اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر Hattel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر Hattel

سلام. من میخوام اتمگ 32 رو با هاتل پروگرام کنم. الان هر دفعه باید ic رو در بیارم تا بتونم پروگرامش کنم. میشه طریقه ی isp پروگرام کردن رو بهم بگین؟

پاسخ : پروگرامر Hattel

گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

سلام
      سوالم اینه با vcc مدار روشن میشه مشکلی پیش نمیاد ؟ممنون

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrzad119
          سلام
          سوالم اینه با vcc مدار روشن میشه مشکلی پیش نمیاد ؟ممنون
          سلام
          فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ...
          چون خودش گفته سر راه VCC کانکتور IDC یک مقاومت هست که از میکروی داخلی محافظت میکنه
          ولی دقت کنید که موقع پروگرام کردن هیچ مصرف کننده ای نباید به پایه های ISPش وصل باشه ...
          موفق باشید ...
          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن اما من مدار اماده دارم هر بار برنامه رو تغییر میدم نمیخوام ic رو بیرون بیارم وداخل پروگرامر قرار بدم وبعداز پروگرام کردن مجدد داخل برد بزارم ؟ICداخل برد پرگرام بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن اما من مدار اماده دارم هر بار برنامه رو تغییر میدم نمیخوام ic رو بیرون بیارم وداخل پروگرامر قرار بدم وبعداز پروگرام کردن مجدد داخل برد بزارم ؟ICداخل برد پرگرام بشه ممنون میشم راهنمایی کنید
              ببینید دوست گرامی :

اگه میخواهید برای پروگرام کردن ، آیسی رو از مدار خارج نکنید ،آ‌ می بایست هنگام طراحی فیبر ،آ‌ یک کانکتور 6 پین روی فیبر تعبیه کنید و پایه های mosi , miso , sck, reset , vcc و gnd رو به اونها هم وصل کنید .

سر راه پایهء vcc تا پایهء مربوط به اون در همین کانکتور ، یدونه جامپر پلاستیکی هم تعبیه کنید .

حالا دیگه راحت و بدون دردسر ،آ‌ میکرو در سر جای خودش قابل پروگرام کردن از طریق این کانکتوور و اتصالش به کابل ISP پروگرامر شما خواهد بود .

فقط دقت داشته باشید که یا از VCCآ‌ پروگرامر استفاده کنید و یا از VCCآ‌ مدار خودتون ...

[glow=red,2,300]هیچوقت[/glow] همزمان هر دو VCCآ‌رو به هم اتصال ندید ! اون جامپری که گفتم سر راه VCCآ‌ بذاری به همین علت بود ...
              بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحیـد
                ببینید دوست گرامی :

اگه میخواهید برای پروگرام کردن ، آیسی رو از مدار خارج نکنید ،آ‌ می بایست هنگام طراحی فیبر ،آ‌ یک کانکتور 6 پین روی فیبر تعبیه کنید و پایه های mosi , miso , sck, reset , vcc و gnd رو به اونها هم وصل کنید .

سر راه پایهء vcc تا پایهء مربوط به اون در همین کانکتور ، یدونه جامپر پلاستیکی هم تعبیه کنید .

حالا دیگه راحت و بدون دردسر ،آ‌ میکرو در سر جای خودش قابل پروگرام کردن از طریق این کانکتوور و اتصالش به کابل ISP پروگرامر شما خواهد بود .

فقط دقت داشته باشید که یا از VCCآ‌ پروگرامر استفاده کنید و یا از VCCآ‌ مدار خودتون ...

[glow=red,2,300]هیچوقت[/glow] همزمان هر دو VCCآ‌رو به هم اتصال ندید ! اون جامپری که گفتم سر راه VCCآ‌ بذاری به همین علت بود ...
                وحید جان ممنون که یاد آوری کردی
                ================================================== ====
                نقل از سایت هاتل
                آرایش پینی کانکتور IDC در شکل زیر آورده شدهآ‌است. این آرایش مطابق پروگرامر Atmel JTAGICE mkII طراحی شدهآ‌است. پایه XTAL1 ، جزء این استاندارد نیست ولی در شرایطی که بدلیل اشتباه در تنظیم فیوزهای آیآ‌سی، منبع پالسی برای آیآ‌سی وجود ندارد، بعنوان منبع پالس میآ‌توان از آن استفاده کرد.

در خصوص برنامهآ‌ریزی آیآ‌سی با استفاده از این کانکتور به نکات زیر توجه فرمایید:
                1- زمین این کانکتور مستقیماً به زمین مدار، کابل USB و از آنجا به زمین کامپیوتر متصل است بنابراین قبل از اتصال آن به بورد مقصد، نسبت به ایزوله بودن کامل زمین بورد مقصد از زمین کامپیوتر و یا هم پتانسیل بودن آنها با یکدیگر، اطمینان حاصل کنید (توسط ولتمتر، ولتاژ AC بین دو زمین باید نزدیک به صفر باشد). عدم توجه به مساله زمین یا موضوع دشارژ الکتریکی، ممکن است موجب بروز خسارات غیرقابل پیشآ‌آ‌بینی به بورد مقصد، پروگرامر و یا کامپیوتر شود. صنایع الکترونیک هاتل هیچگونه مسوولیتی را در این خصوص بعهده نخواهد گرفت.

2- سایر پینهای این کانکتور، مستقیماً ( یا با مقاومت سری ) به میکرو داخلی دستگاه متصل شدهآ‌اند، استقامت این پینآ‌ها نسبت به موضوع تخلیه الکتریکی یا ESD بسته به قابلیتهای ATmega8 استفاده شده در دستگاه دارد. هاتل دستگاه را مقاوم نسبت به ESD اعلام نمیآ‌کند.

3- دو حالت کاری برای پین VCC در نظر گرفته شدهآ‌است، ورودی یا خروجی. دو حالتآ‌ مذکور از طریق گزینه (Supply VCC) ، در نرمآ‌افزار قابل انتخابآ‌است. در صورت فعال بودن این گزینه، VCC خروجی است و جهت تأمین تغذیه بورد مقصد قابل استفادهآ‌است. VCC در حالت خروجی، توان تولید جریان محدودی را دارد که در صورت اضافه بودن مصرف، در نرمآ‌افزار گزارش میآ‌شود. ( پایه VCC مستقیماً به یکی از بیتهای IO میکرو متصل میآ‌باشد)

4- ولتاژ مطلوب VCC بورد مقصد، حدود 4.7v میآ‌باشد ولی براساس تستآ‌های انجام شده، بخاطر وجود مقاومتآ‌های سری در مسیر خطوط ارتباطی، امکان بهرهآ‌بردای در محدوده 2.5v تا 5.5v با ریسک خودتان میسر است.

5- مراقب اتصال اشتباه پینآ‌ها بویژه اعمال VCC به پایه زمین باشید.

6- قبل از اتصال بورد به دستگاه، میآ‌بایست یکی از گزینهآ‌های IDC Connector از منوی Type Select را انتخاب کرده باشید. (انتخاب Auto مربوط به SPI Pins یا PDI Pins نیز بلا مانع است)

7- وجود خازن با ظرفیت بالا روی پایهآ‌های ارتباطی و RST موجب اختلال در عملکرد دستگاه میآ‌شود. خازن با ظرفیت پایین، مثلاً 100n روی RST، اشکالی بوجود نمیآ‌آورد.

8- وجود مقاومت Pull-up یا Pull-down روی پایهآ‌های ارتباطی و RST موجب اختلال در عملکرد دستگاه یا حتی آسیب میآ‌شود. مقاومت با اهم بالا، مثلاً 100k اشکالی بوجود نمیآ‌آورد. پایه PDI-Data حتماً باید آزاد باشد.

9- از آخرین نسخه نرمآ‌افزار استفاده کنید.
                http://cld.persiangig.com/download/2XGsmmGI1h/Hattel-Pocket-V424.exe/dl
                دوست عزیز اینها رو مطالعه کنید
                =======
                موفق باشید
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ممنون از سرور گرامی اقا وحید
                  متوجه شدم چه باید انجام دهم اما این سوال برام پیش امده ایا VCC به ای سی بدم مدارم روشن میشه ایا مشکلی پیش نمیاد؟ لطفا راهنمایی بکنید ممنون

دیدگاه

اگر اون مطلبی که نقل کردم از سایت هاتل بخونید ، متوجه میشوید ...
                    در هر صورت
                    دو حالت داره
                    ورودی و خروجی
                    اگر روی حالت ورودی باشه که میشه VCC مدار رو وصل کنید ...
                    البته نیازی نیست که VCC را به کانکتور IDC وصلش کنید بلکه نیازه که تغذیه مدار تامین باشه ...
                    اگر روی حالت خروجی باشه جریان محدودی میتوانید از این پایه بگیرید ... بنابراین اگر مصرفتون زیادتر باشه برنامه خطا میدهد ...
                    بزار راحتت کنم
                    VCC مدار میکرو وصل باشه ولی به IDC وصل نباشه ...
                    GND هر دو باید به هم متصل باشند ...
                    متوجه شدم چه باید انجام دهم اما این سوال برام پیش امده ایا VCC به ای سی بدم مدارم روشن میشه ایا مشکلی پیش نمیاد؟
                    نه مشکلی پیش نمیاد
                    موفق باشید
                    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saman.Asadi
                      وحید جان ممنون که یاد آوری کردی
                      خواهش میکنم سامان جان ...

ممنون از سرور گرامی اقا وحید
                      متوجه شدم چه باید انجام دهم اما این سوال برام پیش امده ایا VCC به ای سی بدم مدارم روشن میشه ایا مشکلی پیش نمیاد؟ لطفا راهنمایی بکنید ممنون
                      :nerd:

خیر ... مشکلی پیش نمیاد . مدار در حال کارکردن هم که باشه ، قابل پروگرام کردنه و هنگام پروگرام شدن ،آ‌ چون ابتدا Eraseآ‌ ، پس دیگه چیزی رو اجرا نمیکنه و میره روی مد پروگرامینگ .

نوشته اصلی توسط Saman.Asadi
                      اگر روی حالت خروجی باشه جریان محدودی میتوانید از این پایه بگیرید ... بنابراین اگر مصرفتون زیادتر باشه برنامه خطا میدهد ...
                      دقیقاًآ‌ درسته و خیلی ها به این نکته توجه نمیکنند . نتیجه اش هم اخطارهای گمراه کننده در حین پروگرام کردنه ...

ازت ممنونم که شما هم به این نکتهء مهم اشاره کردی
                      بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

سلام،
                        من یکی دوبار پروگرام کردن میکرو رو STOP کردم، بعدش هربار که میکرو رو میذارم ارور میده: (Successless Closing Port(PLEASE UNPLUG/REPLUG USB CABLE و نرم افزار ارور Not Responding میده.
                        میکرو رو عوض و نرم افزار و درایور رو از اول نصب کردم ولی درست نشد.
                        کسی میتونه راهنمایی کنه؟

دیدگاه

چک کنین ببینین آی سی رو برعکس نمی زاین. از سوراخ پشتش ریستش کنید ببین درست میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
                            چک کنین ببینین آی سی رو برعکس نمی زاین. از سوراخ پشتش ریستش کنید ببین درست میشه.
                            قبلا باهاش پروگرام کردم.
                            ریست کردم درست نشد.

دیدگاه

کابل usb ات قعطی داره عوضش کن درس میشه
                              ورژن جدید نرم افزارشم از سایتش بگیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X