اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ربات از طریق خطوط تلفن همراه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل ربات از طریق خطوط تلفن همراه

با سلام خدمت همه شما دوستان محترم؛
    بنده مشغول کار بر روی پروژه دانشگاهیم با عنوان کنترل ربات از طریق خطوط تلفن همراه هستم! نحوه کار این پروژه به این صورته که در یک طرف با شماره تلفن همراهی که در سمت ربات قرار داره تماس گرفته و در آن طرف دیگر توسط نرم افزار موجود در گوشی به تماس ، پاسخ خودکار داده میشه! بعد از پاسخ ، آن طرفی که تماس گرفته میتونه با گرفتن یکی از شماره های 4 ، 6 ، 8 و 2 به ترتیب ربات را به جهت های چپ ، راست ، جلو و عقب هدایت کنه! بنده بعد از تهیه همه قطعات لازم ، مدار را روی یک بردبورد تست کردم ولی متأسفانه هیچ پاسخی نگرفتم! البته این پاسخ نگرفتن من از همان سرچشمه مدار یعنی تغذیه نشأت میگیره! چون وقتی تغذیه رو از مدار جدا میکنم و یک موتور 5 ولتی را به خروجیش میدم هم کار نمیکنه و این نشون میده خروجی نداره! براساس مدار ، ورودی تغذیه 12 و خروجی آن 5 ولت می باشد! بنده در ورودی یک باتری کتابی 9 ولت گذاشتم چون عملا رگولاتور موجود در تغذیه (7805) ولتاژ های در این محدوده را به 5 ولت تبدیل میکنه و نمیتونه مشکل خروجی نگرفتن از این باشه! خود رگولاتور رو هم با یک مقاومت و led تست کردم و led به درستی روشن میشه! حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟! مدار کلی به شکل زیر هست که بخش تغذیش رو تو شکل مشخص کردم! خواهشا دوستان کمک کنین! بدجوری تو آمپاسم! اگه مشکلی تو مدار اصلی هم میبینین خواهشا بگین! ممنون از لطفتون.

پاسخ : کنترل ربات از طریق خطوط تلفن همراه

دادا این برد گیرنده اس دیگه ؟ جریانشو تست کردی؟ یه خط برنامه رو تغیر بده بنویس که مثلا بعد 10 میلی ثانیه بیاد یکی از پایه های بیکارتو 1 کنه. به اون پایه هم یه ال ای دی بزن ببیت اصلا روشن میشه ؟!
    hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
      دادا این برد گیرنده اس دیگه ؟ جریانشو تست کردی؟ یه خط برنامه رو تغیر بده بنویس که مثلا بعد 10 میلی ثانیه بیاد یکی از پایه های بیکارتو 1 کنه. به اون پایه هم یه ال ای دی بزن ببیت اصلا روشن میشه ؟!
      ممنون از پاسختون! بله دیگه برد گیرنده هست! فرستنده فقط یه گوشی هست که باهاش شماره میگیری! ضمنا دوست عزیز بنده گفتم تغذیه مشکل داره و هیچ برقی وارد مدار نمیشه! چون تغذیه رو کلا از مدار جدا کردم و جداگانه تست نمودم! شما لطف کنین اگه امکان داره براتون ، بیشتر رو تغذیه زوم کنین؟! مثلا آیا مقدار خازن مناسبه؟! یا نوع خازن همون عدسی مناسبه یا نه الکترولیت بذارم! اصلا چیدمان قطعات به همین شکل درسته؟! البته خواهشا با دلیل بگین که یه وقت نره رو هوا! :biggrin: باز هم سپاس!

دیدگاه

ببین دادا بزار یه مثال بزنم.وقتی 30 تا led رو بزنی به یه lm8705 کار میکنه ؟ معلومه که نوچ.
        اینجام همونه دادا. 2 تا رله داری 1 میکرو 2تا موتور 2 تا ماسفت 1 8870 تازه یه lcd توپولم داری :eek:
        1- شما بیا 4 تا 8705 رو باهم موازی کن بده مدار .
        2- بعدم avcc & areff و ریست رو بده به 5 ولت.
        3- بعدم جون از موتور استفاده میکنی و از رله خیلی، نویز میندازه رو مدارتو برا همین چندتا خازن 470u با مواردی که تو شماره 1 و 2 گفتم موازی کن یعنی میشه یه دونه برا 8705 یه دونه برا areff و avcc یه دونه ام برا vcc.
        علت اصلی اینه.
        1-کمبود جریان لازم
        2- افت ولتاژ در حین کار
        good luck
        hi miami

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X