اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ad620

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ad620

سلام
    خوبید؟
    بین خودمون باشه این عنوانی که برا تاپیک انتخاب کردم فقط یه تله بود که بتنم روباه رو بکشونم تو این تاپیک و گیرش بیارم چون میدونم علاقه شدیدی به این ic داره

خوب
    ببینید من میخوام سه تا سنسور فشار رو که فشار ستونی رو اندازه میگیرن رو به avr وصل کنم این سنسور ها فشار مایع رو توی ستون برا ما میفرستند

اول چه سنسوری پیشنهاد میکنید که علاوه بر این که نیاز یه پروزه صنعتی رو کاملا بر طرف میکنه ثانیا به صرفه هم باشه؟

دوم چه adc رو پیشنهاد میکنید که علاوه بر دقت بالا کار باهاش ساده هم باشه (من برا یه پروژه سراغ ad7730 رفتم اشکم در اومد)میخوام اگه میشه یه adc که مثلا 14 یا 16 بیت

باشه اما programable نباشه .من الان رو یه adc که پارالل هست و 16 بیتی هست دارم کار میکنم اما خوب پورت لازم داره دیگه

پاسخ : ad620

سلام
    اینم نمی گفتی من سراغت میامدم.
    در مورد حالت ستون بیشتر به توضیح؟
    دوم میتونی از ADC پارالل و یک پورتاستفاده کنی.یعنی 2تا لچ 8 بیت بزنی و با یک فاصله زمانی کوچیک دیتا لچ اول رو بخونی بعد Disable کنی و دیتا دومی رو بخونی.بعد تو یک متغیر 16 بیتی قرار بدی.بقیه ADC ها Serial هستند و به همین مشکل بر میخوری.پارالل خوبیه که نسبت به سریال داره SR بالایی داره.
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نه ولی یکی از کسایی که جواب ، سوال آدمو درست و کامل میده مهندس حمید نجفی هستش
      www.icesi.ir

دیدگاه

این نظر لطف شما دوستان هست.
        ما شاگرد این مکتبیم.
        هرچی هم هست که نیست وظیفمون هست.
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام

خوبید بچه ها؟
          من مدتی نبودم ببخشید
          ببینید من میخوام با 3 تا سنسور فشار یک ستون رو اندازه گیری کنم 2 سنسور 1 bar و یک سنسور نیم بار رو لازم دارم که بتونه فشار ستون رو به من بده سنسور های من 4-20

میلی آمر هستند برا همین من به یک amplifir نیاز دارم .میخوام از ad620 استفاده کنم برا همین به کمک شما نیاز دارم که چطور از این ای سی استفاده کنم
          ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

یک مقاومت اهم پایین دقت بالا بزار تو مسیر جریان سنسور.
            با تغییر جریان یک ولتاژ ضعیف دو سر مقاومت افت میکنه.
            این ولتاژ رو بده ورودی مثبت AD620 بعد خروجی رو بده به ADC
            ولتاژ منفی AD620 رو با آی سی 7660 از ولتاژ مثبت تامین کن.
            فرکانس ADC و سرعت نمونه برداری رو بیار پایین تا دقتت بیشتر بشه.

موفق باشی

دیدگاه

امان از دست رگولاتور های ....
              آقا یکی به داد ما برسه.......

خروجی لود سل رو توسط ad620 تقویت کردم و توسط یه ولتمتر ولتاژ پایه 6 رو دارم میبینم. خیلی هم به وزن های سبک حساس هستش(گین رو 1000 تنظیم شده.)
              فقط مشکلم اینه که تا وزن 150 گرم خروجی ad620 منفی یه....
              آیا میشه با adc میکرو مقدار منفی رو خوند ....
              باید چه کار کنم؟؟؟
              www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X