اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای پخش یک تراک صوتی با avr و mmc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای پخش یک تراک صوتی با avr و mmc

با سلام خدمت همه اساتید
    من میخواهم یک ایوی ار را به یک حافظه مثل mmc وصل کنم و از توی اون یک تراک صوتی(فرمتش مهم نیست ولی mp3 بهتره) که طولش مثلآ 10 ثانیه هست رو پخش کنم یعنی میخواهم بدونم اول به چه صورت تراک رو تو mmc ضبط کنم بعد چطوری ادرس دهیش کنم و بعد با چه وسایل اضافی پخشش کنم
    تو رو خدا کمک کنید :cry: :cry:
    :redface: :redface:mer30
    هیچ و دگر هیچ

پاسخ : کمک برای پخش یک تراک صوتی با avr و mmc

سلام
    این کاری تو می خوای انجام بدی ترکیبی از چندین پروژه است که در سایت جدا جدا بحث شده !

در مورد ارتباط با MMC که توابع آماده اش هم بچه ها زحمتش رو کشیدن .. برای codevision البته نه با فرمت fat !!

در مورد ضبط صدا که از A/D خود میکرو می تونی استفاده کنی ! نکته قابل توجه اینه که اصولا هیچ مدوم از این Mp3Player ها به فرمت mp3 ضبط نمی کنند .. البته مدل های جدید رو ندیدم .. پس به همون فرمت Wave که در حقیقت پشت سر هم ریختن sample ها هست باید کار کنی ! یعنی نتیجه ی A/D رو بریزی داخل MMC که با توابع آماده خیلی ساده هست. برای پخش هم که معکوس همینه !!!

فقط یه سری مدار واسطه مثل آمپلی فایرها و فیلترها میمونه که صدای ضبط شده و پخش شده کیفیت مطلوبی پیدا کنند !

نحوه ی کار با MMC v رو در بخشی به همین نام می تونی بخونی .. توابع رو هم دانلود کنی !

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون ولی میشه یکم بیشتر توضیح بزاری یا منبع در اختیارم بزاری بیشتر میخوام بدونم چه جوری میشه ادرس دهی کرد و صدا رو پخش کرد این دو قسمت خیلی مهمه که میخوام با bascom واسش بنویسم بازم تشکر میکنم ازتون
      هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

شما باید اول پروتکل MSDOS FAT16/32 رو رعایت کنید و فایلهای درون mmc رو باز کنید و به بایتهای مربوطه دست پیدا کنید بعد این دیتا رو به صورت spi برای vs1003 ارسال کنید و این آیسی هم که یه دیکودر mp3 هست در خروچی به شما صوت میده

کار زیاد ساده ای نیست اما باسکام توابع خوندن fat16/32 رو داره تویه سایت mcs سازنده ی باسکام یه پروژه با همین مزمون هست

اینجا هم یه سرچی واسه mp3 player بکن فکر کنم همون پروژه باشه :smile:

ِِDie for Life, Not Live to Die
        Freedom Fighter
        " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام

آقا حمید شما با adc میکرو نمی تونی صدا رو ضیط کنی //// نگو میشه که من 2ماه ول مطل بودم :angry: :angry: .. ولی اگه با ایسی ظبط صدا میتونه کار کنه
          ایمان

دیدگاه

مرسی از اقای chia میخوام بدونم خودت اینو عملی کار کردین یا نا خیلی مهمه
            در ضمن من mp3player نمی خوام درست کنم من میخوام یه دستگاه درست کنم که هر موقع با میکرو اراده کرده یک تراک که مد نظر منه چه از اول چه از اخر چه وسط یا هرجای دیگه بشه پخش کرد منظورم طریغه ادرس دهی اون در میکرو در زبان basecom میکرو چهجوری بفهمه که من تو انهمه تراک کدوم تراکو میخوام پخش کنم ممنون میشم اگه بقیه دوستانم که میدونن کمک کنن چیزی که ازشون کم نمیشه :mrgreen: :redface:
            و در ضمن در باری اون ای سی دیکودر mp3 کسی طرز کار دقیقشو میدونه یا کار کرده باهاش اگه کار کرده ممنون میشم بگه
            بازم تشکر میکنم
            هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eimangh
              سلام

آقا حمید شما با adc میکرو نمی تونی صدا رو ضیط کنی //// نگو میشه که من 2ماه ول مطل بودم :angry: :angry: .. ولی اگه با ایسی ظبط صدا میتونه کار کنه
              چرا با ADC میکرو نمیشه ؟؟؟؟
              اصلا واسه همین گذاشتنش.
              جدا از شوخی مشکلت رو هم بگه که چرا دوووو ماااه ه ....
              اگر آن كس كه بايد باشد، نيستي ؟
              پس چه فرقي مي كند كه كيستي ؟

دیدگاه

آقا منم با adc میکرو این کار رو کردم و جواب گرفتم .. البته هر چی گشتم شمانیک رو پیدا نکردم که بزارم !! ولی میشه ...

دیدگاه

سلام منم با آقا ایمان هم نظرم :sad: نمیدونم از اینکه میگید میشه با A/D صدا ضبط کرد منظورتون چیه oo: اگه ممکنه یه کم توضیح بدین ببینیم چیه قضیه :nice:
                  دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

آقا من یه مداری دیدم که فقط یه ic 8051 داشت. و یه بلندگو هم بهش وصل بود و صوت رو پخش میکرد.

کسی رو این پروژه کار کره یکمی توضیح بده ممنون میشیم.
                    www.icesi.ir

دیدگاه

من این پروژه رو که صدا رو ضبط کنه و دوباره پخش کنه انجام ندادم اما به نظرم برای این کار باید به شکل زیر عمل کنید

قسمت آنالوگ:

اول از همه چیز شما دامنه ی صدا رو هر قدر که هست باید به 0 تا 5 ولت تبدیلش کنید

برای این کار اول دامنه رو به -2.5 تا +2.5 ولت پیک تو پیک تبدیل کنید و بعد بهش 2.5 ولت آفست بدید تا به 0 تا 5 ولت تبدیل بشه

بعد کافیه که بوسیله ی یک بافر اونو به یکی از کانالهای adc میکرو یا هر adc دیگه ای بدید

قسمت دیجیتال:

شما باید از یه پروتکل برای سازماندهی و آدرس دهی تراکهای ظبت شده که همان فایلها هستند بسازید

و یا اینکه از پروتکل ویندوز و fat استفاده کنید باسکام در ورژن جدیدش این پروتکل رو نوشتن که با دستورات مختلف میتونید

یک فایل رو ایجاد کنید و یا بخونید و یا در کل حافظه اسم فایل مورد نظر رو سرچ کنید و امکانات جالب دیگه ای هم داره

با مراجعه به help باسکام میتونید به طور کامل طرز کار این دستورات رو ببینید
                      Freedom Fighter

دیدگاه

شما بگین منظورتون از این که نمیشه چیه ؟؟

صدا با 8051 ؟؟؟
                        خوب PWM دیگه + LPF
                        درسته ؟

خیلی سادست.
                        DAC هم نمیخواد.
                        PWM رو هم نرم افزاری میشه پیاده کرد.
                        اگر آن كس كه بايد باشد، نيستي ؟
                        پس چه فرقي مي كند كه كيستي ؟

دیدگاه

سلام chia جان چطوری؟ اینیکه میگی درست اما همونطور که میدونی sampling مربوط به ضبط برای صدارو باید خیلی زیادش کنیم که بهمون جواب بده تا حداقل صدا رو بهمون بده :angry: از طرفی این همه داده ی ورودی باید یه جا تو همون میکرو ذخیره شه که فکرکنم جا زیاد بخواد ! :sad: حالا اگه چند نوع صدارو بخوایم چند دقیقه ضبط کنیم اون وقت حال و روز میکرو چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry2:
                          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hess
                            سلام chia جان چطوری؟ اینیکه میگی درست اما همونطور که میدونی sampling مربوط به ضبط برای صدارو باید خیلی زیادش کنیم که بهمون جواب بده تا حداقل صدا رو بهمون بده :angry: از طرفی این همه داده ی ورودی باید یه جا تو همون میکرو ذخیره شه که فکرکنم جا زیاد بخواد ! :sad: حالا اگه چند نوع صدارو بخوایم چند دقیقه ضبط کنیم اون وقت حال و روز میکرو چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry2:
                            سلام
                            مرسی دوست عزیز

درسته به نظر خود من میکرو از atmega64 کمتر نباید باشه و البته یه بافر نرم افزاری از نوع sram باید ساخته بشه که سمپل ها بعد از ذخیره بر روی sram و بعد از پردازش مورد نیاز به پورت spi فرستاده بشه و بر روی mmc ذخیره بشه این نکته رو هم در نظر داشته باشید که سرعت حافظه ی شما باید زیاد باشه مثلا نمیتونید روی EEPROM ذخیره کنید چون در نوشتن عملا کنده

موفق باشید :smile:
                            Freedom Fighter

دیدگاه

سلام

Application note های atmel که سیر تا پیاز همچین پروژه ای رو گفته.با قابلیت ضبط و پخش و پاک کردن.همراه با کد c برای کدویژن و فایل هگز و...( توضیح کامل )

AVR335: Digital Sound Recorder
                              with AVR® and DataFlash

Digital Voice Recorder
                              • -8bit Sound Recording
                              • 8 kHz Sampling Rate
                              • Sound Frequency up to 4000 Hz
                              • Maximum Recording Time 4 1/4 Minutes
                              • Very Small Board Size
                              • Less than 700 Bytes of Code
                              کافیه عنوانش رو توی اتمل سرچ کنید.فایلشو تو سیستمم گم کردم. فقط pdf شو دارم.اگه پیدا نکردید بگید بذارم.
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X