اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال رشته و متغیر به پورت USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال رشته و متغیر به پورت USB

سلام دوستان.
    من دنبال یه مثال یا یه کمکی درمورد فرستادن رشته و متغیر به پورت USB از طریق SAM7X256 هستم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه. از مثال USB همین انجمن استفاده کردم (http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=dlattach;topic=74899.0;attach=979 8) تو فرستادن یک کاراکتر مشکلی ندارم اما تو فرستادن چندتا کاراکتر هیچ کنترلی روی ارسال ندارم یا تکراری میره یا اصلا نمیره.
    ممنون.

پاسخ : ارسال رشته و متغیر به پورت USB

نوشته اصلی توسط rezaf
    سلام دوستان.
    من دنبال یه مثال یا یه کمکی درمورد فرستادن رشته و متغیر به پورت USB از طریق SAM7X256 هستم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه. از مثال USB همین انجمن استفاده کردم (http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=dlattach;topic=74899.0;attach=979 8) تو فرستادن یک کاراکتر مشکلی ندارم اما تو فرستادن چندتا کاراکتر هیچ کنترلی روی ارسال ندارم یا تکراری میره یا اصلا نمیره.
    ممنون.
    سلام
    میگما گفته بودی از مد HID استفاده میکنی
    حالا این مد رو نمیشه جوری تعریف کرد که عین پورت سریال بشه؟
    یه حالتی وجود داره که میتونی پورت usb رو به پورت سریال تبدیل کنی و توی کامپیوتر هم به عنوان پورت سریال میشناسش
    اینو تست کردی؟
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

مزیت این مد به اینه که درایور نیاز نداره. درسته میشه از مد CDC استفاده کرد ولی نیاز به درایور داره. به هر حال فعلا مشکلش رو حل کردم عینه EEPROM بایت بایت میفرستم اما با یه سری Flag کنترلش کردم. ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaf
        مزیت این مد به اینه که درایور نیاز نداره. درسته میشه از مد CDC استفاده کرد ولی نیاز به درایور داره. به هر حال فعلا مشکلش رو حل کردم عینه EEPROM بایت بایت میفرستم اما با یه سری Flag کنترلش کردم. ممنون
        میگم اگه امکانش هست یه آموزش بنویس بزار رو انجمن بقیه هم استفاده کنن
        آخه موضوع سختیه و کسی حوصله نمیکنه بره سمتش
        راستی برای اون طرف چیکار کردی؟
        منظورم کامپیوتره، براش برنامه خاصی نوشتی؟
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

تو اولین فرصتی که بتونم توضیح میدم. درسته کسی طرفش نرفته و منابع و اطلاعاتشم کمه کسایی هم که رفتن و نتیجه گرفتن چیزی به اشتراک نذاشتن. تو سایتای خارجی هم خیلی اطلاعات کم هست و USB هم انقدر پروتکل هاش پیچیدست که حتی هدرهاشم نمی فهمی چی کار کرده. فعلا از نرم افزارهای ترمینال USB استفاده می کنم یا نرم افزارهای تست USB یا packet tracer های مخصوص USB که بشه فهمید پکت هایی که رد و بدل میشه چی هست تا بعد برای APIش یه فکری کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaf
            تو اولین فرصتی که بتونم توضیح میدم. درسته کسی طرفش نرفته و منابع و اطلاعاتشم کمه کسایی هم که رفتن و نتیجه گرفتن چیزی به اشتراک نذاشتن. تو سایتای خارجی هم خیلی اطلاعات کم هست و USB هم انقدر پروتکل هاش پیچیدست که حتی هدرهاشم نمی فهمی چی کار کرده. فعلا از نرم افزارهای ترمینال USB استفاده می کنم یا نرم افزارهای تست USB یا packet tracer های مخصوص USB که بشه فهمید پکت هایی که رد و بدل میشه چی هست تا بعد برای APIش یه فکری کنم.
            دستت درد نکنه خیلی لطف میکنی
            فقط نرم افزارا رو هم لینکشو بزار
            حجمش چه قدره؟
            میخام بزارم روی سرورای انجمن تا همیشگی بمونه
            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

خواهش می کنم. امیدوارم مفید باشه. این لینک ها اطلاعات خوبی برای شروع بهتون میده (پیشنهاد می کنم قبل از شروع به هر کاری روش کار و پروتکل های انتقال دیتا بین Host و Device رو یه مطالعه کنید بعد برید سراغ مراحل بعدی چون در غیر این صورت تو هدرها گم میشید. من سعی می کنم فرصت کردم یه سری اطلاعات اولیه اینجا بذارم که یدفه گیج نشید) :
              http://www.lvr.com/hidpage.htm
              http://www.usb.org/developers/hidpage/
              برای این کار نرم افزار خیلی زیاد هست یکیش که به نظرم از بقیه بهتره اینه :
              پیوست شد
              البته باید تو سایتش عضو باشی تا بتونی دان کنی.
              حجمش حدود 550 کیلوبایته.
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

برای تبدیل به کامپورت چی؟

دیدگاه

برای تبدیل به کامپورت باید از مد CDC استفاده کنی نه HID.

دیدگاه

برای CDC از چه هدری استفاده کنم
                    این هدرها اینقدر کد داره که آدم اصلا حوصلش نمیگیره کامل نگاهش کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                      برای CDC از چه هدری استفاده کنم
                      این هدرها اینقدر کد داره که آدم اصلا حوصلش نمیگیره کامل نگاهش کنه
                      سلام
                      برو توی Help خود keil تک تک تابع ها رو توضیح داده
                      help رو که باز کنی همون صفحه اول یه گزینه ای به نام RL-USB: USB Device and Host Interface برو اون تو بعد برو توی RL-USB for USB Device Applications و بعدش سه قسمت داره که میتونی دونه دونه بر اساس نیازت برسی کنی هر کدوم رو
                      مثلا برای برسی تابع ها برو به مسیر RL-USB Device Library و بعد RL-USB Device Functions و یه لیست از توابع رو خواهی دید در بخش CDC تابع هاش اینا هستن
                      Function Name Description
                      USBD_CDC_ACM_PortInitialize Inititalizes the hardware resources of the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_PortUninitialize Uninititalizes/releases the hardware resources of the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_PortReset Resets the state of the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_PortSetLineCoding Changes communication settings of the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_PortGetLineCoding Retrieves communication settings of the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_PortSetControlLineState Sets control line state on the port used as the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_DataSend Puts requested data to the intermediate buffer and prepares it for sending over the Virtual COM Port and if sending is not in progess it send the data immediately.
                      USBD_CDC_ACM_PutChar Puts requested data character to the intermediate buffer and prepares it for sending over the Virtual COM Port and if sending is not in progress it send the data immediately.
                      USBD_CDC_ACM_DataRead Reads data from the intermediate buffer that was received over the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_GetChar Reads data character from the intermediate buffer that was received over the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_DataAvailable Retrieves number of bytes available in the intermediate buffer that were received over the Virtual COM Port.
                      USBD_CDC_ACM_Notify Sends error and line status of the Virtual COM Port over the Interrupt endpoint.
                      زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

ممنون انجام میدم ببینم چی میشه کردش

دیدگاه

من میخوام با مد CDC کار کنم و اینکه هرچی درایور تو اینترنت بود رو زدم که کامپیوتر پورت کام بشناسه اما نشد که نشد ، اگر درایور برای sam7x256 دارید لطفا بزارید :angry:
                          اگر یه برنامه کوچولو هم بزارید که نور علی نوره :redface:
                          هی.. روزگار ...

دیدگاه

من که نتونستم وگرنه کدش رو می گذاشتم که همه استفاده کنن

دیدگاه

یه مثال مال اتمل که همراهش درایور هم هست و برنامه رو کامپایل کردم و روی میکرو ریختم جالب بود که کامپیوتر میکرو رو شناخت و درایور اون رو هم با آدرسی که بهش دادم نصب کرد و همچنین یه پورت کام هم برام ایجاد کرد!
                              http://s5.picofile.com/file/81384893..._keil.zip.html
                              البته برنامه به صورت عادی خطای کامپایل رو می داد که از منوی option چک باکس use micro lib رو زدم تا کامپایل بشه!
                              بعدش اومدم یه ترمیتال برای پورت دیباگ باز کردم 115200 وقتی که برنامه به اون خط میرسید یه سری پیغام میداد روی پورت دیباگ و همچنین وقتی که پورت usb رو وصل می کردم باز روی پورت دیباگ یه سری پیغام میداد و وقتی هم که از طریق پورت کام usb دیتا میفرستادم باز روی پورت دیباگ یه سری اعداد به صورت 0x0A 0x0D 0x0A 0x0D 0x0A 0x0D میداد.
                              البته برنامه رو دارم کم کم میخونم ببینم هدفش چیه. :redface:
                              هی.. روزگار ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X