اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه pid

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه pid

مهندسین گرامی
    درخواست کمک و راهنمایی دارم
    این ترم درس کنترل خطی دارم استادمون گفته باید یه پروژه pid با متلب طراحی کنم و ارائه کنم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم رشتمم قدرته می خوام مربوط به رشتم باشه ولی
    هرچی تو نت گشتم چیزی گیر نیاوردم
    لطفا راهنماییم کنید خیلی صفرم

پاسخ : پروژه pid

تو روخدا یکی کمک کنه :sad:

دیدگاه

کنترل موتور الکتریکی

دیدگاه

یعنی چی ؟میشه منابعی رو برای شروع کار معرفی کنید

دیدگاه

منبع که همان کتاب اوگاتا برای کنترل خطی خوبه ، ماشین پاس کردید ؟ تابع انتقال ماشین (DC یا AC) رو بدست بیارید بعد مکان هندسی ریشه ها رو بکشید و کنترلرتون رو طراحی کنید

دیدگاه

سلام
            شما به نظرم بهتره کاری شروع کنید که منبع به قدر کافی داره.استادتون ظاهرا بلد نبود پروژه طراحی کنه و به شما گفته فقط pid باشه.این میتونه هم بد باشه که شما رو گیج کنه و هم خوب باشه که هرچی دوست داشتین و آسونتر بود انجام بدین. به نظرم کنترل سرعت موتور DC چیز بسیار خوبیه که هم منبعش زیاده و هم میتونید برای در آوردن تابع تبدیلش کمک بگیرین از عده ای. من پیشنهاد میدم یک کنترلر PID رو به روش مکان هندسی ریشه ها طراحی کنید. بهتره برین آزمایشگاه و با راهنمایی گرفتن از استاد آزمایشگاه موتوری که قبلا براش تابع تبدیل به دست آوردن پیدا کنید و جوابهاتون رو با اونها مقایسه کنید تا از بروز اشتباه جلوگیری بشه. شما باید موتوری انتخاب کنید که یک سری پارامتر رو براش داشته باشید نظیر ممان اینرسی روتور و ضریب میرایی سیستم مکانیکی و نیروی ثابت الکتروموتوری و مقاومت الکتریکی و اندوکتانس .... بعدش با فرض V برای ولتاژ ورودی و مثلا تتادات (مشاق تتا) برای سرعت زاویه ای شفت و استفاده از رابطه گشتاور موتور و استفاده از قوانین کیرشهف و نیوتن تابع تبدیل رو به دست بیارید و بقیه اش کاری نداره.
            پ ن: بهتره هم خودتون شورع کنید و هم از راهنمایی دیگران در دانشگاه بهره بگیرید.
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X