اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد تغییر ولتاژ خروجی محافظ کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد تغییر ولتاژ خروجی محافظ کامپیوتر

سلام خدمت تمامی دوستان
    من می خواهم در مدار محافظ کامپیوتر تغیراتی اعمال کنم تا بتوانم بر روی ولتاژ خروجی از محافظ کنترل داشته باشم و بسته به کم و زیاد بودن ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی از آن را کم و زیاد کنم
    آیا باید از پتانسیومتر استفاده کنم؟
    لطفا بنده را راهنمایی فرمایید
    با تشکر

پاسخ : راهنمایی در مورد تغییر ولتاژ خروجی محافظ کامپیوتر

پتانسیومتر؟؟؟؟ :surprised: تو اون توان؟؟؟ :cry2: دوست عزیز میتونم یه سوال بپرسم برای چی میخواید این کار رو بکنید؟؟؟؟
    خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

شرمنده اگه اطلاعاتم در مورد الکترونیک ضعیف هست
      جایی که من هستم ولتاژ داخل پریز ها حدودا 235 ولت هست می خوام از المانی استفاده کنم که به وسیله سلکتور بتوانم در صورت نیاز با وارد و خارج کردن آن المان ولتاژ را به 220 ولت برسونم
      آیا شدنی هست؟

دیدگاه

دشمنت شرمنده عزیزم..اگر چیزیم گفتم شوخی کردم.....باهم بخندیم به هم نخندیم.....اولا: هیچ کاری تو برق غیر ممکن نیست....ثانیا: شما تو چه زمانی دارید میگین ولتاژ 235 هست(چه زمانی از روز)....ثالثا:اکثر وسایل برقی تا 240 ولت مشکلی ندارن برای کار کردن اگر واقعا ولتاژ انقدر بره بالا که خطرناک باشه(مثلا برق 2 فاز بشه یا ولتاژ از 260 ولت تجاوز کنه) بقول خودتون محافظ برق کامپوتر ولتاژ رو قطع میکنه پس لازم نیست کار خاصی بکنی.... مگر تا حالا وسایلتون آسیب دیده که این کارو میخواید بکنید؟؟ رابعا:معلومه خونتون نزدیک مراکز صنعتیه(مثل کارخونه)(البته فقط یه حدسه)....خامسا:این کار با اینورتر ممکنه(یه مدار مفصله که طراحیش کار هر کسی نیست) اگر یه المان تنها میتونست این کارو بکنه دیگه این همه دردسر نداشتیم شما جریانتون متغییره اگر یه مقاومت متغییر وات بالا (که تو اون توان فکر نکنم پیدا کنی) بذارید باید دائم بشینید ولتاژ رو نگاه کنید هی تغییر بدید(تازه اگر اشتباه نکنید و با سرعت تغییرات برق این کارو بکنید)پس افت ولتاژ هم متغییر میشه (قانون اهم) بعد تازه اون مقاومت کلی تلفات داره...داغ میشه وهزار ویک مشکل..... oo:
        خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

خواهش میکنم
          ممنون از جوابتون
          به خاطر آسیب وسایل نبود
          بیشر به خاطر کنجکاوی و ایده آل کردن شرایط بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X