اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بردهای ارزان قیمت خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بردهای ارزان قیمت خارجی

دوستانی که احیانا دنبال خرید بردهای ارزان قیمت خارجی هستند، لینک زیر تعداد زیادی از این بردها رو معرفی کرده و بهشون لینک داده
    http://tristesse.org/FPGA/CheapFPGADevelopmentBoards

اضافه شده در تاریخ :
    کسانی که دنبال پروژه های دانشگاهی هستند، خوبه که از این بردها استفاده کنند چون تخفیف دانشگاهی هم داره و مطمئن هم هستند و پروژه های زیادی باهاشون کار شده.
    یا علی.

پاسخ : بردهای ارزان قیمت خارجی

با سلام
    دوست عزیز من میخام تازه با fpga کار کنم اما تا حالا فقط نرم افزاری بوده،میخام یه برد بگیرم اما نمیدونم کدوم بخرم حتی
    اگه میشه راهنمایی کنید ( بازم تاکید میکنم من تازه کارم اما میخام ادامه بدم و بردی میخام که تا مدتی بیناز باشم و محبور نشم که برم یه برد دیگه بگیرم )
    ممنون

دیدگاه

@iNano
      برای خرید مناسب به چند نکته باید بتونید پاسخ بدید
      1) چقدر میتونید هزینه کنید. توجه کنید که قیمت بردهای خرید خارج تقریبا 2 برابر قیمت سایتش میرسه به دست مصرف کننده داخلی
      2) چه نیازی دارید یا به چه ادوات کناری نیاز دارید. برخی از این بردها رو مطالعه کنید تا تفاوت سخت افزاری اونها رو بدونید.
      یا علی.

دیدگاه

راسش من چون تازه کارم زیاد دنبال امکانات حرفه ای نیستم
        هدفم اینه که عملی هم کار کنم خوندم اما چیزی دستگیرم نشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iNano
          راسش من چون تازه کارم زیاد دنبال امکانات حرفه ای نیستم
          هدفم اینه که عملی هم کار کنم خوندم اما چیزی دستگیرم نشد
          خیلی ها رو دیدم از Spartan3 XCS3s400 شروع میکنن البته خودم هم اولاش با همین نوع شروع کردم
          قابلیت هاش بیشتر از یک کاربر آماتور و تازه کار هست

هم شرکت نوآوران و هم آقای نجفی پروجکت برد (برد کانفیگ) خوبی براش طراحی کردند و میفروشند

دیدگاه

اگه کسی پایه باشه من حاضرم برا طراحی وتولید بریم تو گود .حقوق معنویش - مالکیت - هم مهم نیست برام .هزینه هم تا 100 تومن میزارم .
            امکانات خانگی خوبی برا تولید مدار چاپی دارم . تا حالا 2لایه نزدم ولی میتونم برا برد چهار لایه دور خیز کنم .
            آما وقت آزادم کمه
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

اگه کسی پایه باشه من حاضرم برا طراحی وتولید بریم تو گود .حقوق معنویش - مالکیت - هم مهم نیست برام .هزینه هم تا 100 تومن میزارم .
              امکانات خانگی خوبی برا تولید مدار چاپی دارم . تا حالا 2لایه نزدم ولی میتونم برا برد چهار لایه دور خیز کنم .

متاسفانه هزینه تموم شده طراحی و تولید در تعداد کم بالاست. حتی اگر به قیمت برخی از این بردها توجه کنید می بینید که قیمت کلش از قیمت قطعاتشم پایینتر هست.
              البته من تبلیغ استفاده از این بردها رو نمیکنم. فقط به عنوان چند تا انتخاب مطرح کردم. شرکتهای داخلی هم هستند که مشابه این بردها رو دارن.
              کسانی که میخوان خودشون طراحی برد انجام بدن خوبه که شماتیکها و PCBهای این بردها رو دانلود کنن و از اونها ایده بگیرن. خوشبختانه معمولا این بردها مستندات قوی دارن و در حد فایلهای شماتیک و PCB هم اطلاعاتشون موجود هست
              یا علی.

دیدگاه

با سلام
                چطور میتونم به این بردها دسترسی داشته باشم؟

دیدگاه

با سلام
                  چطور میتونم به این بردها دسترسی داشته باشم؟
                  اگر بخواهید میتنونید از طریق شرکتهای واسطه اونها رو بخرید. من شرکتهایی تو تهران میشناسم که این کار رو انجام میدن. هزینه تموم شده هم تقریبا دو برابر قیمت سایت در میاد.

یک نکته این که تمامی مستندات این بردها رو میتونید از سایتش استخراج کنید و همچنین پروژه های زیادی باهاشون انجام شده که برای یادگیری میتونید از اونها استفاده کنید.

یا علی.

دیدگاه

به نظر من بهترین گزینه برد Papilio هست. هم ارزون قیمت هست و هم تمام سورس برنامه هاش و شماتیک توی سایت زیر موجود هست:
                    http://papilio.cc/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس 80
                      اگر بخواهید میتنونید از طریق شرکتهای واسطه اونها رو بخرید. من شرکتهایی تو تهران میشناسم که این کار رو انجام میدن. هزینه تموم شده هم تقریبا دو برابر قیمت سایت در میاد.

یک نکته این که تمامی مستندات این بردها رو میتونید از سایتش استخراج کنید و همچنین پروژه های زیادی باهاشون انجام شده که برای یادگیری میتونید از اونها استفاده کنید.

چند مورد از این شرکت هارو معرفی کنید و اینکه شما تا بجال از این شرکت ها خرید کردید؟فکر میکنید چه مدت زمانی طول میکشه تا برد بدستم برسه؟

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
                      به نظر من بهترین گزینه برد Papilio هست. هم ارزون قیمت هست و هم تمام سورس برنامه هاش و شماتیک توی سایت زیر موجود هست:
                      http://papilio.cc/
                      این برد از کجا میتونم تهیه کنم و قیمت تمام شده چقدر میشه؟

دیدگاه

دوستان الان شرکت هایی نظیر "رهپویان علم و صنعت آوا" به آدرس www.dspcore.ir ، یک سری برد آموزشی ارائه میکنند بنظرتون این بردها چطور هستند با توجه به اینکه با تراشه های مختلف هم وجود داره و یا جاهای دیگه مثل این

دیدگاه

دوستان الان شرکت هایی نظیر "رهپویان علم و صنعت آوا" به آدرس www.dspcore.ir ، یک سری برد آموزشی ارائه میکنند بنظرتون این بردها چطور هستند
                          من با یکی از بردهای این شرکت(Spartan 6) کار کردم. خوب از نظر مستند سازی و ارائه شماتیکها و PCBها قابل مقایسه با شرکتهای خارجی نیستن. تو این بردی که من کار کردم یه سری اشکالات هم بود. مثلا فایل UCF با شماتیک مطابقت نداشت.
                          قیمت بردشون رو هم میتونید با قیمت گرفتن از خودشون و مقایسه با قیمت سایتهای خارجی بررسی کنید.

مسلما حس خوبی به آدم دست میده اگه بتونه از شرکتهای داخلی خرید کنه ولی باید عواقبش رو هم در نظر داشته باشید.

چند مورد از این شرکت هارو معرفی کنید و اینکه شما تا بجال از این شرکت ها خرید کردید؟
                          به نظرم خود شرکت رهپویان براتون میتونه خرید هم انجام بده. www.dspcore.ir
                          با جستجو تو جمهوری هم میتونید شرکتهایی پیدا کنید.
                          اگر انتخابتون رو انجام دادید بگید تا من از شرکتهای طرف کارمون هم براتون قیمت بگیرم.
                          یا علی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X