اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور کامپیوتر به عنوان شارژر باتری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور کامپیوتر به عنوان شارژر باتری ماشین

با عرض سلام خدمت اساتید گرامی
    دوستان من برای شارژ باتری ماشین از دوتا پاور کامپیوتر استفاده میکنم به اینصورت که خروجی 12 ولت از یک پاور با خروجی 3.3 ولتی سری کردم که مجموعا شده 15.3 ولت
    اما شارژ باولتاژ بالاتر از 14 به باتری فشار میاره و دوتا پاور در کنار هم خیلی شلوغکاری میشه و جالب نیست

حالا میخوام ببینم میشه خروجی 12 ولت پاورم که نقشه اش در زیر میزارم میشه به 14.5 تبدیل کرد؟؟

خودم مقاومت شماره 62 که اندازه اش 22کیلو بود با 33 کیلو عوض کردم خروجی 12 شد 14 اما زیر بار سریع خاموش میشه
    ممنون از راهنمایی

منتظر پاسخ

پاسخ : پاور کامپیوتر به عنوان شارژر باتری ماشین

سلام
    احتمالا پروتکشن هاش عمل میکنه. کنترلرش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_ica
      سلام
      احتمالا پروتکشن هاش عمل میکنه. کنترلرش چیه؟
      آره احتمالا یه همچین چیزی رو اینا هست که نمیزاره و منم که از این مدارا سر درنمیارم نمیدونم چطوری میشه ناکارش کنم
      منظورتون از کنترلر همون آیسیه؟؟ آی سی 2003 نوشته روش 16تا پا داره دقیقا همون چیزایی که تو عکس نقشه گذاشتم
      من خودم به این عکس که نگاه میکنم احساس میکنم اون ولتاژهایی که برمیگرده به پایه های 3و 4و 6 آی سی وقتی بیشتر از یه حدی ولتاژش بره بالا قطع میکنه اما باید راهی برای گول زدنش باشه

دیدگاه

با سلام در لینک زیر در مورد این مسئله توضیح داده شده.

http://radiokot.ru/circuit/power/charger/27

دیدگاه

دوستان ممنون به خاطر راهنمایی - کارم راه افتاد الان دیگه راحت 14.5 ولت دارم و میتونم یه باتری 60 آمپر شارژ کنم
          حالا چرا این پاور 300 وات که روش نوشته رو نمیده؟؟؟
          دوتا لامپ ماشین 80 وات که وصل میکنم روشن میکنه اما اگه سه تا وصل کنم پاور خاموش میشه!! درحالی که فیدبک هم از 5 گرفتم و به خروجی وصل کردم
          به نظرتون اگه دوتا شاتکی موازی استفاده کنم مشکل حل میشه؟؟؟
          اینم عکسش:

دیدگاه

خوشحالم که مشکلت حل شده. نوعا این پاورها توان دائمشون با توان لحظه ایشون متفاوته. یه خورده ای هم همیشه اغراق میشه. البته به شرط اینکه تغییراتی که ایجاد کردید در مسیر فیدبک اختلالی ایجاد نکرده باشه.
            میتونید یه تست انجام بدید. با همون تنظیمات اولیه حداکثر توان خروجی رو اندازه گیری کنید. حالا تغییرات رو اعمال کنید و مجددا توان بگیرید. اگه اختلاف فاحش باشه نشون میده تغییراتتون کافی نبوده و همچنان پروتکشن ها عمل میکنن. اگر هم اختلاف جزیی باشه که باید به فکر یه پاور توان بالا باشید یا اگه همین مدار و المان های قدرتش جواب میده تو مدار دست ببرید.

دیدگاه

آقا ممنون این مشکلم حل شد مجددا دل وروده ی پاورو ریختم بهم و به یک نتیجه ی مهم رسیدم:
              اگه دقت کرده باشید یکسوسازی پاورها بیشتر توی نیم موج انجام گرفته به عبارتی برای هر خروجی اصلی از یه جفت دیود( یه دونه از اون سه پایه ها) استفاده شده
              من مجددا تغییراتی در مدار ایجاد کردم و یکسوسازی تمام موج شد(با 4دیود) (حتی جای سیم زمین با منفی جدید عوض شد) حالا 4تا لامپ هم روشن میکنه !!! دیگه به اتصال کوتاه هم زیاد حساس نیست و موقع اتصال کوتاه قسمتی از سیم ذوب میشه و بعد خاموش میکنه

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید دوستان میشه به منم یاد بدید چطور این کار رو انجام بدم

دیدگاه

سلام من با وصل کردن سیم آبی پاور -۱۲ به منفی باطری و وصل کردن سیم نارنجی +۳ به مثبت باطری تونستم ولتاژ ۱۴/۶ بگیرم که به مدت یکساعت باطری کاملا شارژ شد . اما با +۱۲ و گراند خوب شارژ نمیشه

دیدگاه

من با این کار باطری رو شارژ کردم ولی در ابتدای کار سه و نیم آمپر باطری خودرو مصرف می‌کرد حال پاور من خروجی -۱۲ اون نیم آمپر توان داره و ۳+ ولت پاور هشت آمپر . آیا با شارژ کردن باطری به این روش به پاور فشار نمیاد . و اینکه مقدار توان -۱۲ با نیم آمپر و +۳ با هشت آمپر چقدر است ؟
                    جدیدترین ویرایش توسط Negaritrade; ۱۶:۴۲ ۱۴۰۲/۰۸/۱۳.

دیدگاه

من با استفاده از سیم زرد پاور که +۱۲ ولت هست و سیم گراند (مشکی) باطری خودرو را شارژ کردم ولی نمیتونه خوب شارژ کنه . تا اینکه سیم آبی -۱۲ را به منفی باطری و سیم نارنجی +۳/۳ ولت را به مثبت باطری وصل کردم و طی یک ساعت باطری عالی شارژ شد و در این آزمایش ولتاژ خروجی واقعی ۱۴/۶ ولت بود که در ابتدای شارژ کردن ۳/۶ آمپر باطری مصرف

صرفا جهت جلوگیری از هم گسیختگی تاپیک ها
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X