اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک هدر کامل برای usart

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک هدر کامل برای usart

سلام،من قصد داشتم خودم یک هدر برای usart تهیه کنم ولی کار وقت گیریه.یک هدر کامل برای این قسمت در کامپایلرiar می خواستم که بخصوص شامل دریافت یک رشته از پورت باشه.میکرویی که باهاش کار میکنم هم sam7x256 است
    با تشکر

پاسخ : یک هدر کامل برای usart

نوشته اصلی توسط gizmo89
    سلام،من قصد داشتم خودم یک هدر برای usart تهیه کنم ولی کار وقت گیریه.یک هدر کامل برای این قسمت در کامپایلرiar می خواستم که بخصوص شامل دریافت یک رشته از پورت باشه.میکرویی که باهاش کار میکنم هم sam7x256 است
    با تشکر
    سلام
    این برنامه ای که پیوست کردم مثالی هست که خود Atmel برای iar گذاشته و تمام هدر ها توش موجوده از USART بگیر تا PIO
    هدر ها توی پوشه at91lib هستند
    امیدوارم مفید باشه
    فایل های پیوست شده
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

آقا دستت درد نکنه.این رو داشتم.با هدرخودم رشته ذخیره شده در بافر رو روی lcd اکو کردم،درست بر میگردونه.
      کلی وقت صرف درست کردن تابع دریافت کردم ،بی خبر از اینکه تابع ارسالم خرابه!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gizmo89
        آقا دستت درد نکنه.این رو داشتم.با هدرخودم رشته ذخیره شده در بافر رو روی lcd اکو کردم،درست بر میگردونه.
        کلی وقت صرف درست کردن تابع دریافت کردم ،بی خبر از اینکه تابع ارسالم خرابه!!
        من الان متوجه نشدم چی به چی شد :sad:
        شما هدر رو داشتی و استفاده کردی یا نه داشتی و نمیدونستی
        بلاخره درست شد کارت یا هنوزم مشکلی وجود داره؟
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک هدر کامل برای usart

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
          من الان متوجه نشدم چی به چی شد :sad:
          شما هدر رو داشتی و استفاده کردی یا نه داشتی و نمیدونستی
          بلاخره درست شد کارت یا هنوزم مشکلی وجود داره؟
          حق دارید ،خودمم کلی زدم تو سر و کله حودم تا بفهمم.من یه هدر خودم نوشته بودم واسه ارسال و دریافت از سریال.با وقفه م رشته دریافتی رو پس میفرستادم به کامپیوتر.ولی تو کامپیوتر با نرم افزار realterm رشته اى که میگرفتم با اونى که فرستاده بودم فرق میکرد.خلاصه اینکه یه السیدی بستم به میکرو رشته ورودی رو فرستادم بهش و با کمال شگفتى،رشته رو صحیح دریافت کردم.نتیجه اینکه یا مشکل از realterm و یا از تابع ارسال رشتمه!!البته تابع ارسال رشتمو با دادن رشته داخل کوتیشن تست کردم و کار میکرد.نمیدونم مشکل دقیقا از کجای کدمه،ولى پروژم فعلا بدون ارسال رشته با سریال هم انجام میشه.هدر خود اتمل به نظرم ظاهرش پیچیدس و یخورده آدم رو گیج می کنه!!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک هدر کامل برای usart

نوشته اصلی توسط gizmo89
            حق دارید ،خودمم کلی زدم تو سر و کله حودم تا بفهمم.من یه هدر خودم نوشته بودم واسه ارسال و دریافت از سریال.با وقفه م رشته دریافتی رو پس میفرستادم به کامپیوتر.ولی تو کامپیوتر با نرم افزار realterm رشته اى که میگرفتم با اونى که فرستاده بودم فرق میکرد.خلاصه اینکه یه السیدی بستم به میکرو رشته ورودی رو فرستادم بهش و با کمال شگفتى،رشته رو صحیح دریافت کردم.نتیجه اینکه یا مشکل از realterm و یا از تابع ارسال رشتمه!!البته تابع ارسال رشتمو با دادن رشته داخل کوتیشن تست کردم و کار میکرد.نمیدونم مشکل دقیقا از کجای کدمه،ولى پروژم فعلا بدون ارسال رشته با سریال هم انجام میشه.هدر خود اتمل به نظرم ظاهرش پیچیدس و یخورده آدم رو گیج می کنه!!
            نه خیلی هم پیجیده نیست هدر اتمل یه بار دست به کد بشی حله
            اگه میخای برو اینجا یه نرم افزار خیلی خوب برای پورت سریال گذاشتم بگیر
            :job:
            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X