اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با سنسور خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با سنسور خازنی

سلام ! چطور می شه ظرفیت سنسر های خازنی رو با avr اندازه گرفت ، مثلا یک سنسور رطوبت خازنی چطوری روی مدار بسته می شه و چه کدی در codevision بنویسیم که این کار رو انجام بده !

با تشکر

پاسخ : کار با سنسور خازنی

نوشته اصلی توسط nakisa.amarello
    سلام ! چطور می شه ظرفیت سنسر های خازنی رو با avr اندازه گرفت ، مثلا یک سنسور رطوبت خازنی چطوری روی مدار بسته می شه و چه کدی در codevision بنویسیم که این کار رو انجام بده !

با تشکر
    شما با یه 555 میتونی این کار کنی ... یه مولتی ویبراتور ببند , خازنی که توی محاسباتت میاد رو به جاش این سنسور رو بزار ... فرکانس خروجی رو با میکرو بخون

دیدگاه

از مدار شکل زیر :NO: می تونی استفاده کنی و با ADC میکرو کنترلر برنامه بنویسی.

DHT22 Temperature/Humidity Sensor

خداوندا
      از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
      فراموشش کن
      دکتر علی شریعتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
        از مدار شکل زیر :NO: می تونی استفاده کنی و با ADC میکرو کنترلر برنامه بنویسی.

DHT22 Temperature/Humidity Sensor

امکانش هست راجع به مدار یکمی توضیح بدید؟

دیدگاه

سنسور DHT22 یک سنسور خازنی که در زیر دیتا شیت دانلود کنید ببینید :NO:
          http://www.adafruit.com/datasheets/DHT22.pdf

خروجی سنسور وصل میشه به پایه ADC0 میکرو کنترلر و بعد از اندازه گیری رطوبت مقدار اندازه گیری شده به صورت سریال بوسیله سه پایه DATA / LATCH / CLOCK به آیسی 74595 ارسال میشه و از آنجا برروی سگمنت کاتد مشترک نشان داده می شود
          خداوندا
          از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
          فراموشش کن
          دکتر علی شریعتی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X