رو سه برابر می کنم
    خوب تا اونجایی که من یادم مونده اگر هم برش می خواد بده باید تا نزدیک 10 ولت کارش رو درست انجام بده ؟؟؟

[glow=red,2,300]ولی نمی دونم چرا این داره توی 1 ولت هم برش میده ؟؟ کسی می تونه منو راهنمایی کنه ؟؟[/glow]
    شکل 1 سیگنال اصلی
    [img height=378 width=505]http://s3.picofile.com/file/7925814080/IMG_20130907_031923.jpg[/img]

شکل دوم -مداری که بستم
    [img height=332 width=489]http://s2.picofile.com/file/7925814729/Snap_2013_09_07_03_50_53_002.jpg[/img]
    شکل سوم شکل موج خروجی بعد از تقویت سه برابری ؟؟؟؟؟
    [img height=447 width=597]http://s3.picofile.com/file/7925814187/IMG_20130907_031654.jpg[/img]
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : پرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو برش میده ؟؟

به پ امپ ولتاژ زیادی نمیدی؟

دیدگاه

پاسخ : پرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو برش میده ؟؟

نوشته اصلی توسط reza javahery
      به پ امپ ولتاژ زیادی نمیدی؟
      نه دارم 12 متقارن می دم چرا باید زیاد باشه

دیدگاه

پاسخ : چرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو &#157

مربعی میدی بازم همینجوریه؟
        یعنی شکل موج رو به هم میریزه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو 

نوشته اصلی توسط reza javahery
          مربعی میدی بازم همینجوریه؟
          یعنی شکل موج رو به هم میریزه
          مربعی ندادم ، فانکشن ژنراتور ندارم هموین دندان اره ای این به هم نریخته شکل موج رو ها برش داده ؟؟

دیدگاه

پاسخ : چرا این پ امپ این جوری داره سیگنال رو برش میده ؟؟

سلام
            سیگنال رو به پایه ی منفی پ آمپ بده
            این بافر+تقویت کننده می باشد
            ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

من فکر کنم این پ امپ تک ولتاژ هست و تغذیه متقارن نمیگیره.
              یعنی یکسرش زمین میشه و یک سرش مثلا 12 ولت.

دیدگاه

سلام وقت بخیر ، اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که ( اگه من درست بخونم) فرکانس شما 1.033 مگاهرتزه ، اگه به دیتاشیت LM358 یه نگاهی بندازی می بینی حاصلضرب بهره در پهنای باندش (بطور نمونه) یک مگا هرتزه ! خب معنیش اینه که شما در فرکانس یک مگا هرتز نمی تونی بهره ی بیشتر از یک داشته باشی و چون در تحلیل تقویت کننده های اپ امپی فیدبک منفی با فرض زیاد بودن بهره مدار باز اپ امپ (معمولا 100000 به بالا ) و نتیجتاً بزرگ بودن بهره حلقه یعنی 1<<AB ، اون روابط بدست میاد که در واقع بهره فقط به مدار فیدبک بستگی پیدا می کنه اما وقتی بهره کم میشه اون روابط درست از کار در نمیاد و باید اثر بهره ی مدار باز اپ امپ لحاظ بشه و بنابراین باید از یه اپ امپ با GBP حداقل 3 مگا هرتز استفاده کنی که می تونی مثلاً ازCA3130 ،CA3140 ، CA3160 ، NE5534 استفاده کنی . ضمناً سرعت تغییرات خروجی اپ امپت (SR ) هم باید بیشتر باشه تا بتونه توی اون فرکانس ورودی رو دنبال کنه.
                آخرین چیزی هم که به نظر میرسه اینه که یه مقاومت به اندازه ی R1 ll R2 باید از ورودی مثبت اپ امپت به زمین مدار وصل کنی تا جریان بایاس ورودی بتونه برقرار بشه .
                البته اگه دقیقاً مشخص می کردی سیگنال ورودی رو از کجا می گیری و به چه صورتی به مدار میدی شاید می تونستم بیشتر کمکت کنم. موفق باشی.
                علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م
                  من فکر کنم این پ امپ تک ولتاژ هست و تغذیه متقارن نمیگیره.
                  یعنی یکسرش زمین میشه و یک سرش مثلا 12 ولت.
                  نه اینجوری نیست این توی دیتاشیتش نوشته تا 16 متقارن

دیدگاه

سلام
                    1- البته جسارته :biggrin: پروب اسیلوسکوپ 10* نیست؟ شاید مقادیری که اسکوپ نشون میده باید بر 10 تقسیم بشن
                    2- تغذیه رو با پروب اسکوپ ببینید آیا اون هم 12 نشون میده؟
                    اگر موارد بالا جواب نداد:
                    فیدبک رو قطع کنید. پایه مثبت رو یکبار به یک ولتاژ مثبت و یک بار به یک ولتاژ منفی وصل کنید. خروجی در حالت اول باید به اشباع مثبت و در حالت دوم به اشباع منفی بره(چون فیدبک قطع شده) ولتاژ اشباع مثبت و منفی رو اندازه گیری کنید اگر واقعاً 1 ولت هست به نظر من پ آمپ خرابه و باید عوض بشه اما اگر ولتاژ اشباع همون حدود 10 ولته، سیم بندی ها رو باید چک کنید.
                    به نظرم موردی که abi92 مطرح کرد باید منجر به یک اعوجاج فرکانسی بشه ولی چیزی که در شکلها دیده میشود یک برشه نه یک اعوجاج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BlueApple
                      سلام
                      1- البته جسارته :biggrin: پروب اسیلوسکوپ 10* نیست؟ شاید مقادیری که اسکوپ نشون میده باید بر 10 تقسیم بشن
                      [glow=red,2,300]شاید باورتون نشه چند ساعت وقت رو تلف کرد حتی بعد از خوندن این جواب گفتم این دوستمون چی گیرمون آورده دقبقا همین بود ضریب تضعیف پراب روی 10 بود
                      البته 10 ساعت کار روزانه بعدنش هم 5 ساعت کار توی خونه این جوری میشه
                      از همه دوستان ممنونم
                      [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X