ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2011/05/18
    104
    6

سوال در مورد شارژ باتري ليتيوم يون دو تايي

با سلام. من از فروشگاه همين سايت باتري ليتيوم يون دو تايي 7.4 ولت 3500 ميلي آمپر خريدم از اين آدرس:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ولي در واقع دو تا از اين يکي باتري ها هست:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

که به هم چسبوندن و مثبت يکي رو به منفي ديگري با يک تکه آهن لحيم کردن و دو سر ديگه آزاده:
    حالا سوالم اينه که چطوري شارژشون کنم؟
    البته من از قبل شارژر و بالانسر مربوط به يک باتري Li-Po 7.4 V 800mAh رو دارم ولي اون باتري قبليه با 3 تا سيم وصل ميشد به بالانسر. اين سيم ها رو بايد به کجا ها لحيم کنم؟
    با تشکر.
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

پاسخ : سوال در مورد شارژ باتري ليتيوم يون دو تايي

سلام
    قبلا يه تاپيکي تو انجمن بود که دوستان اين باطري قلمي رو باز کرده بودن و توش يه باطري کوچيک با جريان و کيفيت بسيار پايين بود و دورش گچ ريخته بود! خلاصه بگم تقلبي بود! و متاسفانه توي فروشگاه داره فروخته ميشه (نميدونم شايد اصل باشه يا همون تقلبي معروف باشه) من جاي شما باشم بازش ميکنم ببينم توش چه خبره...
    يه نکته ديگه:
    باطري با اين اندازه با جريان 3500 ميلي امپر خيلي غير منطقيه و اگه باطري هاي تخت ليتيومي رو ديده باشد حتما ديدين که اندازه 3500 ميلي امپرشون چقدر بزرگه!!
    من شديدا مشکوکم! (احتمال 90 درصد تقلبيه) :NO:
    2011/05/18
    104
    6

همين باتري قرمزه که لينکشو گذاشتم؟
    هنوز تست نکردمش ولي خواهشا در مورد سوال پست قبليم راهنمايي کنيد.
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

بله همين باطري
    اين باطري ها بالانسر ندارند بدون بالانسر شارژ ميشن
    2012/06/11
    681
    26

سلام.
    باید دو سر مثبت و منفی باطری رو به شارژر 8.4V/1A وصل کن تا شارژ بشن اگه میخوای سیم سوم رو هم داشته باشی به قسمتی از دوسر باطری که با اتصال آهنی به هم نقطه جوش شدن یه سیم وصل کن تا با بالانسر شارژ بشن.
    ضمنا آقا مهدی راست میگه این سایز 3500 میلی نمیده شما حداکثر روی 1500 میلی حساب کن.یا اینکه یه مدار ساده جریان ثابت ببند مثلا 50 میلی آمپر بعد باطری رو تا ولتاژ 2.7V دشارژ کن بعد با اون جریان ثابت شارژ کن و زمان رو یاد داشت کن ببین چند ساعته شارژ میشه اون میزان جریان میشه ظرفیت دقیق و واقعی باتری شما.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2007/07/18
    اردبيل - بازار صفویه - طبقه دوم- سنس الکترونیک
    78
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط student2011
    سلام.
    بايد دو سر مثبت و منفي باطري رو به شارژر 8.4V/1A وصل کن تا شارژ بشن اگه ميخواي سيم سوم رو هم داشته باشي به قسمتي از دوسر باطري که با اتصال آهني به هم نقطه جوش شدن يه سيم وصل کن تا با بالانسر شارژ بشن.
    ضمنا آقا مهدي راست ميگه اين سايز 3500 ميلي نميده شما حداکثر روي 1500 ميلي حساب کن.يا اينکه يه مدار ساده جريان ثابت ببند مثلا 50 ميلي آمپر بعد باطري رو تا ولتاژ 2.7V دشارژ کن بعد با اون جريان ثابت شارژ کن و زمان رو ياد داشت کن ببين چند ساعته شارژ ميشه اون ميزان جريان ميشه ظرفيت دقيق و واقعي باتري شما.
    سلام
    دوستان بهتره سراغ اين باتريا مخصوصا لينک دومي که تو پست اول هست نريد که تقلبيه و حتي اون 1500 رو هم نميده(توش گچه-بنده قبلا تو يه تاپيک فيلم و عکسش رو گذاشته بودم).حتي به شرکت ultrafire ايميل زدم گفتن که ما اصلا بالاي 3000 ميلي توليد نداريم!!!
    مرسي.

-يه باتري ليتيمي (به اسم سامسونگ) فروشگاه سايت آورده انصافا خيلي خوبه ولي اين ultrafire ها فقط گچ هستن.-
    نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل
    2011/05/18
    104
    6

با تشکر از شما. مي خوام ببينم آيا اين باتري در حد 1000 ميلي آمپر جريان ميده؟

من به فروشگاه ايميل زدم گفتم چرا باتري بي کيفيت مي فروشيد گفتن کلا اين مارک اينجوريه.
    گفتم خوب شما که ميدونيد مشکل دارن چرا مي فروشين؟ گفتن باتري هاي جديد هم ميزاريم تو سايت.
    فرداش گذاشتن تو سايت.
    من گفتم خوب تکليف من که اين بي کيفيت هارو خريدم چي ميشه؟
    گفتن تو که به کيفيت اهميت ميدي خوب اون کره اي ها رو مي خريدي.(در حالي که روز قبلش تازه تو سايت گذاشتن)
    بهشون اينو گفتم و گفتم که حداقل تو سايت بنويسين بي کيفيتن که آدمايي که نميدونن نخرن.
    گفتن شما اولين نفري هستي که اعتراض ميکني.يه مدتي از سايت حذف کرديم خيلي ها گفتن چرا ديگه نمي فروشيم.
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

:eek:
    براي خودمون و افرادي که اينقدر سطح فکريشون پايينه واقعا متاسفام :sad:
    ملت ما جورين که دنبال جنس ارزون و اشغال ميگردن با اين که ميدونن اين تقلبيه بازم دنبالشن...
    مسئولين فروشگاه تقصيري ندارن تا وقتي که اين اشغالا خريدار داره!
    شما خودت يکيش رو باز کن گچ و باطري کوچيکه رو ببين!
    2011/05/18
    104
    6

من 1000 ميلي آمپر هم کارمو راه ميندازه. در اين حد هست يا نه؟ نمي خوام دوباره خرج کنم.
    2005/12/28
    تبريز
    4,216
    1,151

دوستان باتری های شرکت ultrafire تقلبی نیستند بلکه کلیت تولیدشون همین هست !
    اینکه شرکت چی جوابتون رو داده نمیدونم ولی کل تولیدشون در همین حد هست.
    حالا اینکه شما میگید جنس بد هست و چرا میفروشین اینطوری نیست ... هر باتری مصرف خاصی داره برای مثال این باتری کلا برای چراغ قوه تولید میشه و تو بازار به اسم باتری چراغ قوه مشهور هستند دیگه شما نباید انتظار داشته باشید شرکت در این حد بیاد و کوادکوپتر هوا کنه !
    ولی همین سامسونگ کره ای که آوردیم دقیقا باتری لب تاپ هست و داخل سلول های لبتاپی استفاده میشه خوب قطعا این برای کارهای رباتیک خیلی مفیدتر هست.

یک مورد هم در مورد گچ داخلشون بگم که این باتری ها در 3 پکیج تولید میشند از جمله 18560 که به دستگاه های مختلف وصل میشند و فقط سایزشون فرق داره و داخلشون همون باتری ریز هست که میبینید. حالا یک شرکت با گچ فضای خالی رو پر میکنه یک شرکت با مواد دیگه این دلیل بر بد بودن باتری نیست و سیاست تولید کننش این هست. هرچند من هم قبول دارم ultrafire مارک خوبی نیست ولی نیاز و مصرف خاص خودش رو داره و ما نمیتونیم نفروشیمشون چون هیچ کس برا چراغ قوه باتری 19 تومنی نمیندازه !

موفق باشین
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18