اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال این مدار استراق سمع (سمعک) چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال این مدار استراق سمع (سمعک) چیه؟

استادمون گفته تابستون یه مدار استراق سمع (سمعک) بسازم . منم بعد کلی وقت حالا بفکر افتادم و این مدارو از اینترنت پیدا کردم و ساختم.
    اما مدار کار نمیکنه و وقتی به خروجی مدار هدفون رو وصل میکنم انگار یه حالت اتصال کوتاه رخ میده و دو سر خازن 100میکروفاراد 0.5 ولت افت ولتاژ پیدا میکنه. رو حالت عادی حدود 1.4 ولته.
    این اتفاق عادیه؟ اگه عادیه چرا مدار کار نمیکنه؟
    هر کسی کمکی ازش بر میاد دریغ نکنه خیلی به این مدار و نمرش احتیاج دارم

پاسخ : اشکال این مدار استراق سمع (سمعک) چیه؟

نوشته اصلی توسط دلارام22
    استادمون گفته تابستون یه مدار استراق سمع (سمعک) بسازم . منم بعد کلی وقت حالا بفکر افتادم و این مدارو از اینترنت پیدا کردم و ساختم.
    اما مدار کار نمیکنه و وقتی به خروجی مدار هدفون رو وصل میکنم انگار یه حالت اتصال کوتاه رخ میده و دو سر خازن 100میکروفاراد 0.5 ولت افت ولتاژ پیدا میکنه. رو حالت عادی حدود 1.4 ولته.

معلومه کار نمیکنه.بخاطر اینکه همراه سیگنال خروجی سیگنال دی سی هم هدفونت عبور میکنه.باید هدفونتو با یه چوک صوتی ایزوله کنی یا طبقه اخرتو از امیتر فالور استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60
      معلومه کار نمیکنه.بخاطر اینکه همراه سیگنال خروجی سیگنال دی سی هم هدفونت عبور میکنه.باید هدفونتو با یه چوک صوتی ایزوله کنی یا طبقه اخرتو از امیتر فالور استفاده کنی.
      نه به نظر من مدار درسته و دوستمون اشتباه کرده مثلا شاید میکروفون رو برعکس زده.
      هر کس مرتکب اشتباهي نشده، اکتشافي هم نکرده است.
      آدم پرحرف تخم مي پاشد و آدم خاموش درو مي کند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60
        دوست عزیز اگه بقول خودتون سیگنال دی سی از هدفون رد میشه ،خب اگه چک هم بذاره باز هم رد میشه چه فرقی میکنه :mrgreen:
        برای حذف سیگنال DC باید از خازن کوپلاژ استفاده کنند
        ...................
        اما در جواب دوستمون!!!
        همونطور که در نقشه گفته از یک بلندگو با اهم بالا استفاده کنید(یا لاقل یه مقاومت باهاش سری کنید) و همچنین خازن کوپلاژ در خروجی مدار قرار بدید
        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

مچکرم از اینکه وقت میگذارید.
          من به خروجی این مدار یه هدفون وصل میکنم که هر کدومش 33 اهمه و 2 تا شو سری میکنم حدودا میشه 80 اهم اما باز هم افت ولتاژ داره.
          در مورد استفاده از چوک هم فرقی نمیکنه چون خود چوک مقاومتش حتی از این 80 اهم کمتره و افت ولتاژ دو سر خازن 100 میکرو خیلی بیشتر میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
            دوست عزیز اگه بقول خودتون سیگنال دی سی از هدفون رد میشه ،خب اگه چک هم بذاره باز هم رد میشه چه فرقی میکنه :mrgreen:
            برای حذف سیگنال DC باید از خازن کوپلاژ استفاده کنند
            ...................
            اما در جواب دوستمون!!!
            همونطور که در نقشه گفته از یک بلندگو با اهم بالا استفاده کنید(یا لاقل یه مقاومت باهاش سری کنید) و همچنین خازن کوپلاژ در خروجی مدار قرار بدید
            دوست عزیز چوک به چند منظور مورد استفاده قرار میگیره اولا نمیذاره سیگنال دی سی به خروجی(هدفون) منتقل بشه فقط در قسمت ورودی چوک_ سیگنال دی سی عبور میکنه.همچنین برای تطبیق امپدانس مورد استفاده قرار میگیرد.
            اگر میخواهید از خازن کوپلاژ استفاده کنید باید یک مقاومت هم اندازه با مقاوت هدفون به کلکتور وصل کنید.

دیدگاه

استراق سمع؟ = سمعک؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                استراق سمع؟ = سمعک؟

مگه فرقی دارن؟ سمع تو عربی میشه صدا دیگه؟ استراق سمع میشه شنیدن صدا .... نمیدونم.............
                لطفا یکی منو راهنمایی که از این مدار جواب بگیرم. 10 بار رو بردبرد بستم و باز کردم. یه مدار سمعک حساس و خوب که کار بکنه کسی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                  استراق سمع؟ = سمعک؟
                  مگه فرقی دارن؟ سمع تو عربی میشه صدا دیگه؟ استراق سمع میشه شنیدن صدا .... نمیدونم.............
                  لطفا یکی منو راهنمایی که از این مدار جواب بگیرم. 10 بار رو بردبرد بستم و باز کردم. یه مدار سمعک حساس و خوب که کار بکنه کسی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دلارام22

می ترسم بهتون توضیح بدم و ناراحت بشین.
                    شما یه مدار آمپلی فایر می خوای. چیزی که زیاده توی نت مدار آمپلی فایر هستش.
                    اصلا شما مگه رشتت برق نیست؟
                    شما نمی تونی یه ترانزیستور رو بایاس کنی و سیگنالت رو تقویت کنی و بدی اسپیکر(بلندگو)؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دلارام22

دوست عزیز استراق هم از سرقت میاد...بمعنای دزدی
                      از استراق سمع در فارسی بمعنای مخفیانه گوش دادن یاد میشه
                      در ضمن حرف ک آخر کلمه سمعک در عربی بمعنای کوچک میباشد(پس مدار شما هم باید کوچیک باشه!!!!!)

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دلارام22

سلام
                        مقدار مقاومت 1M2 رو کمتر کنید مثلا 470کیلو و مقدار مقاومت 2k2 رو بیشتر کنید مثلا 4.7کیلو.
                        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                          سلام
                          مقدار مقاومت 1M2 رو کمتر کنید مثلا 470کیلو و مقدار مقاومت 2k2 رو بیشتر کنید مثلا 4.7کیلو.
                          ممنون. اینکارو کردم اما تغییر خاصی نکرد. اما بعد کلی ور رفتن گفتم تغذیه مدارو زیاد کنم و وقتی 12 ولت کردم خیلی بهتر شد لااقل میشه تحویل استاد داد که یه چیزی تحویل داده باشیم. بعد گفتم شاید مقاومت 1.2 کیلو اهم زیاده اما اونم کم کردم تغییری نکرد. اصلا تو این مدار تا 100 کیلو حتی بعضیاشو تا 1 مگا اهم مقادیر رو کم و زیاد کنیم هیچ تغییری ایجاد نمیشه.... :eek:

دیدگاه

من میگم خازن 100 نانوی موازی با میکروفن رو حذف کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط --Mostafa--
                              من میگم خازن 100 نانوی موازی با میکروفن رو حذف کنید
                              :angry: مچکرم اما فرقی نکرد. :angry:
                              فکر کنم باید بیخیال این مدار بشم. چند روزی میشه وقتمو هدر دادم الکی. تا همین جام شبا خواب وحشتناک میبینم
                              واقعا کی این نقشه هارو با این رنگ و لعاب گول زننده میزاره تو اینترنت؟ جالبی اینکه این نقشه رو تو خیلی از سایت ها دیدم که شروع به ساختش کردم... :cry2:
                              از همه دوستان ممنونم که کمکم کردن. این نقشه اصلا فکر نکنم واقعی باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X