اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک نکته درباره پروگرم کردن سریال ATMega128

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک نکته درباره پروگرم کردن سریال ATMega128

سلام
    از اونجایی مدل ATMega128 یکی از میکرو های واقعا کامل و کاربردی و همه جانبه هست لازم دونستم یک نکته رو در مورد اون توضیح بدم.
    خیلی از دوستان با پروگرم کردن این میکرو مشکل دارن و میگن خراب و پروگرم نمیشه یا نتونستیم پروگرم کنیم.
    البته حق هم دارن چون روی میکرو تو دیتاشیت پایه های SCK , MOSI , MISO مشخص شده اما با این پینها پروگرم نمیشه.
    این پینها فقط برای ارتباط SPI هست و برای پروگرم کردن سریال بصورت زیر باید عمل کنید :

خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : یک نکته درباره پروگرم کردن سریال ATMega128

البته ATMega64 هم به این شکل هست
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

یه چیز دیگه هم که من امتحان کردم این بود که باید هر دوتا تغذیه رو وصل کرد

دیدگاه

آره دیگه.اون مشخص.2 تا VCC و 2 تا GND هست

دیدگاه

سلام.من وقتی mega128 پروگ میکنم بعضی وقتا راحت و درست پروگ میشه و برنامه درست اجرا میشه اما بعضی وقتا آخر پروگ مینویسه diferent in 0000 یا diferent in 002da در این موقع برنامه درست اجرا نمیشه؟دلیلش چی میتونه باشه.میتونه به خاطر حجم برنامه باشه.حدود 31% rom پر میکنه...!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
            یه چیز دیگه هم که من امتحان کردم این بود که باید هر دوتا تغذیه رو وصل کرد
            سلام
            همه یه چیز هایی گفتن پس منم میخام بگم
            تا حالا میدونستین مگا 64 و مگا 128 پایه های vcc که دوتا هستن به هم از داخل وصلن و پایه های gnd هم همین طور از داخل به هم وصلن اگه باور تون نمیشه میتونین با یه مولتی متر امتحان کنین :redface:
            راستی من فقط یکی از vcc , gnd ها رو همیشه تغذیه میکنم و پروگرام میکنم :nice:
            یه چیز دیگه هم بگم من برای امتحان یک دفعه داخل یه مدار از تغذیه یه ای سی بود که اگه میخاستم وصلش کنم حتما میبایست از رابط یا جامپر استفاده کنم ولی این کارو نکردم و وصلش کردم به vcc دوم میکرو و به خوبی هم جواب داد
            عجیبه نه oo:
            موفق باشین
            انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
            [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
            http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roze_siah
              سلام.من وقتی mega128 پروگ میکنم بعضی وقتا راحت و درست پروگ میشه و برنامه درست اجرا میشه اما بعضی وقتا آخر پروگ مینویسه diferent in 0000 یا diferent in 002da در این موقع برنامه درست اجرا نمیشه؟دلیلش چی میتونه باشه.میتونه به خاطر حجم برنامه باشه.حدود 31% rom پر میکنه...!!!!
              سلام
              شما یا از سیم های رابط مرغوب برای پرگرامر استفاده نکردین یا میکرو یا محیط خیلی نویز داره یا سیم پرگرامر miso , mosi قطع وصل میشه

دیدگاه

من یه خازن 3300uf به تغذیش وصل کردم تا نویزاشو بگیره...بازم امکان نویز وجود داره؟؟؟؟
                سیم mosi و miso که تکون نمیخوره تا قطع و وصل شه.بیش از 2سال از این پروگرامر استفاده میکنم.....

دیدگاه

یه مشکل جدید................ :angry: :angry: :angry: :angry:
                  timer میکرو کار نمی کنه... به زیر برنامه نمیره....برنامه ای که مثل ساعت کار میکرد...به نظر شما مشکل کیه؟؟؟.....منم یا میکرو......

دیدگاه

من یه خازن 3300uf به تغذیش وصل کردم تا نویزاشو بگیره...بازم امکان نویز وجود داره؟؟؟؟
                    سیم mosi و miso که تکون نمیخوره تا قطع و وصل شه.بیش از 2سال از این پروگرامر استفاده میکنم.....
                    یه مشکل جدید................ :angry: :angry: :angry: :angry:
                    timer میکرو کار نمی کنه... به زیر برنامه نمیره....برنامه ای که مثل ساعت کار میکرد...به نظر شما مشکل کیه؟؟؟.....منم یا میکرو......
                    :sad:

دیدگاه

سلام
                      من mega128 رو می تونک پروگرم کنم اما پورتهاش کار نمی کنه هر کاری می کنم آیا دلیلش این نیست که اصلا پروگرام نشده؟ وقتی به BASCOM وصلش می کنم نوع چیپ رو تشخیص می ده .

دیدگاه

احتمالا ATMEAG1287 تو مد ATMEGA103 هست. باید فیوز بیتشو تغییر بدی

دیدگاه

سوال : چگونه می توان پورت F میکروی ATMEGA128 رو به صورت I/O تعریف کرد

سلام
                          من باید پورت F میکروی ATMEGA128 رو به صورت I/O استفاده کنم . اما نمیتو نم هر یک از پین ها رو صفر و یا یک کنم ( آنها را به صورت خروجی استفاده کنم ) .
                          برنامه ساده زیر رو ببینید :

#DEFINE RS PORTF.7
                          DDRF=0xff;
                          RS=0;

در این برنامه خط آخر خطا میده چون به عنوان خروجی در نظر گرفته نمیشه .
                          در ضمن من JTAG , ADC رو توی برنامه DISABLE کردم ولی بازم درست نمی شه .
                          لطفا به من نگین که روی فیوز بیت ها کار کنم چون قبل از پروگرام کردن میکرو و ست کردن فیوز بیت ها این کامپایلر هست که خطا میده .

خیلی کارم گیره لطفا یکی منو راهنمایی کنه : hadi_h@eim.ae اگه میشه به این ادرس ایمیل بزنید .

دیدگاه

شاید فیوز بیت های مربوط به کریستال داخلی رو فعال نکردی ( 0100 ) !!!!

دیدگاه

پورت F رو به صورت پین به صورت خروجی استفاده کن نه پورت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X