ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 77 از 93 نخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 921
    2010/04/16
    226
    8

پاسخ : [آموزش]راه اندازی ماژول +nRF24L01

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena01

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ددر مورد یکی از سوالات شما
    شما نیازی نیست از کدویزارد استفاده کنی. از منوی فایل اپن رو کلیک کن. و از لیست فایل ها اونی که پسوند project یا شایدم prj داره (درست یادم نیست) روکلیک کن و خود پروژهرو باز کن. خود برنامه همه تنظیم*ت لازم یرای spi رو داره بقیه تنظیمات هم اوکی هست .خودت چک کن. بعدشم مگه این ماژول دیپ هم داره؟!! عکسشو میزاری ببینیم چه شکلیه؟
    ممنون دوست عزیز.
    حق با شماست دیپ نداره.من اشتباها گفتم.منظورم از این مدل که میخرم نمونه های خیلی کوچیک توی بازاره
    دوست عزیز فرض بر این بگیریم که نخوام از برنامه نوشته شده استفاده کنم و.میخوام از صفر بنویسم در اون صورت تنظیمات کدویزارد به چه صورته و.آیا نیاز به تنظیم هیست یا خیر؟ممنونم
    ویرایش توسط meysam64 : 2016/09/19 در ساعت 10:21
    2008/08/13
    اهواز
    687
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam64

ممنون دوست عزیز.
    حق با شماست دیپ نداره.من اشتباها گفتم.منظورم از این مدل که میخرم نمونه های خیلی کوچیک توی بازاره
    دوست عزیز فرض بر این بگیریم که نخوام از برنامه نوشته شده استفاده کنم و.میخوام از صفر بنویسم در اون صورت تنظیمات کدویزارد به چه صورته و.آیا نیاز به تنظیم هیست یا خیر؟ممنونم
    ممنم دقیقا مثل شما میخواستمخودم برنامه بنویسم برای این ماژول اما هیچ منبع درست حسابی پیدا نکردم. درنهایت رسیدم به برنامه هایی دوستانی که توی پست بالا گفتم. من توی نت بارها از ایشان تشکر کردم بخاطر اموزشهاشون. چون خیلی ها حاضر نیستند همین کار رو هم انجام بدن و باید پروژتون رو سفارش بدید تا برای شما بسازن. حق هم دارن چون واقعا کار پرزحمتی هست و وقت گیر. ولی به هر حال تحلیل دقیق این برنامه ها میتونه به شما مسیر صحیح رو نشون بده تا شما کار رو ادامه بدید و برنامه بهتری بنویسید. پیشنهاد میکنم شمادوباره چرخ رو اختراع نکنید همین برنامه را همونطور که گفتم ارتقا بدید. مثلا اینکه برای انتقال تصویر یا صوت باید چه تغییری توی برنامه ایجاد کنیم. دیتاشیت هم فراموش نشه که منبع اصلی هست.
    2010/04/16
    226
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena01

ممنم دقیقا مثل شما میخواستمخودم برنامه بنویسم برای این ماژول اما هیچ منبع درست حسابی پیدا نکردم. درنهایت رسیدم به برنامه هایی دوستانی که توی پست بالا گفتم. من توی نت بارها از ایشان تشکر کردم بخاطر اموزشهاشون. چون خیلی ها حاضر نیستند همین کار رو هم انجام بدن و باید پروژتون رو سفارش بدید تا برای شما بسازن. حق هم دارن چون واقعا کار پرزحمتی هست و وقت گیر. ولی به هر حال تحلیل دقیق این برنامه ها میتونه به شما مسیر صحیح رو نشون بده تا شما کار رو ادامه بدید و برنامه بهتری بنویسید. پیشنهاد میکنم شمادوباره چرخ رو اختراع نکنید همین برنامه را همونطور که گفتم ارتقا بدید. مثلا اینکه برای انتقال تصویر یا صوت باید چه تغییری توی برنامه ایجاد کنیم. دیتاشیت هم فراموش نشه که منبع اصلی هست.
    کاملا با شما موافقم دوست عزیز
    ولی یکی از سوالاتی که ذهن من رو درگیر خودش کرده اینه که من اگه بخوام این برنامه رو ارتقا بدم مثلا بخوام از داخل کدویزارد تایمرها رو فعال کنم و یا یک وقفه رو فعال کنم و برنامه از صفر لود شده آیا باید از داخل کدویزارد تنظیمات مربوط به spi رو هم انجام بدم یا اینکه نیازی به این کار نیست و همون فراخوانی کتابخونه nrf کفایت میکنه؟
    این سوال بدجور ذهن منو درگیر خودش کرده
    2008/08/13
    اهواز
    687
    184

دلیل این همه وابستگی به کدویزارد چیه؟ برای راه اندازی هر قسمت خیلی راحت میتونید خودتون برنامه نویسی کنید . ولی اگر اصرار دارید میشه تنظیمات مورد نظر خودتون (مثلا فعال سازی adc رو با کدویزارد انجام بدید بعد برنامه این قسمت بخصوص رو وارد برنامه اصلی کنید .لازمه این کار به نظر من تسلط کامل به دیتاشیت ماژول هست. بعضی از دوستان دیدم که ترجمش کردن اگر مشکل زبان دارید میتونید استفاده کنید
    2010/04/16
    226
    8

سلام . توی برنامه فرستنده ماژول nrf یه عدد 1 وجود داره که مشخص کردم.میخواستم ببینم این عدد چیه؟ کارش چیه و آیا میشه تغییرش داد؟
    2008/08/13
    اهواز
    687
    184

1 همون دیتایی هست که شما میخواهید بفرستید . بله میتونید هر دیتای 8 بیتی از نوع char رو بفرستید .
    2014/07/08
    سرزمين پارس
    461
    11

سلام دستان خسته نباشید
    من این ماژول رو راه انداختم منتهی میخوام دوتا دیتا ارسال کنم جداگانه
    چطوری باید تو فرستنده تعریف کنم و تو گیرنده بخونم؟
    این دستور ارسال

کد:
    (send_data(1,&i
    بخوام دوتا یا بیشتر ارسال کنم چطوریه؟
    حالا تو گیرنده چی باید اونجا چطور دوتاشو دریافت کنم
    دستور
    کد:
    i=payload[1]
    2015/10/09
    1
    0

پاسخ : راه اندازي ماژول +nRF24L01

ببخشید من ازین ماژول های nrf بدون آنتن البته از نوع چینیش استفاده کردم دیتا تو گیرنده قطع و وصل میشه مشکل از چیه؟برنامه هم از اگزمپل های خود آردوینو هست
    2008/08/13
    اهواز
    687
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش22

سلام دستان خسته نباشید
    من این ماژول رو راه انداختم منتهی میخوام دوتا دیتا ارسال کنم جداگانه
    چطوری باید تو فرستنده تعریف کنم و تو گیرنده بخونم؟
    این دستور ارسال

کد:
    (send_data(1,&i
    بخوام دوتا یا بیشتر ارسال کنم چطوریه؟
    حالا تو گیرنده چی باید اونجا چطور دوتاشو دریافت کنم
    دستور
    کد:
    i=payload[1]
    خیلی وقت پیش سوال شما رو دیدم منتها وقت نشد پاسخ بدم .بعدش هم که فراموش شد امیدوارم این توضیحات حداقل برای دیگران مفیدباشه
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    شیوه ارسال در کتابخانه آقای ایمانی فر به این شکل هست که شما دیتای خودتون که یک دیتای 8 بیتی از نوع CHAR هست رو توسط تابع SEND DATA وارد یک آرایه به نام PAYLOAD میکنید .(در کتابخانه بررسی کنید) با توجه به دیتاشیت شما حد اکثر 32 بایت یعنی 32 تا دیتای CHAR رو با هر پکت ارسال کنید .( پکت به مجموعه دیتای ارسالی و تعدادی بایت اضافه که هر کدوم کاربرد مشخصی دارن میگن) عضو شماره 0 آرایه PAYLOAD هم تعداد بایت های ارسالی قرار داده میشه (توسط پارمتر num در تابع SEND DATA ). اگر شما بخواهید دو بایت ارسال کنید کافیه که در برنامه اصلی تغییراتتون رو به نحوی انجام بدین که اولا" بجای عدد 1 به عنوان آرگومان در برنامه ارجینال ، عدد 2 ارسال بشه ثانیا برنامه طوری نوشته بشه که دیتای شما بصورت ترتیبی در payload[1] و payload[2] قرار بگیره . موفق باشید
    2008/05/26
    1,045
    535

سلام
    من هرچی دیتاشیت و کتابخونه رو خوندم متوجه نشدم این ماژول تو کتابخونه آقای ایمانی فر چطور پیکربندی میشه!
    کانفیگ زیر رو از کتابخونه آقای ایمانی فر اینجا قرار میدم:
    کد:
        Command_Reg = 0x01;
        Set_Reg(0x21);   

Command_Reg = 0x01;
        Set_Reg(0x22);   

Command_Reg = 0x03;
        Set_Reg(0x23);   

Command_Reg = 0x2f;
        Set_Reg(0x24);   

Command_Reg = 0x01;   
        Set_Reg(0x25);      

Command_Reg = 0x06;   
        Set_Reg(0x26);      

Set_Reg(0x2A);      

Set_Reg(0x30);      

Command_Reg = 0x01;   
        Set_Reg(0x3C);      

Command_Reg = 0x07;   
        Set_Reg(0x3D);
    تو این کانفیگ تنظیمات قدرت سیگنال و نرخ ارسال رو چطور باید تغییر بدم؟
صفحه 77 از 93 نخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 921