اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

stupid question - چطور یک متغیر را در flash میکروکنترلر ARM تعریف کنیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

stupid question - چطور یک متغیر را در flash میکروکنترلر ARM تعریف کنیم؟

سلام
    من از keil استفاده می کنم. می خواهم یک متغییر تعریف کنم که با روشن خاموش شدن micro از بین نره و همچنین قابل تغییر باشه و ثابت نمونه.
    مثلا می خواهیم تعداد دفعاتی که یک دگمه فشرده شده را بشماریم و همچنین می خواهیم وقتی میکرو خاموش روشن شد این شمارشگر صفر نشه. شمارنده باید در چه متغییری جای بگیره؟
    مثل
    eeprom int x=1; که در codevision avr بود.
    اینجا باید چکار کنم؟
    تعریف ما متغیر const و _flash را در فروم دیدم ولی آیا این ها قابل تغییر در حین برنامه هستند

پاسخ : stupid question - چطور یک متغیر را در flash میکروکنترلر ARM تعریف کنیم؟

سلام
    اینکاری که شما میخواین انجام بدین در واقع نیاز به EEPROM دارین که متاسفانه بعضی از میکروهای ARM داخلش ندارند ! پس برای این کار دو روش وجود داره که میتونی ازش استفاده کنی :

1- استفاده از حافظه ی FLASH به عنوان EEPROM که این کار فقط با دستورات اسمبلی میشه ! و متاسفانه من زیاد راجبش تحقیق نکردم ! ولی 100% شدنیه

2- استفاده از EEPROM خارجی در کنار میکرو ! که این هم شدنیه و هم (فک کنم ) سریعتر به هدفت بررسی

موفق باشی

دیدگاه

ممنون از شما. اسمبلی مکافات هست باید همان بروم سراغ eeprom
      ولی تو فروشگاه این سایت eeprom بالای 512 کیلو نیست اگر 2MB بود عالی می شد.

دیدگاه

الان متوجه شدم که اعداد این ها نشانگر بیت است و نه بایت .
        من حداقل 1M بایت حافظه جهت ذخیره سازی اطلاعات نیاز دارم پیشنهاد شما چیست؟

دیدگاه

با کسب اجازه از آقای پیمان نوری ...

من بهت پیشنهاد میکنم از AT45DB321 ... که یه Flash به ظرفیت 4 مگابایت هست و از طریق خط SPI به میکروت وصل میشه استفاده کنی ...
          آی سی ارزشمندی هست ... به نظر من ارزشش رو داره روش وقت بزاری .

دیدگاه

من یه پیشنهاد راحت تر دارم
            یه مموری SD بخر با یه سوکتش
            در ساده ترن حالت شما یه مموری با حجم یک گیگا بایت میخری و خیلی هم گرون نیست و میتونی تا دلت بخاد دیتا روش ذخیره کنی
            توی انجمن هم یه آموزش براش گذاشتم
            دیتای مورد نظر رو توی یک فایل با پسوند txt. ذخیره کن و بعد بخونش خیلی هم راحته
            زندگی یعنی امید و حرکت
            کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
            سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
            به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

با تشکر از شما دوستان بزرگوار.
              مدیریت هزینه ها در این پروژه مهمه و فکر می کنم با IC کردن برام بهتر باشه.
              تو فروشگاه این سایت IC فلش نیست متاسفانه.

دیدگاه

سلام جناب علی ایمان فر ...
                مطالب زیادی رو تو این سایت ازتون یادگرفتم ... بابت تک تکشون ازتون تشکر میکنم .

جناب ایمان فر ... من با MMC ها دو تا مشگل عمده داشتم ... یکی اینکه دستگاهاه هایی که باهاشون ساختم از فاز QC راحت رد نمیشن ... نمیدونم علتش چی هست ...
                اونجایی که من کار میکنم سطح پیچیده ای از QC رو مطالبه میکنه ... و شرایط سختی رو برای رد شدن از فاز QC عنوان میکنه ... معمولا هم بردهایی که شامل MMC میشن نمیتونن از این فاز رد بشن ...
                و گرنه MMC بهترین پیشنهاد هست .

شما چگونه این مشگل رو حل کردین ... نمیخوام MMC رو به برد هویه کنم ... از پاسخگوییتون تشکر میکنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط v_ilkhani
                  سلام جناب علی ایمان فر ...
                  مطالب زیادی رو تو این سایت ازتون یادگرفتم ... بابت تک تکشون ازتون تشکر میکنم .

جناب ایمان فر ... من با MMC ها دو تا مشگل عمده داشتم ... یکی اینکه دستگاهاه هایی که باهاشون ساختم از فاز QC راحت رد نمیشن ... نمیدونم علتش چی هست ...
                  اونجایی که من کار میکنم سطح پیچیده ای از QC رو مطالبه میکنه ... و شرایط سختی رو برای رد شدن از فاز QC عنوان میکنه ... معمولا هم بردهایی که شامل MMC میشن نمیتونن از این فاز رد بشن ...
                  و گرنه MMC بهترین پیشنهاد هست .

شما چگونه این مشگل رو حل کردین ... نمیخوام MMC رو به برد هویه کنم ... از پاسخگوییتون تشکر میکنم .
                  سلام
                  شما لطف دارید
                  یه سوال QC منظورتون کنترل کیفیت هست؟
                  اگه کنترل کیفیت هست نمیدونم به چه علت نمیتونن QC رو رد کنن آخه مشکل چیه دقیقا میشه بیشتر توضیح بدین؟
                  زندگی یعنی امید و حرکت
                  کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
                  سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
                  برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
                  به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X