اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی اتحادیه یا صنف پروژه برق الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی اتحادیه یا صنف پروژه برق الکترونیک

سلام دوستان
    شاید موضوع که مطرح کردم بنظر جالب نباشه .
    بیان کمی درباره اون صحبت کنیم تا کامل و پخته بشود.

من خودم از جمله الکترونیک کار (میکرو کنترلر ) هستم که پروژه انجام میدم
    گاهی اوقات هست که وقتی کسی بخاطر یک پروژه به من زنگ میزنه من وقتی قیمت میدم طرف میبره پروژه جایی دیگه با قیمت پایین حالا جواب میده یا نه خدا میدونه !!!!

بنظر من اگر اتحادیه داشت این موضوع پروژهای برق و الکترونیک مثل نظام مهندسی و یا جاهای دیگه که یک سری متخصص اینکاره اونجا عضو میشدن و همچنین نرخ قیمت ها براساس قوانینی مشخص داده میشد و همچنین اون بابایی که پروژه میداد میتونست از یک جای پگیری کنه و ... خیلی خوب بود.

جا داره وب سایت های مثل همین انجمن برق و الکترونیک بیان همچین سیستم های رو مدیریت کنن.

نظر شما چی ؟ :redface:
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

پاسخ : راه اندازی اتحادیه یا صنف پروژه برق الکترونیک

من کاملا مخالفم ! اساس پروژه اینکه میان دانشجوهای دیگرو فلج میکنن ! یعنی چی یعنی تو خنگی من برات بسازم !
    hi miami

دیدگاه

وقتی اوستادا پروژه میدن به دانشجو که من میبینم پروژه ها رو هنگ میکنم :mrgreen: خوب بد بخت دانشجو مجبوره بده به یه نفر دیگه که بتونه درست کنه
      در ضمن من خودم پروژه دانشجویی قبول میکنم و اینو فهمیدم که تهش هیچی برای آدم نمیمونه من خودم 3 ساله دارم کار میکنم تو طول ترم کلا شده 4 میلیون
      اگه میرفتم برای یکی کار میکردم الان یه 7 یا 8 تومنی شده بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
        سلام دوستان
        شاید موضوع که مطرح کردم بنظر جالب نباشه .
        بیان کمی درباره اون صحبت کنیم تا کامل و پخته بشود.

من خودم از جمله الکترونیک کار (میکرو کنترلر ) هستم که پروژه انجام میدم
        گاهی اوقات هست که وقتی کسی بخاطر یک پروژه به من زنگ میزنه من وقتی قیمت میدم طرف میبره پروژه جایی دیگه با قیمت پایین حالا جواب میده یا نه خدا میدونه !!!!

بنظر من اگر اتحادیه داشت این موضوع پروژهای برق و الکترونیک مثل نظام مهندسی و یا جاهای دیگه که یک سری متخصص اینکاره اونجا عضو میشدن و همچنین نرخ قیمت ها براساس قوانینی مشخص داده میشد و همچنین اون بابایی که پروژه میداد میتونست از یک جای پگیری کنه و ... خیلی خوب بود.

جا داره وب سایت های مثل همین انجمن برق و الکترونیک بیان همچین سیستم های رو مدیریت کنن.

نظر شما چی ؟ :redface:
        اتحادیه و صنف توی ایران فایده نداره.
        برای اینکه صنف ها و اتحادیه ها همگی دولتی هستن. همین الان نظام مهندسی یا پزشکی رییسش رو دولت تعیین میکنه. روسای اتحادیه ها باید توسط دولت تایید بشن و ...
        این مسیله به خودی خود مشکلی نداره و ایرادی بهش نیست ولی در عمل باعث میشه که شما به اون چیزی که میخواید نرسید.

دیدگاه

از دوستان که پاسخ دادن خیلی ممنون

ولی منظور من پروژه صنعتی بود بیشتر تا پروژه دانشجوئی

بعد اگر اتحادیه به این صورت نشه ، می شود که وب سایتی راه اندازی کرد مثل " مناقصه پروژه برق و الکترونیک " که بقیه بتوانند استفاده کنن
          خداوندا
          از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
          فراموشش کن
          دکتر علی شریعتی

دیدگاه

تاپیک را گذاشتم تو بازار کار چون اگر خوب جلو بره می تونه مفید باشه

من خودم نظری روی اتحادیه ندارم و متاسفانه اکثر اتحادیه ها شده محل کسب درامد و پاتوق یک سری از افراد

اما اون مناقصه ایده خوبی است تو سایتهای خارجی هم انجام شده اسم سایتش را نمی دونم اما در زمینه فتوشاپ و کلا پروژه های مربوط به کامپیوتر و نت چنین سایتهایی وجود داره یک سری فتوشاپ کارهای ایران هم دارند از طریق همین سایتها کسب درامد می کنند

روالشون هم به این صورته که شما عضو سایت می شوید پروژه ای تعریف می کنید افراد میاند قیمت می دهند و شما دیگه خودتون انتخاب می کنید چه کسی پروژه شما را انجام بده
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

کاملا موافقم. حتی خودم می خواستم چندبار این کار رو بکنم.
              یه عده هم دارن بازار رو خراب میکنن و هم آینده خودشون+ما !
              اگه ایمجوری پیش بره باید بریم ...
              آخه این چه وضعشه! من نمی دونم کیا هستن اینا ولی خواهش دارم این کارو نکنن. اگه این قیمت ها جا بیفته دیگه باید قید برق رو زد.

دیدگاه

سلام به همه
                چند وقتی هستش که به خاطر مشغله کاری و خدمت سربازی نمیتونم به سایت بیام ومطلب بنویسم
                اما من با این پیشنهاد کاملا موافقم،این کار برای پروژه های دانشجویی مناسب نیست اما برای کارای صنعتی میتونه فوق العاده باشه ،اینجوری هر کسی که لنگه پول تو جیبی هستش نمیاد پروژه بسازه،ما این همه زحمت کشیدیم رفتیم دنبال ی علم اونوقت یکی بدون این که واسه کار و علمش ارزش بذاره به خاطر 100 هزار تومان ی پروژه چند میلیونی رو انجام میده که درست هم کار نمیکنه،به نظر من بیایم کسانی که توانایی انجام پروژه های صنعتی رو دارن مشخص کنیم تابتونن برای پروژه های مختلف قیمت گذاری کنن

امیدوارم نتیجه بده
                نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

به نظر من جای نگرانی نیس. چون کسی که یه پروژه چنئ میلیونی رو میده 100 هزار تومن ، معلومه دیگه آدمه پرتیه. در نتیجه شما با مشتری هاتون که اکثرا هم دانشجو نیستن ! (که هستن!) بیاید حرف بزنیو و بگید که فلان کس رفت این کارو کرد الان هم پولشو باخته هم پروژه شو هم خودشو... البته من پروژه صنعتی کار میکنم. اکثرا به مشتریام هم اینو گوش زد میکنم. بعضیا موافقن بعضیا میزارن میرن. در اصل اون مشتری های که میرن مشتری نیسن چینی هسن
                  بخدا ! میبینی یکی پروژه میده از دانشجو ها میگم چقد دسمزد در نظر دارین میگه 35 هزار تومن ! یکی ام هست میگه 4 میلیون تومن. خودتون قضاوت کنید. فکر مناقصه هم عالیه ولی جوری نباشه که کیفیت پایین بیاد. اینجا آمریکا نیس که ایرانه داداش.سیاست مناقصه تو ایران جواب نمیده. از کیفیت میزنن. و در آخر من با یه هیئت داوران مخالفم. کل الکترونیک و برق یه علم وارداتیه ! خوده جبه دارم نمیتونه ادعا کنه که من بیشتر میدونم مثلا مدیریت این سایت کمتر ! برعکس به نطر من مدیر این سایت خدمتی که کرده واسه پیشرفت برق تو ایران کمتر از جبه دار نیس.برا همین هرکس میتونه لیاقت شو اثبات کنه. مثه کنکور نکنید خلاصه
                  hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
                    تاپیک را گذاشتم تو بازار کار چون اگر خوب جلو بره می تونه مفید باشه

من خودم نظری روی اتحادیه ندارم و متاسفانه اکثر اتحادیه ها شده محل کسب درامد و پاتوق یک سری از افراد

اما اون مناقصه ایده خوبی است تو سایتهای خارجی هم انجام شده اسم سایتش را نمی دونم اما در زمینه فتوشاپ و کلا پروژه های مربوط به کامپیوتر و نت چنین سایتهایی وجود داره یک سری فتوشاپ کارهای ایران هم دارند از طریق همین سایتها کسب درامد می کنند

روالشون هم به این صورته که شما عضو سایت می شوید پروژه ای تعریف می کنید افراد میاند قیمت می دهند و شما دیگه خودتون انتخاب می کنید چه کسی پروژه شما را انجام بده

تو ایران نمونش پونیشا هست من دیدم یه چند نفری هم رو انتخاب کردیم واسه کار ولی متاسفانه اکثرا چیزی که تو رزومشون مینویسن نیستن و کار به فسخ میکشه!

نمونه خارجیش Elance و Odesk هستن.البته دومی با ایران مشکل داره :mrgreen:

دیدگاه

دوستان من دو روزی بود داشتم دنبال موضوع "راه اندازی اتحادیه یا صنف پروژه برق الکترونیک" که گذاشتم میگشتم آخه جابجا شد پیداش نکردم oo:
                      خیلی خوب دوستان با " مناقصه " موافق هستن چه طور همین سایت ECA بیاد این موضوع با گذاشتن یک قسمت جدید به نام " مناقصه و پروژه " این کار شروع کنه .

به نظر شما چه طور ؟
                      :nice:
                      خداوندا
                      فراموشش کن
                      دکتر علی شریعتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
                        دوستان من دو روزی بود داشتم دنبال موضوع "راه اندازی اتحادیه یا صنف پروژه برق الکترونیک" که گذاشتم میگشتم آخه جابجا شد پیداش نکردم oo:
                        خیلی خوب دوستان با " مناقصه " موافق هستن چه طور همین سایت ECA بیاد این موضوع با گذاشتن یک قسمت جدید به نام " مناقصه و پروژه " این کار شروع کنه .

به نظر شما چه طور ؟
                        :nice:
                        بعید می دونم اجازه بدن. :sad:

دیدگاه

چرا اجازه ندن ؟ خوب مثل مناقصه بیرون از "شخصی که پروژه میده" مبلغی دریافت بشود ، بعد هر کسی که میخاد شرکت کنه در مناقصه "یک مبلغی بده" و اسناد بگیره و ...
                          این هم برای ما خوب :applause:
                          و هم برای ECA و ... :applause:

چطوری می شود این پیشنهاد را به مدیران ECA ارسال کرد ؟
                          خداوندا
                          فراموشش کن
                          دکتر علی شریعتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
                            چرا اجازه ندن ؟ خوب مثل مناقصه بیرون از "شخصی که پروژه میده" مبلغی دریافت بشود ، بعد هر کسی که میخاد شرکت کنه در مناقصه "یک مبلغی بده" و اسناد بگیره و ...
                            این هم برای ما خوب :applause:
                            و هم برای ECA و ... :applause:

چطوری می شود این پیشنهاد را به مدیران ECA ارسال کرد ؟
                            سلام

به دلیل اینکه ECA دارای یک بخش تجاری است ( شرکت ) که فعالیت کاری مشابه با کاربران سایت انجام می دهد،

و تا حدودی در رقابت تجاری قرار می گیرد، ( که این طبیعت فعالیت تولیدی و فعالیت فروشگاهی است )

ضمن اینکه هزینه های برپایی این سایت نیاز به تامین مالی دارد، و بخشی از منابع از طریق آن شرکت تامین می شود،

لیکن منجر به ایجاد حالتی می شود که در مواقعی مشابه این موضوع شما،احساس تقابل منافع تجاری رخ می دهد و منجر به ....

نهایتا" با شرایط موجود ، این پیشنهاد شما تا حدودی نشدنی است.

================================================== ======================

شاید ایجاد وب سایت مستقلی برای ایده شما و درج تبلیغ آن در اینجا، بهترین گزینه باشد.

با سپاس

گشتی در لاله زار
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام ، خیلی ممنون از پاسخ که دادین
                              ولی ای کاش میشد یک راه حل جزء طراحی وب سایت میگفتین !
                              ولی در کل اگر من بخام همچین وب سایتی رو راه اندازی کنم به نام " مناقصه پروژه برق و الکترونیک " ممکن یک سری مشکلات اساسی داشته باشه

اولین مشکل این که کسی به راحتی اعتماد نمیکنه به این سایت و ....
                              خداوندا
                              فراموشش کن
                              دکتر علی شریعتی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X