اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی کامپایلر PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی کامپایلر PIC

سلام دوستان
    خسته نباشید
    بنده در PIC تازه کارم و تا حالا با MPLAB و کمپایلر C18 کار میکردم.
    با مشکلات این کامپایلر که آشنا هستید :biggrin:

میخاستم بدونم یه همچین کامپایلری واسه PIC سری 18 هست؟

شبیه سازی قدرتمند دیدن رجیستر ها و خصوصیات پریفرال ها.
    قابلیت دیباگ به زبان C با پروگرامر PICkit2.
    محیط راحت و مناسبی داشته باشه.
    متغییر 64 بیتی داشته باشه.
    لایبراری هاش هم همچین پرو پیمون :biggrin:
    ممنون

تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

پاسخ : معرفی کامپایلر PIC

سلام دوست عزیز
    درمانده نباشی :icon_razz:
    MPLAB و C18 و MPASM و C32 , ... هیچ مشکلی نداره ! عزیز الکی جو نده :biggrin:

چرا نباشه ! به جای C18 از CCS استفاه کن کتابخونه هاش هم کامل تر نسبت به C18 فقط میکرو های 32 بیتی رو تا اونجا که می دونم پشتیبانی نمی کنه ! البته از Hi-Tech هم می تونی استفاده کنی ولی یکم کرک شدش بد گیر میاد ولی به نظر من از CCS کامل تر مخصوصا که خود میکروچیپ هم ازش حمایت می کنه و تا اونجا که می دونم زیرمجموعه میکروچیپ شده
    http://www.ccsinfo.com
    http://www.htsoft.com/

شبیه ساز و دیدن رجیستری هم به خاطر MPLAB نه به خاطر C18 شما می تونی هر کامپایلری رو که خوشت امد به MPLAB معرفی کنی و تو محیط MPLAB تحت اون کامپایلر برنامه نویسی کنی چون IDE هستش
    متغییر 64bit پشتیبانی می شه ولی نه برای سری 8 بیتی
    کد:
      1, 8, 16 and 32-bit integer types and 32-bit floating point are supported for all devices
      48 and 64-bit integer types and 64-bit floating point for PIC24 and dsPIC DSC devices
    البته خدتون می تونید یه جورای تو سری 18 هر متغییری رو که می خواید بسازید البته بستگی داره روی اون متغییر بخوای چه کارای رو انجام بدید ( مثلا تقسیم و ضرب یکم داستان داره ولی در میاد )
    موفق باشی

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      نمیدونم شاید من باهاش مشکل دارم

الان این CCS کامپایلره یا IDE هم هست؟
      خب از چه IDE استفاده کنم که بتونم شبیه سازی کنم و همچنین دیباگ به زبان C با PICkit2 ؟؟

دیدگاه

خواهش می کنم
        مثل این که بد گفتم یه بار دیگه :redface:
        C18 , C32 , MPASM , C24 , CCS , Hi-Tech , ... همه کامپایلر هستن
        MPLAB , Eclips , ... همه IDE هستن ( مثلا سورس اصلی MPLAB X از Eclips گرفته شده یه چیزی شبیه به Avr Studio6 که سورس پایه ساختار از VS 2010 گرفته )
        کاملترین IDE هم همون MPLAB هست.
        حالا کاری که شما می تونید بکنید اینه که تو محیط MPLAB به جای این که پروژه رو تحت C18 بسازید تحت CCS بسازید ( وقتی CCS نصب کنید تو محیط MPLAB میاد موقع ساخت پروژه تو گزینه های کامپایلر اضافه میشه )
        با این کار شما تو محیط MPLAB کار می کنید تمام امکانات MPLAB در اختیار شما هست فقط کامپایل کننده کد شما میشه CCS یعنی باید از اصول کد CCS پیروی کنید که یکم با C18 فرق داره

دیدگاه

اینا رو که فهمیدم دادا :biggrin:
          الان من اگه CCS رو با MPLAB مچ کنم میتونم شبیه سازی کنم؟ و یا دیباگ به زبان C ؟

دیدگاه

خوب یه بار دیگه گفتم که حتما ملتفت بشی :biggrin:
            باید بتونید البته من با CCS امتحان نکردم ولی با Hi-Tech قبلا امتحان کردم می شد قاعدتا باید بتونید چون به صورت زیرمجموعه به MPLAB اضافه می شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X