اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظر خواهی در مورد سخت افزار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظر خواهی در مورد سخت افزار

سلام
    خوبید
    ببینید من میگم اینجا مثلا بخش سخت افزار هست اما خداییش خیلی ضعیفه
    اگه موافقید جند تا تاپیک کلب اضافه کنیم و هر کی هر چی میدونه اونجا قرار بده
    مثلا
    در مورد ram
    در مورد انواع cpu و تفاو تهاش
    در مورد انواع مادر بورد ها
    در مورد هارد ها وraid بندی ها
    در مورد انواع کار تهای گرافیک
    در مورد انواع کارتهای شبکه
    در مورد انواع کارت های خص مثل,scsi card.Iscsi card, stradis card,declink card,...
    در مورد انواع حافظه های بزرگ نظیر tape ها و دستگا ههای خواندن tape
    نظر بدن هر کدوم رو بگین تاپیک بسازیم و اینجا رو رونق بدیم

پاسخ : نظر خواهی در مورد سخت افزار

میدونم این پست مربوط به یه ماه پیشه ولی خداییش این بخش خیلی ضعیفه و بیشتر از هر چیز به یه مدیر خوب احتیاج داره......ضمن اینکه به نظرم باید بحث سخت افزاری کامپیوتر توی یه فرومی تخصصی مثل اینجا در سطح تخصصیش انجام بشه تا با توجه به تمایزش با سایر فرومهای عمومی کاربرها هم جذبش بشن..

دیدگاه

من هم با شما موافقم ولی چه کار باید کرد رو نمیدونم

دیدگاه

سلام

خوب من شروع میکنم.
        لطفا بدون جواب نذارین

من قصد دارم یه سیستم تهیه کنم که بعضی از قطعاتشو دارم و بعضی ها رو ندارم که پایین لیست می کنم.
        شما هم اگه تونستین کمکم کنین در مورد قیمت ها توی تهران (ترجیحا پاساژ پایتخت)

ram:
        رم های ddr3 رو که می دونید mainboard هاش خیلی گرونن (بالای 300000 تومن) که باعث میشه بیخیالش شم .
        اگه قیمت زیر 200 دیدین بگین.

رم ddr2 باس 800 و 1066 با timing پایین اگه قیمتشو دارین بگین.
        من دو تا ماژول 1 یا دوتا 2 گیگابایتی بسته به قیمتش می خوام بگیرم.
        البته قیمت پایین ارجحیت داره تو رم برام.

cpu:
        من core 2 quad q6600 8mb buffer یمی خوام. قیمتش چنده . البته تو یه سایت دیدم که علاوه بر فرکانس 2.4 فرکانس 3.2 هم تو یه مدل داره که البته چیزی از overclock در موردش نیاورده.
        اگه قیمت هر دو رو بدین بهتره
        اگه قیمت مناسب تری برای cpu های amd مثل phenom دیدین که کاراییش قابل قبول و تقربیا مثل این باشه بفرمایین.

کارت گرافیک:
        geforce 9600 gt
        قیمت پایین ارجحیت داره.
        ترجیحا یکی از ای شرکتا باشه
        leadtek winfast
        asus
        gainward
        xfx
        spatkle
        point of view

با توجه به اینکه کارتهای گرافیکی سری 9 از nvidia از pci-express 2.0 استفاده می کنن یه mainboard میخوام که قیمتش ارزون ترین باشه و زیر 200000 تومن .(نیازی نیست بگین دوست عزیز با این قیمت نمی شه ، اگه پیدا کردین قیمت و مدلشو بنویسین)
        البته اگه فکر میکنید که اگه یه کمی صبر کنم قیمتا شکسته می شه ، بگین تا کی
        این مین بورد خیلی برام مهمه قیمتش اگه تونستین یکی ارزونشو معرفی کنین. می دونم ممکنه اصلا پیدا نشه . ولی اگه شد یه لطفی بکنین.

هارد :
        hitachi deskstar 500 mb 16mb buffer sata2
        seagate 500gb 32mb buffer sata2

تا حالا عرائض بنده رو دیدین و منظورم رو از راهنمایی که می خوام متوجه شدین. لطفا قیمت های روز رو بدین. (بدون توجه به نوسانات روزانه ی بازار)

متشکرم از همه تون. :nice: :nice: :nice:

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

هدف ما این بود که اینجا یه بحث تخصصی راه بیفته نه مشاوره قیمت و خرید.
          بهرحال اگه رم میگیرین برین سراغ رمهای دوال و یه مادربورد که Dual Channel رو ساپورت کنه
          راجع به هارد هم خیلی سخت نگیرین
          قیمتها هم سایتهائی هست معروفترینش رایان صبا ست که قیمتهاش یکم نسبت به بازار گرونه ولی اگه شهرستان هستین این اختلاف قیمت کمتر میشه.....
          واسه مشاوره دقیقتر میتونین به فرومهائی که این بحثها رو دارن و بعضا بعضی از کاربرا تو کف بازارن :nice: مراجعه کنین هدف ما این بود که به عنوان یه فروم تخصصی راجع به تکنولوژی های مربوط و مفاهیم مثل سایر بخشها بحث کنیم.
          اصولا انتخاب قطعه کار ساده ای هست وقتی شما از مفاهیمش گاهی داشته باشین......اطلاعات هم فراوان....به نظر من اگه مشکلی ازین دو جهت (آشنا به مفاهیم و کسب اطلاعات لازم....به خصوص از نوع انگلیسی) ندارین بهترین انتخاب رو خودتون میتونین انجام بدین.
          راجع به قیمت هم با یه اختلاف جزئی میتونین انتخاب کنین........در نهایت چند درصد با بازار ممکنه فرق داشته باشه
          امیدوارم بقیه دوستان بتونن کمکت کنن
          موفق باشین

دیدگاه

سلام
            می دونم که می خواین بحث تخصصی بشه اگه کسی بخواد به این سوالا جواب بده میتونه برای بقیه ی اعض هم یه توضیحاتی اضافه کنه که بقول شما این بحثا هم تخصصی تر شه.
            منم تو انگلیسی مشکلی ندارم
            فقط می خواستم قیمت های دقیق داخل بازار تهرانو بگیرم ، نه مدلی که الان تولید شده و ...
            قیمت های داخل سایتا تا اونجا که من دیدم هم کاملا بروز نیستن یا اینکه حتی بعضی از سایتا قیمتو (نمی دونم چرا ولی) بالاتر می دن/
            الان هم که دیگه dual channel رو تا اونجا که من دیدم همه ی مینا دارن
            رم هم نوع single و dual channel نداره اونایی که تو یه پک به اسم dual channel عرضه می شن هم دو تا رم از یک مدل کنار هم هستن که شرکت اونا رو تو یه پک می ذاره که تضمین شه این محصولاش دوتا دوتا فروش میره(که براش خیلی بjهره) و در بعضی مواقع بعضی از شرکت ها هم سعی می کنن رم های مرغوب تر و با timing پایین تری رو در غالب این پک ها بدن که مشتری رو راضی نگه دارن .

مسلما انتخاب قطعه کار ساده ای هست ومنم توش مطلقا مشکلی ندارم . ولی الان من هنوز به تهران نیومدم و قضاوت روی قیمتتوی بازار تهران از طریق سرچ تو اینترنت هم دقیق از آب در نمیاد.
            حتی یکی از مجله های کامپیوتری رو دیدم که یه جنس 87 تومنی رو پایین ترین قیمتش رو نوشته بود 105 تومن که این برای ما شهرستانی ها خیلی بده .
            اگه میگین اینا میتونه نوسانات روزانه ی بازار باشه بازم به حرف من می رسیم که اینا دقیق نیستن/

مرسی . حالا اگه مین بوردی رو تو ی بازار تهران دیدین که pci-e 2.0 رو ساپورت کنه و قیمتش هم مناسب باشه بگین. همراه با قیمتش.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام ببخشید اینو اشتباهی توی این تاپیک فرستادم که دوباره ویرایشش کردم. :redface:
              مرسی.

دیدگاه

خوب پس بهترین انتخاب رو خودتون می تونین انجام بدین
                من توی رنج دقیق این قیمتها نیستم . امیدوارم کسی توی فروم باشه که بهتون کمک کنه ولی اگه میخواین از بازار پایتخت اطلاع داشته باشین فرومهای دیگه که عمومی ترن هست....که افرادی داره که قیمتهای روز رو میدن.......
                راجع به رم هم همون رمهای به اطلاح دوقلو خوبن یعنی بهتر از دو رم متفاوت ولی به ظاهر یکسانن چون نزدیک بودن latency ، و نحوه اش واسه memory controller و در نتیجه بهره بردن بیشتر از دوال چنل خیلی مهمه به سازگاریش به چیپست مادربورد هم بد نیست اگه خواستین توجه کنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X