اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش امپر

سلام دوستان
    من ندونستم که این سوال را باید در چه تاپیکی بنویسم ولی می خواستم در مورد ساخت یک مدار که بتونه شدت جریان را تا سطح 60 امپر بالا ببره کمک کنید. لطفا در مورد ساخت چنین مداری کمکم کنید.
    اگر خواستم این امپر را بالاتر ببرم باید چیکار کنم.

ممنون میشم کمکم کنید(دستگاه های جوشکاری)

پاسخ : افزایش امپر

کار ترانس همین هستش دیگه، البته اگه بخواین DC باشه بحث عوض میشه باید سوییچینگ درست کنید یا برای جریان متناوب دیود های بزرگ استفاده کنید(من تاحالا این مورد رو ندیدم)
    برای ترانس سایز هسته مهم میشه مثلا 60 آمپر 5 ولت ترانس نسبتا بزرگیه (نسبتا). 300 وات میشه توانش. در تاپیک بازی با 7000 ولت بگردید یه ترانس درست کرده بودنن 1 ولت میداد با جریان زیاد

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      ولی لازمه بهتر بگم من میخوام یه اهنربای نسبتا قوی ایجاد کنم(سیم پیچ (هزار دور سیم)) حالا شنیدم باید امپر بیشتر باشه و ولتاژ زیاد مهم نیست.

1. ایا امپر مهمتره یا ولتاژ؟

2. برای اهنربایی با هزار دور سیم(اهنربای موقت) که بتونه حد اقل 500 کیلو رو بلند کنه(فاصله 1cm) چه امپری لازمه؟ محاسباتش چه جوری هست؟

لطفا کمکم کنید خدا خیرتون بده خیلی لازم دارم

دیدگاه

این موضوعه آهنربا سومین باریه که داره مطرح میشه و در 2 دفعه اخیر که کسی نتونست کمکی در محاسبات بکنه
        والا برای کار شما چون دارید میدان درست میکنید به نظرم جریان مهم تره ولی 1000 دور سیمپیچی که با 5 ولت 60 آمپر بده باید خیلی بزرگ باشه خیلی... چون مثلا با سیم 0.1 ببندید آخرش حتی اگر 100 اهم هم مقاومتتون بشه جریانتون از 0.05 بالاتر نمیره و سیمپیچ بزرگی خواهد بود فکر کنم اگه اشل کارتون رو بگید دوستان بهتر کمک کنن

head<=
        ...تشکر خدا...
        [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

ممنونم دوست عزیز از جوابتون.
          راستشو بخواید من می خوام یه پیستون استوانه ای شکل به شعاع 10cm و بلندی 20cm که با یه میله به یه شی حداقل 50 کیلویی وصله رو از ارتفاع 1cm بلند کنم(استوانه خو اهنربای دائم هست)
          اصلا تعداد دور سیم ها مهم نیست هر چند زیاد باشه لطفا کمکم کنید که اگر بخوام چنین چیزی درست کنم با ید از چه سیمی و به چه قطری استفاده کنم و چقد امپر بدهم.

ایا این کار در ابعاد یک مکعب x=12cmو y=12cm و z=20cm امکان پذیر هست؟
          ایا قدرت اهنربا به مقاومت سیم بستگی داره یا به چیز دیگه؟
          لطفا جواب این سوالامو بدید خیلی برام مهمه.

دیدگاه

اقا کسی نیست جواب مارو بده. به خدا خیلی بهش احتیاج دارم

دیدگاه

متاسفانه منبع در این زمینه برای طراحی خیلی کمه و بعضی از محاسباتی که طبق تجربه بعضی بدست آوردن به هیچ عنوان حاضر به بفوشش هم نیستن چه برسه به اینکه بخان اون رو رایگان در اختیار مردم قرار بدن

اما 2 تا پیشنهاد برات دارم که مطمئنم به این نتیجه می رسی و طراحی ت باید به همین صورت باشه
              1- مدار مغناطیسی رو بصورت کامل بسته باشه
              2- سطح مقطع مرود نیاز تا جایی که امکانش هست بزرگتر طراحی کنید

موفق باشید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X