اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کامپیوتر من ویروسی شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کامپیوتر من ویروسی شده

سلام:
    کامپیوتر من ویروسی شده
    زمانی که می خوام درایو رو باز کنم (از My Computer) پنجره open with میاد
    mcafee رو اپدیت کردم بعد اسکن ویروس گرفت ولی مشکل باز شدن درایو حل نشد
    چیکارکنم :cry:

پاسخ : کامپیوتر من ویروسی شده

نوشته اصلی توسط saleh
    سلام:
    کامپیوتر من ویروسی شده
    زمانی که می خوام درایو رو باز کنم (از My Computer) پنجره open with میاد
    mcafee رو اپدیت کردم بعد اسکن ویروس گرفت ولی مشکل باز شدن درایو حل نشد
    چیکارکنم :cry:
    سلام
    من که خیلی وقته از مکافی پشیمون شدم.
    ناد 32 یا کاسپراسکای رو امتحان کنید.

دیدگاه

شما اول سیستم فایل رو از حالت مخفی باید خارج کنین
      بعد توی هر درایو یه فایل با پسوند ini باید باشه ! ( اسم دقیقش یادم نیست ! autorun و یا ... ) فقط کافیه که اون پاک کنین و با یه رستارت همه مشکلات حل میشه
      فقط یه چیزی ! درایو c فایل boot.ini رو پاک نکنی ها !
      دیگه ویندوزت بالا نمیاد فردا میگی من گفتم کامپیوترتو خراب کردم

دیدگاه

سلام:
        نوشته اصلی توسط Farshad
        شما اول سیستم فایل رو از حالت مخفی باید خارج کنین
        بعد توی هر درایو یه فایل با پسوند ini باید باشه ! ( اسم دقیقش یادم نیست ! autorun و یا ... ) فقط کافیه که اون پاک کنین و با یه رستارت همه مشکلات حل میشه
        فقط یه چیزی ! درایو c فایل boot.ini رو پاک نکنی ها !
        دیگه ویندوزت بالا نمیاد فردا میگی من گفتم کامپیوترتو خراب کردم
        نشد :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
        کسی قبلا با این ویروس :evil:سرو کله نزده تا راه حل رو بگه راحت بشیم
        راستش اطلاعات رو هارد خیلی برام مهم است

دیدگاه

شما باید ویندوز رو عوض کنی بعد که ویندوز رو نصب کردی بری my computer رو کلیک کنی و بعد

tools>folde option >view > show hide کنی همچنین باید اون دو تا تیک زیر show hide رو هم برداری.
          وقتی این کار رو کردی باید دقت داشته باشی که رو درایو نباید دابل کلیک کنی حتی نباید کلیک راست وopen رو انتخاب کنی فقط باید از پنجره نوار ابزار بری و یکی یکی روی همه ی درایو ها کلیک کنی و دو تا فایل oturan.ini و یک فایل با پسوند exe رو shift+delet کنی همه ی درایو ها رو به همین صورت عمل کن بعد کامپیوتر رو ریست کن وقتی کامپیوتر بالا بیاد دیگه ویروس از بین رفته.
          ریست کردن کامپیوتر به این دلبل است که رجیستری شما باید refresh بشه .
          نکته: این مراحل رو با دقت انجام بده چون اگه یک جا اشتباه کنی ممکنه که ویروس دوباره روی سیستم عاملت بشینه و شما مجبور باشی دوباره ویندوز عوض کنی.
          موفق باشی
          موفق باشید.

دیدگاه

اگه هنوز ویندوزت رو عوض نکردی :
            این ویروس یا بهتره بگم تروجان اولین کاری که می کنه اینه FOlder option رو می گیره پس unhidden فایده نداره . اگه ویندوز رو هم عوض کنی و به موقع نجنبی باز همان آش و همان .....
            با مکافی نمی سه مشکل رو حل کرد . با node32 زمانی که نصب می کنی و پدیت شد وقتی رو یه هر درایو که کلیلک کنی دو تا تروجان پیدا می کنه و مشکل حل می شه . بعد از این پیشنهاد می کنم که وندوز عوض بشه بد نیست .
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام
              به نظرتون بهتر نیست یک بار اصولی تر با این ویروس ها برخورد کنید .
              چرا اولین راهی که معمولا پیشنهاد میشه ، تعویض ویندوز است . تعویض ویندوز آخرین راه است .
              آنتی ویروس ( البته به نظر من ) اصلا راه به حساب نمی آید .
              آنتی ویروس ها احمق تر از این هستند که بتوانند از پس همه ویروس ها برآیند .
              پس بهتر نیست به جای تعویض ویندوز یا تعویض و پدیت آنتی ویروس ، کمی بر خودمان تکیه کنیم .
              باور کنید پاکسازی دستی خیلی بهتر از تکیه بر آنتی ویروس جواب میده .
              به عنوان مثال ، چند روز پیش سیستمم ویروسی شد .
              آنتی ویروس هم داشتم . NOD32 ورژن 3 . پدیت هم شده بود .
              پس قاعدتان من نباید ویروسی می شدم .
              می دونید اولین کاری که ویروس کرد چه بود ، NOD را از کار انداخت . به همین راحتی .
              حالا به نظرتون باید چکار می کردم ، آنتی ویروس جدید نصب کنم ؟؟ یا ویندوز را عوض کنم .
              ویروسی که سیستمم را آلوده کرده بود را در اینترنت جستجو کردم . تنها شش روز از انتشارش می گذشت .
              به نظرتون چقدر طول می کشه تا شرکت های آنتی ویروس از وجود یک ویروس جدید مطلع شوند و پدیت مخصوص آن را عرضه کنند ؟
              پس بیایید خودمان با این موجودات زیرک و باهوش (و کمی دوست داشتنی ) دست و پنجه نرم کنیم .

اگر علاقه مند به بحث باشید ، ادامه می دهم .
              بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
              http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
              آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
              http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

ادامه بده
                از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام:
                  ادامه بدید

دیدگاه

سلام
                    شما اگه طبق تکاتی که بالا گفته ام پیش برید ویروس پاک میشه چون من خودم همین جوری پاک کردم.
                    در جواب دوستمان:
                    باید بگم ویروس روی سیستم عمل نشسته و شما چاره جز عوض کردن ویندوز ندارید .شما آنتی ویروس رو روی سیستم نصب می کنید پس در اصل سیستم عمل آنتی ویروس رو کنترل می کنه.وقتی سیستم عامل ویروسی باشه سیستم به شما اجازه نصب آنتی ویروس رو نمی ده .

دیدگاه

باید NOD32 رو هم تنظیم کنید تا حساسیتش قویتر بشه و نسبت به ویروسهایی که هنوز امضای آن را ندارد واکنش نشان بدهد وگرنه با تنظیمات اولیه به صورت معمولی کار می کند . من که فعلا از NOD32 بهتر ندیدم . چون روی سرعت کامپیوتر تاثیر مخرب نداره و هم قدرتش خوبه .

دیدگاه

سلام
                        به نظر من درست macafee سرعت کامپیوتر رو می گیره و لی خیلی قدرتمند و هر هفته پدیت میشه و شما می تونی از طریق اینترنت هر هفته مکافی رو به روز کنی .
                        در ضمن خیلی از شرکت ها مکافی رو ساپرت می کنند.
                        راستی پگرید 5225 مکافی الان تو اینترنت هست هر کی می خواد بره بگیره.

دیدگاه

اتفاقا این تروجان رو نمی تونه Clean کنه و ِdelete می کنه یعنی explorer.exe که یکی از فایل های مهم system32 هست رو . نتیجتا اینکه برای باز کردن دریو ها باید رایس کلیک و بعد اونو باز کنید .
                          من هم با node32 موافق ترم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X