اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در PCB با پروتل dxp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در PCB با پروتل dxp

سلام:
    من تازه با پروتل dxp دارم کار می کنم
    مدار ساده ای رو دارم برای یاد گیری طراحی می کنم تا اینجا پیش رفتم

حالا برای اینکه بتونم مدار رو به PCB کامل تیدیل کنم توی لایه bottom سپس پرینت رو بیگیرم باید چیکار کنم؟

پاسخ : مشکل در PCD با پروتل dxp

دو راه کلی وجود داره
    1- استفاده از مسیر یابی دستی
    2- استفاده از مسیر یابی اتوماتیک

موفق باشی

دیدگاه

دو سوم راه رو که رفتی .... . Net ها درست هستند . قطعه ها رو کامل بیار درون Keepout و مسیر کشی اتوماتیک بکن . Rule رو تنظیم کن . یکم باهاش کار کنی می بینی خیلی عالیه . در آخر اگر از جایی از مسیر کشی راضی نیستی دستی درستش کن .

دیدگاه

سلام:
        ممنون
        می خوام فقط توی لایه bottom طراحی بشه
        باید چیکار کنم؟

دیدگاه

توی قسمت Rulev همه چی تنظیم می شه . در DXP باید تیک مربوط به Top layer رو برداری تا فقط Bottom مسیر کشی بکنه .
          قسمت Routing و Routing Layers .

دیدگاه

سلام:
            ممکنه راهنمایی کنید از کجا باید این تنظیمات رو انجام بدم

نوشته اصلی توسط Hesam_M
            توی قسمت Rulev همه چی تنظیم می شه . در DXP باید تیک مربوط به Top layer رو برداری تا فقط Bottom مسیر کشی بکنه .
            قسمت Routing و Routing Layers .
            هرچی می گردم پیدا نمی کنم

دیدگاه

نسخه ای که من استفاده می کنم Altium Designer است . اما با DXP فرق زیادی در منوها نداره .
              منوی Design برو ، Rules رو انتخاب کن . از ساختار سمت چپ Routing را انتخاب کن و از Routing قسمت Routin Layers . حالا سمت راست Toplayer رو غیر فعال کن تا فقط Bottom بکشه . در نسخه من تیک داره اما در DXP فکر کنم Drop Down list (یک لیست باز می شود و از آن انتخاب می کنی) . اوجوری که یادم می یاد باید روی Never می گذاشتی . خلاصه همش همین جاست . درون Rule .

دیدگاه

سلام:
                خیلی خیلی ممنون(+)
                :applause: :applause: :wow: :wow:

دیدگاه

سلام:
                  دو سوال دارم
                  1-مقدار مناسب ضخامت خطوط و پدها باید چه قدر باشه؟
                  2-برای اینکه از برد پرینت بگیریم (لایه bootom ) و بدیم برای چاپ باید چه کاری رو انجام بدیم

دیدگاه

برای سوال 1 : سعی کن پدها بین 1.8 تا 2 میلیمتر باشه. برای آی سی هایی که پایه های نزدیک داره 1.5 میلیمتر بذار (لازم نیست حتما پدها دایره باشه مثلا x رو 1.5 بذار و y رو 2)
                    Clearance رو زیر 2.5 میلیمتر نذار
                    برای خطوط(Track) هم بین 0.5 تا 1 میلیمتر برای Dip وبرای SMD ,0.25 میلیمتر

2 :File > Fabrication Output >Gerber File در زبانه Layer تنظیمات رو انجام بده .
                    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام:
                      من خواستم خطوط رو 1 میلیمتر انتخاب کنم (40 میلی اینچ) ولی دیگه نرم افزار مدار رو کامل طراحی نمیکنه در صورتی که برد فضای خالی زیاد داره
                      برای تغییر گروهی خطوط و پدها باید چیکار کرد؟
                      Clearance میشه توضیح بدید که چیه؟؟
                      نمیشه واحد اندازه ها رو از اینچ به میلیمتر تغییر داد ؟ چطوری؟

دیدگاه

سلام:
                        من برای تغییر اندازه خطوط مسیر auto route\all\routing rules\Routin Layers \width میرم ولی حالا دیگه وقتی عرض خطوط رو می خوام زیاد کنم قبول نمی کنه

دیدگاه

اون واحد اینچ نیست .Mil است . نمی دونم داجع به چیه اما اینچ نیست . یزای تغییر به میلی متر از منوی View/Toggle unit رو بزنید .
                          برای اعمال هر تغییر کلی باید قبلش طرح رو Unroute بکنید بعد دوباره از نو مسیر کشی کنید . Unrooute توی یکی از منو ها بود الان یادم نیست .
                          Clearence فضا بین Track هاست .
                          شما اگر خودت کار کنی و تجربه کنی زودتر از این یاد می گیری که بیای توی فروم و هی بپرسی .
                          موفق باشی

دیدگاه

سلام:
                            ممنون از راهنمایی شما :applause:
                            راستش من یک نقشه رو 3 مرتبه خودم طراحی کردم (البته با CD آموزشی که خریدم راه افتادم) ولی توی بعضی قسمت ها واقعا می مونم و هر چی دست کاری میکنم نمیشه که نمیشه توی CD هم آموزش رو به صورت کلی گفته (زبانم هم خیلی ضعیفه) برای همین ....
                            در هر صورت ممنون از راهنمایی شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hesam_M
                              اون واحد اینچ نیست .Mil است . نمی دونم داجع به چیه اما اینچ نیست . یزای تغییر به میلی متر از منوی View/Toggle unit رو بزنید .

شما اگر خودت کار کنی و تجربه کنی زودتر از این یاد می گیری که بیای توی فروم و هی بپرسی .
                              برای تبدیل راحت تر از میلیمتر به اینچ "Q" رو بزنید .

البته بعضی از مشکل ها هم است که وقت گذاشتن براش ارزش نداره و بهتره که بپرسی
                              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X