اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد خروجی آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد خروجی آمپلی فایر

سلام دوستان گرامی
    یه سوال داشتم:
    اگه از دو لاین خروجیه یه آمپلی که ترانسش سه سره،فقط از یه لاین اون استفاده کرد،از نصف توان آمپلی استفاده شده یا تمام توان آمپلی؟
    میخوام بدونم اگه بجای اینکه هر لاینو به یه بلنگو وصل کنیم،دو بلنگو رو فقط به یه لاین وصل کنیم،چجوریه؟ آیا تو این حالت از نصف توان آمپلی آستفاده شده یا نه تو هر دو حالت از حد اکثر توان استفاده شده؟
    ممنون از پاسخهاتون.
    راستی اینم توضیح بدم که توی هر دو حالت از بلندگوهای با امپدانس برابر استفاده شده
    ینی اگه به هر لاین یه بلندگو با امپدانس 4 اهم وصل شده،اومدم دوتا بلندگو با امپدانس 8 اهم موازی کردم بعد فقط به یه لاین از خروجی امپلی وصل کردم. اوکی؟!
    با این توضیحات نظرتون چیه؟

پاسخ : سوال در مورد خروجی آمپلی فایر

اگر امپلی فایر شما استریو باشه و شما فقط از امپ استفاده کنید پس این یعنی از توان یکی از امپ ها صرف نظر کردی پس میشه نصف توان امپ...
    فرقی نمیکنه اگر خروجی رو به یه بلندگو وصل کنی کل توان به همون بلندگو منتقل میشه.اما اگر دو تا بلندگو رو بهش وصل کنی (به امپدانس امپ یکی باشه) فقط توان رو بین دو تا بلندگو تقسیم کردی ...
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

میدونید چیه من با هزار بدبختی یه کراس اوور ساختم،فقط یکی ساختم و میخوام اونو رو یه لاین از خروجیا بزارمو بلندگوهارو بش وصل کنم.
      منظورمو متوجه شدید؟
      امپلی من استریو هست،واسه همینم 2 تا خروجی داره دیگه،
      پس ینی حتی اگه یه بلنگو با دو برابر توان هر یک از بلندگوهای اولیه به یه لاین از آمپلی وصل کنم،برای آمپلی فرق نمیکنه و حد اکثر توان آمپلی استفاده شده،درسته؟

دیدگاه

ممکنه به طبقه پوش پولت آسیب برسه بدلیل اثر بار گذاری ممکنه سیگنال طبقات قبلی تضیف بشه....
        خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

پس ینی من باید یه کراس اوور دیگه بسازمو بزاروم رو اون یکی لاین و مثل همیشه به هر لاین یه بلندگو وصل کنم؟
          ولی الان حدود 24 ساعته که دارم با این روش از آمپلی استفاده میکنم،اتفاق خاصی نیفتاده!!

دیدگاه

آخه شما دقیقا اشاره نکردی از چه دیوایسایی استفاده کردی حدقل 2 زار اطلاعات از مدارت بده........
            خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ardeshir74
              پس ینی من باید یه کراس اوور دیگه بسازمو بزاروم رو اون یکی لاین و مثل همیشه به هر لاین یه بلندگو وصل کنم؟
              ولی الان حدود 24 ساعته که دارم با این روش از آمپلی استفاده میکنم،اتفاق خاصی نیفتاده!!
              شما با این کار صدا رو مونو کردی اینطور که بدرد نمیخوره شما باید از هر دو تا امپلی استفاده کنی که صدا استریو بشه
              منبع ورودی امپ شما چی هست؟

دیدگاه

ورودیه آمپ کامپیوتره
                اینم اطلاعات کامل آمپ http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79589.0
                آقا مصطفی این مدار کلن یه آمپلی هست،اینگه میگید باید از هر دو استفاده کنیدو نفهمیدم!!!؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ardeshir74
                  آقا مصطفی این مدار کلن یه آمپلی هست،اینگه میگید باید از هر دو استفاده کنیدو نفهمیدم!!!؟؟؟
                  مگه شما نگفتید که من از دو لاین امپلیم فقط یکیشو استفاده میکنم حالا میگید امپلیم یکی هست ما که نفهمیدیم
                  بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

شاید منظور ایشان دو لاین ترانزیستور منفی و مثبت هست!!! :-??
                    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                      شاید منظور ایشان دو لاین ترانزیستور منفی و مثبت هست!!! :-??
                      مگه میشه سام جان فقط از یه ترانزیستور استفاده کرد :eek:هر ترانزیستور ماله یه سیکل هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                        مگه میشه سام جان فقط از یه ترانزیستور استفاده کرد :eek:هر ترانزیستور ماله یه سیکل هست
                        مصطفی جان معلومه که نمیشه :mrgreen: آخه دوستمون خیلی مبهم پرسیده .من هم گفتم شاید به اشتباه همچین منظوری داره
                        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X